Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moze mala pomoc  (Posjeta: 5015 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline missko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Lokacija: Vosanovac-Petrovac na Mlavi
  • Total likes: 0
Moze mala pomoc
« : 15-08-2011, 17:06:28 »
Moze mala pomoc, pocetnik sam i voleo bih da se bavim ovim hobijem, ali posto sam vec nesto radio na tome i neki su mi ovde rekli da to nije dobro.Zeleo bih da pitam da li bi ovaj ginko (ginko biloba) bio dobar za buduci bonsai.Kupio sam ovo drvce ove godine u botanickoj basti. Hteo sam da to drvo posadim kuci jer mnogo volim tu biljku, ali sam misleo da bi od njega mozda mogao da se napravi lep bonsai. Sta vi mislite? Evo i slike. 1.stablo i lisce, 2.stablo i saksija

Offline DonQuijote

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #1 : 16-08-2011, 11:27:47 »

Počni s ovim pa će ti sve biti jasnije. Dobrodošao
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=892.0

Offline Marija

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #2 : 16-08-2011, 11:33:20 »
Za ovu sadnicu ti vrijedi isto što smo ti napisali za brijest.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline missko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Lokacija: Vosanovac-Petrovac na Mlavi
  • Total likes: 0
Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #3 : 17-08-2011, 01:07:09 »
Sto se tice ovog ginka imali za njega sanse ako sam razumeo ili da ga posadim kuci kao obicno drvo? A sto se tice sa vadjenjem stabala iz prirode koliko sam ja razumeo (bas puno citao na netu) da ''kasno u jesen ili rano u prolece kad vegetacija miruje treba da izvadim zakrzljalo stablo staro 2-3 godine koje je posledica lose zemlje i loseg polozaja". Ja znam da sam dosadan kao svi pocetnici ali iako mi ovaj hobi deluje malo pretesko izvodljiv iz moje pocetnicke perspektive, ipak ne nameravam da odustanem. Dakle???

Offline Andrija Zokić

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #4 : 17-08-2011, 07:05:37 »
Što se tiče vađenja stabala to se čini u rano proljeće (osim u toplijim krajevima kao u Dalmaciji). Vadi se stablo zakržljalo zbog određenih uvjeta u prirodi (loša zemlja, velika ispaša, snažan vjetar, snježne lavine ...). Takav materijal je stariji od 3 godine on je uglavnom iznad 10 godina starosti a može biti čak i iznad 200 godina starosti.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Jo-si

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #5 : 22-08-2011, 16:40:10 »
Molim Vas savjet....moj Javor koji imam sad vec trece ljeto....ubile vrucine, sprzili se svi listovi.....bio je dobar i sve ok do unazad 1-2mj!!
Kako da ga probam spasiti???!!!

Hvala unaprijed!!


Offline DonQuijote

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #6 : 22-08-2011, 19:24:02 »
Teška hladovina. Ako je supstrat jako, jako porozan možeš normalno zalijevati, ako nije,  onda zaboravi na taj savjet i čak smanji zalijevanje ako više nema lišća. Kako je već kasno ljeto, postoje šanse, iako male, da se na proljeće probudi, ako mu  ne istrune korijen.

Offline jurica

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #7 : 22-08-2011, 22:05:56 »
Da , kako kaže Don debela hladovina , inače javori koliko ja vidim po svojima baš i ne vole previše sunca.
Prije dvije godine i ja sam jednog svog tako lišio života.
Ubuduće stavi javore u polusjenu!

Offline Jo-si

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #8 : 23-08-2011, 16:07:15 »
Ja sam ga izvadila iz jako poroznog supstrata i stavila namakati u vodu preko noći??!!!
KRIVO SKROZ???!!
Da ga vratim natrag u supstrat i nastavim normalno zalijevati u dubokom hladu?
Inače je i bio u polusjeni.....ali ove vrucine su ga dokrajcile!
Pozdrav !

Offline DonQuijote

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #9 : 23-08-2011, 16:56:48 »
Ako je supstrat bio jako porozan, bilo je dovoljno zalijevati ga ili sve skupa staviti u vodu. Ovako se može dogoditi da su se zeznule one najfinije korijenove dlačice a sada, usred ljeta i bez lišća to je teško nadoknadiv gubitak.

Offline Jo-si

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #10 : 23-08-2011, 19:22:02 »
Hvala...vratit cu ga natrag u supstrat i u hlad.... i cekati proljece :)
Ako postoji bolji prijedlog.....
Bok

Offline anchi

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #11 : 08-09-2011, 13:44:27 »
Gdje se u Zagrebu mogu kupiti ove biljke.

Offline Andrija Zokić

Odg: Moze mala pomoc
« Odgovori #12 : 08-09-2011, 16:39:55 »
Eventualno u MBM-a.
andbonsai.com ~ andbonsai studio