Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prirodni fiziološki biostimulator  (Posjeta: 81226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #120 : 21-03-2008, 09:10:28 »
Da, nakon prvog tretmana 7-10 dana, ali sa količinom od 0,5 ml/l. Ta doza nek bude do prvog pravog tjeranja izboja.


hvala!  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #121 : 11-05-2009, 13:01:47 »
Evo još jedan biokatalizator na našem tržištu - ERGONFILL
U Sjemena u Splitu 1L - 65kn


Composition     

    * organic nitrogen: 3.4%
    * organic nitrogen (water soluble) 3%
    * organic carbon of biological origin: 10%
    * magnesium oxide: (water soluble) 2%
    * iron (EDTA) 0.2%
    * molybdenum (water soluble) 0.003%
    *
    * glutamic acid: 2%; proline: 2.7%; leucine: 0.7%; lysine: 0.8%; aspartic acid: 1.1%; valine: 5%; serine: 0.3%; isoleucine: 0.3%; threonine: 0.2%; phenylanine: 0.4%; alanine: 1.8%; glycine: 5%; histidine: 0.2%; arginine: 1.2%; tyrosine: 0.2%; methionine: 0.1%; tryptophan: 0.1%; cysteine: 0.2%; hydroxyproline 1.6

Treatment type / Dose     

   Foliar fertilization
   80-120 gr/hl (0.8-1.2 kg/ha)

ERGONFILL is a formulation based on amino acids with low molecular weight, obtained by hydrolysis of animal proteins. The presence of components with high energetic content such as cysteine, folic acid and keratin derivatives , positively affects the activity of important enzymatic compounds, thus encouraging the functionality of every single vegetal cell. ERGONFILL has various actions at vegetative level: it enhances the formation of proteins and carbohydrates with high nutritional value; it promotes the synthesis of indolacetic acid and of chlorophyll (this is also possible thanks to the presence in this formulation of magnesium and iron); it improves translocation and chelation of macro and trace elements. ERGONFILL is particularly recommended on crops that show delayed or stunted growth because of adverse pedo-climatic conditions (hail-storms, early or late frost, thermo-hygrometric changes, radical asphyxia, rots, nematodes, tilling injuries. ERGONFILL applications are fundamental in case of excessive setting. In all cases, its application stimulates cell metabolism and recovery of normal vegetative and productive activities of plants. ERGONFILL can also be successfully applied whenever you wish to push the plant to a greater production. Dilute ERGONFILL in water and make foliar applications.


sastav (na talijanskom) - http://aziende.imagelinenetwork.com/scaricafile.cfm?codsito=1&cod=46408
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #122 : 11-05-2009, 13:29:30 »
Evo još jedan biokatalizator na našem tržištu - ERGONFILL
U Sjemena u Splitu 1L - 46kn

Ja bi jednu bocu toga i >jednu bocu ovoga, ako vam je na ruku !

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #123 : 11-05-2009, 13:31:48 »
Composition     

Moji još ne izvađeni yamadori jedva čekaju da ih počnem tretirati sa ovim melemom, a da ne bi bili ljubomorni o ovi odavno kolektiranji i njih ću nagraditi sa bar mjesečnom kupkom  :great:

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #124 : 11-05-2009, 13:38:19 »
skenirala sam letak koji imam na hrvatskom!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #125 : 11-05-2009, 13:39:31 »
Ja bi jednu bocu toga i >jednu bocu ovoga, ako vam je na ruku !

 :great:

Što je taj Dry-stop inače?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #126 : 11-05-2009, 13:48:19 »
Ja bi jednu bocu toga i >jednu bocu ovoga, ako vam je na ruku !

 :great:

Što je taj Dry-stop inače?

Mislim da ga oni prodaju u svrhu kad povrću posmeđe rubovi na listovima i onda njime zaustavljaju gubitak kalija kroz neka normalna isparavanja.
Ja sam si u glavu utuvil da je to po sastavu, odlično za tek izvađene borove, kojima treba sačuvati vlagu u iglicama koje moraju revitalizirati oštečeni korjen. Gotovo sam siguran da to funkcionira.

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #127 : 11-05-2009, 14:37:19 »
Kako ću ti poslati?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #128 : 11-05-2009, 14:58:10 »
Kako ću ti poslati?


