Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla  (Posjeta: 65318 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #60 : 09-05-2007, 14:40:21 »
A što ćemo kad smo u kolektivnom deliriju (barem neki od nas)...  :yupi:

Bit će ovo delirij nakon čega sigurno neće biti mamurluka...  :yupi:

Offline Marija

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #61 : 09-05-2007, 15:00:27 »

Bit će ovo delirij nakon čega sigurno neće biti mamurluka...
Osim kod Dona  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #62 : 09-05-2007, 15:53:43 »
 :rofl:  :histerical:

ali koliko god popio uspjeva sve riješiti u pola sata. Svaka ti čast. Još jednom ti hvala za pronalazak smještaja.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Aleksa

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #63 : 09-05-2007, 16:41:22 »
Evo i ja sam napisala par riječi.

PAR rijeci?  :gigle: :histerical:

Offline veljko

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #64 : 09-05-2007, 17:03:46 »
Evo i ja sam napisala par riječi. Samo vi ste svi na stranici 9, a ja na 10. Dakle, oborit ćemo sve rekorte koje je pall ikad odrao i nakon toga dobio komentare i hvalospjeve.   :yes:

A što ćemo kad smo u kolektivnom deliriju (barem neki od nas)...  :yupi:
Mislim večina nas :yes:

Ako mi se sve ovo još uvijek ćini kao jedan dvodnevni san, onda sam definitivno u deliriju. :yupi:

Offline marinko beg

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #65 : 09-05-2007, 17:57:52 »
Sto mu je ono Gal napisao u dojmovima?
http://walter-pall-travelogues.blogspot.com/2007/05/bonsai-in-croatia-part-9.html

Dakle zahvalio sam mu se na prenesenom znanju, iskustvu te na razumjevanju za večinu nas početnika... i do skorog viđenja. (niš posebno)
Das hast du zeer gut geschrieben,deutlich und einfach Gal. :great:

M

Offline gal

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #66 : 10-05-2007, 07:10:27 »
Das hast du zeer gut geschrieben,deutlich und einfach Gal. :great:
M

Nein, das ist meine frau ubersetz!  ;)

Offline marinko beg

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #67 : 10-05-2007, 10:11:19 »
Das hast du zeer gut geschrieben,deutlich und einfach Gal. :great:
M

Nein, das ist meine frau ubersetz!  ;)
Ah zo, ist deine frau auch zo eine gute stuck, gleichwie sie zo gut Deutsch kann schrieben? He,he :666:

M

Offline helleborus

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #68 : 10-05-2007, 11:44:57 »
Evo i ja sam napisala par riječi.

PAR rijeci?  :gigle: :histerical:

Mogu ja i bolje, ali malo je vremena.

Offline Marija

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #69 : 11-05-2007, 10:39:21 »
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #70 : 28-05-2008, 21:43:30 »
Evo kako je izgledao grab sa demonstracije od lani na kraju dema i kako izgleda sada:

Walterov komentar čitajte na njegovom blogu:
http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2008/05/what-happened-to-hornbeam-of-croatian.html
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #71 : 29-05-2008, 08:29:07 »
Evo kako je izgledao grab sa demonstracije od lani na kraju dema i kako izgleda sada:

Walterov komentar čitajte na njegovom blogu:
http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2008/05/what-happened-to-hornbeam-of-croatian.html

Fenomenalno. Vidi se da čovjek zna što radi, i ima viziju. Grabek je prekrasan. I istina je ono kaj je netko napisao kao komentar da ima jako malo bjelogoričnog drveća na demosima (vjerojatno zato kaj odmah ne mogu izgledati lijepo, nego okljaštreno- pa to nije impresivno za auditorij). Baš mi je drago kaj je stavio ove fotke tak da se vidi da je svaki rez na mjestu, potreban i savršen za buduće bonsai drvce.

Offline gal

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #72 : 29-05-2008, 09:24:39 »
Evo kako je izgledao grab sa demonstracije od lani na kraju dema i kako izgleda sada:

Walterov komentar čitajte na njegovom blogu:
http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2008/05/what-happened-to-hornbeam-of-croatian.html

Fenomenalno. Vidi se da čovjek zna što radi, i ima viziju. Grabek je prekrasan. I istina je ono kaj je netko napisao kao komentar da ima jako malo bjelogoričnog drveća na demosima (vjerojatno zato kaj odmah ne mogu izgledati lijepo, nego okljaštreno- pa to nije impresivno za auditorij). Baš mi je drago kaj je stavio ove fotke tak da se vidi da je svaki rez na mjestu, potreban i savršen za buduće bonsai drvce.

