Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Presadivanje sad?  (Posjeta: 17224 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #15 : 30-04-2007, 15:25:54 »
marinko zasto bi dirao uopce korijenje ,kao sto vidis to je jako mlado drvo i da mu orezes korijenje on ce samo bezveze trositi snagu na korijenje umjesto na rast
Ne,ja ga uopce ne bi dirao posto se ficusi presadjuju tek kada je zemlja puna korjenja sto u ovom slucaju jos nije.

M

Offline marinko beg

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #16 : 30-04-2007, 15:32:32 »
Jos nikad nisam cuo da se bonsai (rutinski) presadjuje bez odstranjivanja djela zemlje i korjenja. :loco:

M

Molio bih te da provjeriš tezu ukoliko poznaješ tehnike penjing presađivanja, jer koliko mi je kod njih poznato kinezi presađuju drveće na takav način već 2000 godina.
Da li ti znas da citas? Ja se bavim bonsaiem a ne penjingom. Inace bi volio da vidim kako ti svako 2-3 godine svoje drvo presadjujes bez odstranjivanja djela zemlje i korjenja.Kolika bi posuda bila nakon recimo 12 godina?  :rofl:
Evo fotke tvog pinusa nakon 12 godina, presadjivan po "kineskom nacinu". Ej, super ti je posuda!Mozda malo veca nego bi trebala bit, ali nije tako strasno. :histerical:

M

Offline Marko Korbler

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #17 : 01-05-2007, 18:34:26 »
Ja presadih pa kaj bu, bu..
Da sam znao da cete se vi ovako zazestit, ne bih nis ni pito... )

Offline DonQuijote

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #18 : 01-05-2007, 21:07:24 »
Ja presadih pa kaj bu, bu..
Da sam znao da cete se vi ovako zazestit, ne bih nis ni pito... )

 Navikni se, tako je to ovdje :lol:
Čisti zen :jap:

Offline hknezovi

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #19 : 02-05-2007, 09:24:47 »
Jos nikad nisam cuo da se bonsai (rutinski) presadjuje bez odstranjivanja djela zemlje i korjenja. :loco:

M

Molio bih te da provjeriš tezu ukoliko poznaješ tehnike penjing presađivanja, jer koliko mi je kod njih poznato kinezi presađuju drveće na takav način već 2000 godina.
Da li ti znas da citas? Ja se bavim bonsaiem a ne penjingom. Inace bi volio da vidim kako ti svako 2-3 godine svoje drvo presadjujes bez odstranjivanja djela zemlje i korjenja.Kolika bi posuda bila nakon recimo 12 godina?  :rofl:
Evo fotke tvog pinusa nakon 12 godina, presadjivan po "kineskom nacinu". Ej, super ti je posuda!Mozda malo veca nego bi trebala bit, ali nije tako strasno. :histerical:

M

 :histerical: Pa dobro jel ti išta znaš o tehnikama obrade drveća u Kini?
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #20 : 02-05-2007, 09:27:56 »

 :histerical: Pa dobro jel ti išta znaš o tehnikama obrade drveća u Kini?
Daj,molim te objasni mi!!!Otvori sve te knjige sta ih imas, i prepisi sve sta ima u njima.

M

Offline hknezovi

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #21 : 02-05-2007, 09:45:11 »
Svatko ima svoju zadaću pa evo i tebi tvoje.
Kako bi rasvijetlio misteriju održavanja i uzgoje bonsai drveća kod najstarijih tehnika koje se koriste raspitaj se o tehnikama u Kini i njihovoj filozofiji kako se uzgaja i održava drvo u posudi. A možda i počneš cijeniti takav način obrade kad vidiš koliko je truda uloženo u oblikovanje PenYin-a.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #22 : 02-05-2007, 10:06:36 »
Svatko ima svoju zadaću pa evo i tebi tvoje.
Kako bi rasvijetlio misteriju održavanja i uzgoje bonsai drveća kod najstarijih tehnika koje se koriste raspitaj se o tehnikama u Kini i njihovoj filozofiji kako se uzgaja i održava drvo u posudi. A možda i počneš cijeniti takav način obrade kad vidiš koliko je truda uloženo u oblikovanje PenYin-a.
Meni ta tvoja zadaca ne treba i ne zanima me, jer ja se jos uvijek bavim bonsai kulturom!!!Vidim da ti se ne da prepisivat iz knjiga.Ma rekao sam ja iz pocetka da ti tezis ka penjingu, samo da nisi mozda fulao forum? Evo ti pa se uclani, tamo mozes prodavat kinesku filozofiju. :gigle:
http://www.bonbudget.com/forum/penjing-bonsa-5_618997

Offline hknezovi

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #23 : 02-05-2007, 11:12:44 »
 :dunno: Ne razumijem o kojoj ti to težnji govoriš. Ako je u pitanju raznovrsnot uzgoja drveća u posudi onda da priznajem krivnju. U svom dvorištu imam drveće koje je obrađeno u penyin stilovima, tradicionalnim japanskim stilovima i u europskom stilu oblikovanja koji više naglašava impresionizam ili ekspresionizam. Nadam se da takove podjele ne postavljaju granice u komunikaciji jer time se sam razvoj bonsai umjetnosti ograničava. Čemu dijeliti nešto što ima zajedničke korijene zar nije dovljno uživati u ljepoti svih stilova.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Presadivanje sad?
« Odgovori #24 : 02-05-2007, 11:58:50 »
:dunno: Ne razumijem o kojoj ti to težnji govoriš.  U svom dvorištu imam drveće koje je obrađeno u penyin stilovima, tradicionalnim japanskim stilovima i u europskom stilu oblikovanja koji više naglašava impresionizam ili ekspresionizam.
Pa daj, pokazi vise ta svoja drva u svim tim stilovima, vec si vise puta naglasavao da ces ti pokazat ovo ili ono, napravit virtuall ovoga ili onoga...
E bas me zanima taj europski stil, koji naglasava impresionizam i ekspresionizam. :gigle:

M