Vidjet ću kad netko od mojih ide za ST, pa da preuzme od vas ili već nekako, javit ću.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #129 : 18-05-2009, 10:00:33 »
U petak sam primjenio ERGONFILL. U subotu zbog te primjene, nisam zaljevao drva, osim laganog mista, a u nedjelju sam morao sve zaliti i odozgo i odozdo. U subotu sam uočio da je ergonfill napravio nešto kao film na listu, čak ni nedjeljno obilno tuširanje ga nije ispralo sa lista, jer sam jutros išao provjeriti. Izgleda da u sebi ima nešto što ga drži na listu i to mi djeluje odlično i iskoristivofunkcionalano. Negativnih posljedica nema, a za pozitivne treba čekati.

Miris mu nije sličan drinu, no osjetiiiiiiii se, boja je nešto svjetlija od drina no isto muljavo gust sastav.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #130 : 20-05-2009, 08:25:34 »
Još jedan Drinu konkurentan proizvod....

.... to me veseli, ...širenje ponude u  :great:

PROTIFERT LMW
Tekuće organsko i mineralno gnojivo na osnovi aminokiselina;

Sadržaj:
-  suha tvar 56%
-  ukupni dušik 7,4% (7% u organskom obliku (19 aminokiselina) i 0,4% u amonijskom obliku)
-  organski ugljik (C) 20,5%

Namjena:
PROTIFERT LMW je prirodni i organski biostimulant s funkcijom ishrane bilja, proizveden iz prirodne i organske sirovine;
Ne sadrži prirodi škodljive tvari i ne onečišćuje okoliš;
Potpuno je vodotopiv i kompatibilan s većinom sredstava za zaštitu bilja;
Aminokiseline koje sadrži sistemičnog su djelovanja i biljka ih brzo apsorbira;
Pogodan je za upotrebu sve do berbe plodova jer nema karence, pa tako niti problema sa reziduama;
Kao prirodni biostimulator utječe na uravnoteženje i poboljšanje ishrane bilja;
Kao dodatak ostalim folijarnim gnojivima utječe na bolje usvajanje i transport hranjiva;
Kao dodatak sredstvima za zaštitu bilja utječe na njihovo učinkovitije djelovanje;
Posebno je učinkovit za ublažavanje stresa kao posljedice visokih temperatura, suše, vlage i tuče;

Primjena/doze primjene:
-          jabuke i kruške 2,5-3,0 l/ha 3-5 prskanja;
-          vinova loza 2,5-3 l/ha 3 prskanja;
-          šećerna repa 3-5 l/ha 3-4 prskanja;

Folijarna primjena

Jabuke i kruške:
- u mladim nasadima upotrebljavamo ga za bolju izgradnju drveta u količini 30 ml/100 l vode;
- pred cvatnju za uravnoteženje i stimulaciju listanja te diferencijaciju upotrebljavamo ga u količini 250 ml/ 100 l vode;
- u trenutku otpadanja cvjetnih listova i za bolje zametanje plodova upotrebljavamo ga u količini 300 ml/100 l vode;
- u trenutku punjenja plodova za povećanje promjera, preporuča se miješanje sa folijarnim gnojivima koji sadrže fosfor i kalij, npr.PROTEOLEAF, u količini 250-400 ml/100 l vode;
- za sprječavanje kloroze u kombinaciji sa npr. Fe helatima (i sama upotreba PROTIFERTA LMW poboljšava usvajanje željeza iz tla) u količini 350-400 ml/100 l vode;
- u stresnim situacijama, kao što su niske temperature, u trenutku prije i za vrijeme cvatnje, visoke temperature, suša i vlaga, upotrebljava se u količini od 300-400 ml/100 l vode;
- u slučaju oštećenja od tuče upotrijebiti ga u kombinaciji s fungicidom kao što je Merpan 80 WDG, koji reaktivira i dezinficira oštećene stanice.