... grab je mrak! ... i Walter je faca! Neznam ko bi od majstora prvi puta negdje napravio nešto ovako "razočaravajuće" po auditorij.
Nego da se malo osvrnem na demose koje rade majstori. Šuška se da većina drva (četinara) biva ubijena na demo predstavama, a da je tako indirektno je potvrdio Vaclav N. na demu u Ljubljani. Pošto je demo drvo bilo njegovo, on nije đinove radio do kraja, a mjesto reza je prekrivao onom skupom smolom da (pošto je vegetacija u punom zamahu) ne curi smola i tako dodatno ne oslabljuje biljku. Isto tako šarije nije vukao do kraja nego će čekati nekoliko godina da mu drvo samo pokaže (dio kore će odumrijeti ispod odrezane grane) veličinu i smjer šarija. Konačni oblik je samo davao smjerove formiranja drva u budučnosti, te je rekao (iskreno) da sve ovo nebi radio da drvo nije njegovo. Sredio bi drvo u jednom danu tako da publika padne na rit, a drvo ko ga j...! Na svim velikim predstavama uži krug bonsaista zna da je demo drvo zapravo unaprijed žrtvovano.

Offline Marija

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #73 : 29-05-2008, 09:47:06 »
Nego da se malo osvrnem na demose koje rade majstori. Šuška se da većina drva (četinara) biva ubijena na demo predstavama, a da je tako indirektno je potvrdio Vaclav N. na demu u Ljubljani. Pošto je demo drvo bilo njegovo, on nije đinove radio do kraja, a mjesto reza je prekrivao onom skupom smolom da (pošto je vegetacija u punom zamahu) ne curi smola i tako dodatno ne oslabljuje biljku. Isto tako šarije nije vukao do kraja nego će čekati nekoliko godina da mu drvo samo pokaže (dio kore će odumrijeti ispod odrezane grane) veličinu i smjer šarija. Konačni oblik je samo davao smjerove formiranja drva u budučnosti, te je rekao (iskreno) da sve ovo nebi radio da drvo nije njegovo. Sredio bi drvo u jednom danu tako da publika padne na rit, a drvo ko ga j...! Na svim velikim predstavama uži krug bonsaista zna da je demo drvo zapravo unaprijed žrtvovano.

Užas. Koja svrha je nešto raditi ako znaš da to ubija drvo? Biti "dobar" prema svojim drvima a ostalo tko šiša .... to mi je nekako licemjeran pristup. Valjda polazim od toga da bi bonsaisti trebali biti zaljubljenici u prirodu pa ih idealiziram .... osoba koja odlično oblikuje stablo na demu a zna da će ono kasnije uvenuti možda jest odličan umjetnik .... ali za mene sve više od toga jest upitno. A postoji nešto i iza toga.... za mene!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: 2007: Dojmovi nakon Waltera Palla
« Odgovori #74 : 29-05-2008, 10:45:58 »
Užas. Koja svrha je nešto raditi ako znaš da to ubija drvo? Biti "dobar" prema svojim drvima a ostalo tko šiša .... to mi je nekako licemjeran pristup. Valjda polazim od toga da bi bonsaisti trebali biti zaljubljenici u prirodu pa ih idealiziram .... osoba koja odlično oblikuje stablo na demu a zna da će ono kasnije uvenuti možda jest odličan umjetnik .... ali za mene sve više od toga jest upitno. A postoji nešto i iza toga.... za mene!

Ne slažem se u potpunosti... ja mislim da to "nešto" postoji za svakog ko se iole neko vrijeme bavi bonsai hobijem, a pogotovo postoji za majstore. I početnike i iskusne interesira put od određenog materijala do konačnog oblika, a to se može jedino na ovakav način prezentacije. Primjerice pozovu te na demo, daju ti drvo, ti započneš prezentaciju, odrežeš par grana i ljudima veliš nek dođu slijedeće godine na nastavak prezentacije.... Ne pije vodu! Moraš odraditi to za što si pozvan, a još si plačen za to. Svrha je učenje više desetaka ljudi na jednom drvu, a cijena je gubitak drva. Bolje jedno nego da svako izgubi po jedno. Mislim da je fer što je Vaclav to napomenuo... mnogi drugi bi to prešutjeli.