Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Koje je ovo drvo?  (Posjeta: 2842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline missko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Lokacija: Vosanovac-Petrovac na Mlavi
  • Total likes: 0
Koje je ovo drvo?
« : 11-08-2011, 17:16:44 »
Moze li neko da mi kaze koje je ovo drvo. Izvadio sam ga danas i ne znam da li bi ono bilo dobro za bonsai?

Offline missko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Lokacija: Vosanovac-Petrovac na Mlavi
  • Total likes: 0
Odg: Koje je ovo drvo?
« Odgovori #1 : 11-08-2011, 17:17:56 »
Evo i slike lista.

Offline Marija

Odg: Koje je ovo drvo?
« Odgovori #2 : 11-08-2011, 19:40:07 »
To je vjerovatno brijest i obična je jednogodišnja mladica koja nema karaktera. Moj ti je savjet da pročitaš temu za početnike na podforumu za početnike i saznaš koje su karakteristike dobrog biljnog materijala od kojega se počinje oblikovati bonsai i isto tako da proširiš svoje znanje o hortikulturi kako bi stabla mogao održati živima i raditi na njima u pogodno vrijeme.Biljke se sada ne vade iz prirode jer smo usred sezone vegetacije. Biljke se vade kada vegetacije miruje.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline missko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Lokacija: Vosanovac-Petrovac na Mlavi
  • Total likes: 0
Odg: Koje je ovo drvo?
« Odgovori #3 : 12-08-2011, 12:12:08 »
Pocetnik sam i procitao sam mnogo toga sto pise na internetu.Kako mislite nema karaktera. Posto zivim u selu gde ima puno biljaka, ja sam trazio, i nasao ovaj brest i misleo sam da bi on bio idealan.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Koje je ovo drvo?
« Odgovori #4 : 12-08-2011, 14:40:55 »
Ako želiš za svojeg života imati dobar i lijep bonsai onda svakako moraš potražiti starije,deblije i ljepše oblikovano drvce-pod tim se podrazumjeva karakter.Možeš se i sa tim drvcem igrati ali kad pronađeš ljepše i starije vidjet češ i sam u čemu je razlika. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!