Vinova loza:
- za bolju oplodnju i manje osipanje bobica, što ima za posljedicu veću kvalitetu (viši sadržaj šećera), preporuča se obaviti 3 osnovna prskanja u količini 250-300 ml/100 l vode i to u trenutku cvatnje, kad bobice dosegnu veličinu zrna graha i kad bobice mijenjaju boju (šara bobica). U tom trenutku preporučljivo je upotrijebiti gnojiva koji sadrže fosfor i kalij ili samo kalij, npr. PROTEOLEAF;
- može se primjenjivati i svaki put kada se obavlja tretiranje sredstvima za zaštitu bilja, ali je potrebno izbjegavati kombinaciju sa bakrenim preparatima, preparatima koji sadrže dinokap (Karathane) i močivim sumporom kod visokih temperatura. Izbjegavati prskanje PROTIFERT-om najmanje 4-5 dana nakon prskanja sa bakrenim preparatima;
- u slučaju oštećenja od tuče, prskati oštećeni vinograd u najkraćem roku s kombinacijom PROTIFERT-a LMW u količini 250-350 ml/100 l vode sa fungicidom Folpan 80 WDG radi aktivacije oštećenim stanica. U kombinaciji sa specifičnim botriticidima s kojim se tretira u zoni grožđa, PROTIFERT pospješuje njihovo djelovanje;
- za sprječavanje kloroze primjenjuje se u kombinaciji sa npr. Fe-helatima, u količini 250-300 ml/100 l vode. Upotreba samog PROTIFERT-a u količini 350-400 ml/100 l vode poboljšava usvajanje željeza iz tla.

Koštićavo voće:
Primjena PROTIFERT-a vrijedi jednako kao za jabuke i kruške, samo su količine niže za 100 ml/100 l vode.

Jagode:
- prskanje započinjemo pri pojavi prvih cvjetnih glavica i tretiramo svakih 14 dana do berbe;
- PROTIFERT pospješuje dozrijevanje, povećava kvalitetu i promjer plodova;
- tretiranje nastavljamo u i nakon berbe, koristimo ga zajedno sa sredstvima za zaštitu bilja i folijarnim gnojivima;
- prskanje u trenutku presađivanja povećava učinak i tada PROTIFERT upotrebljavamo u količini 300-500 ml/100 l vode;

Luk i češnjak:
- upotrebom PROTIFERT-a povećava se promjer lukovica, kvaliteta i duljina skladištenja, treba prskati obilno svakih 20 dana;
- moguća je kombinacija sa bakrenim preparatima, koji smanjuje količinu pripravka za 25%;
- kod češnjaka se prije sadnje preporuča namakanje lukovica u otopini PROTIFERT-a u količini 300 ml/100 l vode u trajanju 4-8 sati;

Rajčica, paprika, patliđani:
- prskati u trenutku cvatnje, zametanja plodova i kod promjene boje plodova;
- preporučljivo je kombinirati ga s folijarnim gnojivima koji sadrže cink (PROZINC);
- smanjuje virusni efekt kad se primjenjuje preventivno u količini 300 ml/100 l vode;

Krumpir:
- za povećanje kvalitete i količine krumpira prskati u kombinaciji sa fungicidima i insekticidima u količini od najmanje 3 l/ha: kad krumpir dosegne visinu od 15 cm, u početku debljanja gomolja (veličina lješnjaka) i 14 dana nakon 2. tretiranja.

Šećerna repa:
PROTIFERT primijeniti u količini 3-5 l/ha
- prskati 3-4 puta u kombinaciji sa drugim sredstvima za zaštitu bilja;
- zamjenjuje mineralna ulja;
- sprječava šok što ga uzrokuju herbicidi za tretiranje u trake, suša i tuča;

Kupus, kelj, cvjetača:
- pospješuje preživljavanje sadnica nakon presađivanja, dozrijevanje i kvalitetu proizvoda;
- obnavlja rast u nepovoljnim klimatskim razdobljima npr. vrućine, suše, vlage;
- prskati najmanje tri puta u količini 300-400 ml/100 l vode: nakon presađivanja, a zatim 2-3 puta u razmacima 2 -3 tjedna;

Salata:
PROTIFERT primijeniti u količini 200-250 ml/100 l vode;
PROTIFERT povećava rast i razvoj, pospješuje dozrijevanje, povećava kvalitetu i trajnost;
- prskati pred presađivanje 2-3 puta u kratkom vremenu;
- prskati nakon presađivanja svakih 20 dana;

