Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupujem bonsai  (Posjeta: 16912 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #15 : 02-08-2012, 17:12:31 »
Pozdrav svima!

Nalazim se u slicnoj situaciji kao i OP, htio bi curi pokloniti nesto i mislim da bi bonsai drvce bilo savrseno. Vec sam gledao po vrtnim centrima u Kaliji na Zitnjaku i u Bauhausu na Jankomiru, ali ponuda je prilicno slaba. Ima li mozda netko ovdje kakvu sugestiju ili konkretnu ponudu? Unaprijed hvala. :lol:

Bonsai je nešto najgore što joj možeš kupiti. Kao prvo to što se po centrima prodaje kao bonsai ustvari nije bonsai nego mladica u bonsai posudi, masovna  made in china proizvodnja, odgojena na hormonu u ajme supstratu u kojem će korijen istrunuti za 2 mjeseca. Za kupiti nešto što iole liči na bonsai bi trebao izdvojiti minimalno 300-400Eura a toga nema kupit u Hrvatskoj, a o cijenama kvalitetnog materijala da ne govorimo ...
Treba znati koja je vrsta i gdje je držati. Ako je tropska može u kuću, ako nije treba je držati u vrtu.
Da bi je održao živom treba imat neka malo veća znanja o hortikulturi koja tvoja cura pretpostavljam nema.
Bonsai je zaista loš poklon, slažem se s Hrvatom!

Vidjela sam da si mi poslao mail sa mog bloga za kupnju bonsaija. Bonsaije iz naše kolekcije ne prodajemo!

P.S. za utjehu ti možemo dati par nebonsai prijedloga što da joj kupiš ..... i meni je uskoro rođendan, pa imam ispiracije  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Kreso83

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #16 : 03-08-2012, 12:04:25 »
Jasno mi je da ozbiljnije biljke koje ovdje uzgajate i pricate o njima zahtijevaju daleko vise znanja i iskustva. Postoji li neka opcija za pocetnike, koja je jednostavija za odrzavanje?

Offline Luc de Fuc

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #17 : 03-08-2012, 12:27:39 »
postoji  :smile:
aj mi se javi na music.luka@gmail.com pa ćemo vidjeti...
ćuss
L