Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ključ za raspoznavanje listopadnog drveća u zimskom razdoblju  (Posjeta: 15061 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pannonian

meni je dobra praksa  bila prosle godine jer sam u sumariji radio sezonski (a i ove godine cu izgleda...) i onda kad bi naisli na nesto rijetko u lokalnim sumama sef bi viknuo cevapi i ak pogodis dobijes cevape  :question:
.nisam dobio ni jednom jer sva ta drva su bila toliko rijetka za ovo nase podrucje da ih je on ucrtavao na karte
uglavnom dobra motivacija za prouciti sve vrste prije nego krenem ove godine   :dipl:
a usput cu ga i traziti neku pismenu dozvolu za psunj i ostala mjesta gdje sam vidio potencijalnih drva  :svetac:
iako sad od djevojke pokusavam ishoditi neku dozvolu od njene sefice,tj.ravnateljice,da ima malo razrjedim grabovu zivu ogradu oko skole jer ima dvjestotinjak grabova koji su vjerovatno posadjeni 80-tih te su u jednom periodu bili zapusteni i neki su izrasli u vis i prije par godina su ponovno srezani i rastu u sirinu.
debljina su od 5-20,30 cm
tak da ce mi to vjerovatno biti par buducih drva,a ovo kvalitetnije po shumi ostaviti za malo iskusnija vremena

Offline dijxtra

Znao sam da če se neko uvrijediti a nije mi to bila namjera.
Ako misliš na mene - krivo misliš ;-) Sve je to zdrava diskusija, ak mene misliš uvrijedit, morat ćeš se malo više potrudit :-D

Htio sam samo reći kako sam ja naučio raspoznavati drva,a nisam imao ni knjige o drvima,ni interneta niti sam znao što o bonsaima.Čitajte knjige,dapaće zato se i pišu ali ako u prirodi ne savladaš osnovu teško će ti ići.Najbolje se ući uz pratnju nekoga tko zna a uz put listaš i gledaš u knjigu. 8)
No, eto, slažemo se :-) Kakvo vrijeđanje, kakvo šta.