Korjenasto povrće, peršin:
PROTIFERT primijeniti u količini 300-400 ml/100 l vode;
- prskati 3 puta u razmacima 2-3 tjedna, a započeti kad korijen dosegne debljinu olovke ili kad je lišće dovoljno veliko za tretiranje;
- nakon aplikacije herbicida u trake, pomaže premostiti šok i smanjuje negativni utjecaj herbicida na posijanu kulturu;

Ukrasno bilje i cvjetnice:
PROTIFERT primijeniti u količini 150-300 ml/100 l vode;
- produžuje vrijeme cvatnje, povećava kvalitetu i količinu bilja;

Kompatibilnost:
Sredstvo je kompatibilno sa većinom mineralnih gnojiva i sredstava za zaštitu bilja, ali je ipak preporučljivo prije miješanja napraviti test kompatibilnosti. Nije preporučljivo miješanje sa pripravcima na osnovi močivog sumpora kod iznimno visokih temperatura, sa pripravcima na osnovi dinokapa (Karathane, Sabithane) te sa pripravcima na osnovi bakra, jer su te kombinacije fitotoksične za većinu kultura, osim za uljarice, žitarice i luk.

Fertirigacija
Trajni nasadi – voćnjaci, vinogradi:
- voćke i vinovu lozu u punoj rodnosti prihranjujemo od početka vegetacije do početka zriobe u količini 20-30 ml/drvo (trs);
- u trenutku oblikovanja habitusa preporučljive su intenzivnije aplikacije u količini 10-15 ml/drvo (trs);
- mlade voćke, trsove namakati u količini 5-10 ml/drvo (trs). Ako namačemo cijelu površinu, povećati količinu za 15 %. Tretiramo zajedno sa drugim gnojivima koja sadrže mikroelemente i NPK;

Posebne aplikacije
U stresnim situacijama koje su posljedica mraza, visokih temperatura, suše, vlage i tuče ili kod nepravilne upotrebe sredstva za zaštitu bilja koja je uzrokovala fitotoksičnost, prskati najkasnije u roku 24-48 sati od događaja. Tretirati 1-2 puta u 7 dnevnom intervalu u količini 400-500 ml/100 l vode ili 250-300 ml/100 l vode kod trajnih nasada, ukrasnog bilja i cvjetnica.

Kod kultura zaraženim virozama:
- voćke: prskati 7 puta svakih 10-12 dana u količini 500 ml/100 l vode;
- ukrasno bilje i cvjetnice: prskati preventivno u količini 200-300ml/100 l vode;
U kombinaciji s herbicidima koji se primjenjuju u trake, za upotrebu u poljodjelstvu i u trajnim nasadima, tretirati u količini 3-5 l/ha;
U slučaju pojave nematoda u poljodjelstvu i u jagodama tretirati u normalnim dozama, folijarnom aplikacijom ili namakanjem.

Upozorenje:
Izbjegavati prskanje po vjetrovitom i vrućem vremenu;

Pakiranja: 200 ml
              1/1 lit
              5/1 lit

>izvor, Fitopromet

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #131 : 21-05-2009, 15:45:03 »
Našla sam još nešto:

Bio-algeen proizvodi proizvedeni su od smeđe morske alge (ascophyllum nodosum), 100% prirodnog podrijekla, koja raste u hladnim i čistim vodama duž obale Islanda. Alga sadržava široku paletu mikroelemenata, aminokiselina, vitamina i alginskih kiselina.
Bio-algeen proizvodi su potpuno neškodljivi za ljude i životinje, evidentirani su pod euro normom 401.

BIO-ALGEEN S-90

Bio-algeen S-90 je prirodan proizvod i kad se koristi kao dodatak biljkama ili dodatak tlu ima pozitivan učinak zahvaljujući svojstvima biljnih tvari koje sadrži. Optimalan rast biljki omogućen je točnim pridržavanjem uputa za primjenu, čime se dolazi do vrhunskih rezultata u količini, kakvoći i težini žetve.

Bio-algeen S-90 je snažan aktivator i stimulator rasta biljke. Upotrebljava se u svim važnim fazama razvitka biljaka (nicanje, pupanje, početak oblikovanja ploda...), specijalno se koristi i za jačanje biljaka oslabljenih zbog presađivanja, suše, bolesti, djelovanja štetočina, te raznih oštećenja. Nanosi se folijarno ili zalijevanjem.

Njegova se primjena u poljoprivredi iz godine u godinu povećava. Poljoprivrednici su zadovoljni njegovom jednostavnom primjenom i mogučnošću mješanja sa drugim uobičajenim dodatcima stoga im nije potrebno dodatno vrijeme ili strojevi. Razrjeđuje se u visokom omjeru, tako da je cijena proizvoda po hektaru niska.

Biljke i drveće tretirane sa bio-algeen S-90 su zdravije, bolje iskorištavaju hranjive sastojke i zbog toga daju veće i kvalitetnije urode.

> Bio-algeen upute
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Quercus

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #132 : 30-08-2009, 23:18:01 »
Još jedan Drinu konkurentan proizvod....

.... to me veseli, ...širenje ponude u  :great:

PROTIFERT LMW

Nije me bilo dugo, u međuvremenu više nisam u Pa-vinu,nego samostalno radim u savjetodavstvu u poljoprivredi.
No htio bi se nadovezati na navedene proizvode.
Od kada sam po prvi put uvezao neki proizvod na bazi aminokiselina u Hrvatsku, na sreću pojavilo ih se još jako jako mnogo. Svima je dakle aminokisleinski sastav sličan, ali su dodaci drugačiji.
Navedeni Protifert nije sličan djelovanju Drina jer sadrži SAMO aminokiseline, a DRIn uz njih i predfaze hormona i vitramine i provitamine što ga čini puno drugačijim. Proizvod istovjetan Protifertu je Nutrigreen istog proizvođaća kao i DRIN, uz iste količine.
Sami podatak da Protiferta treba 3-7 litara za razliku od DRIN-a kojeg ide 0,5 - 1 litra po ha govori puno.
Što se tiče imaginacije DRIN-a, nakon 10 godina mogu reći da su sve priče o njemu istinite.
No, kao i uvijek, ja volim reći svoje, a ljudi neka se sami uvijere...
Što se tiče navedenih algi, ali vezano i uz ostrale proizvode na bazi njih, jednako tako su vrlo vrlo funkcionalne i ako se pravilno upotrijebe (npr ukorijenjivanje) onda daju i jako dobre rezultate.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #133 : 31-08-2009, 07:59:48 »
Još jedan Drinu konkurentan proizvod....

.... to me veseli, ...širenje ponude u  :great:

PROTIFERT LMW

Nije me bilo dugo, u međuvremenu više nisam u Pa-vinu,nego samostalno radim u savjetodavstvu u poljoprivredi.
No htio bi se nadovezati na navedene proizvode.
Od kada sam po prvi put uvezao neki proizvod na bazi aminokiselina u Hrvatsku, na sreću pojavilo ih se još jako jako mnogo. Svima je dakle aminokisleinski sastav sličan, ali su dodaci drugačiji.
Navedeni Protifert nije sličan djelovanju Drina jer sadrži SAMO aminokiseline, a DRIn uz njih i predfaze hormona i vitramine i provitamine što ga čini puno drugačijim. Proizvod istovjetan Protifertu je Nutrigreen istog proizvođaća kao i DRIN, uz iste količine.
Sami podatak da Protiferta treba 3-7 litara za razliku od DRIN-a kojeg ide 0,5 - 1 litra po ha govori puno.
Što se tiče imaginacije DRIN-a, nakon 10 godina mogu reći da su sve priče o njemu istinite.
No, kao i uvijek, ja volim reći svoje, a ljudi neka se sami uvijere...
Što se tiče navedenih algi, ali vezano i uz ostrale proizvode na bazi njih, jednako tako su vrlo vrlo funkcionalne i ako se pravilno upotrijebe (npr ukorijenjivanje) onda daju i jako dobre rezultate.


Nek ti bude bolje na novim zadacima...ako već i nije  :great:
Super da si se javio.... i učini to još puno puta, lagodnije je iz prve ruke saznati konkretne informacije, nego istraživati i testirati...Hvala!

Offline Andrija Zokić

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #134 : 22-08-2011, 14:18:36 »
Novo na tržištu - AUXYM – Biljni stimulator biljnog porijekla:
http://grama.com.hr/auxym
http://www.italpollina.com/Product.asp?IdP=17&n=AUXYM

... izgleda zanimljivo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio