Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: !!! POMOC - POMOC !!!  (Posjeta: 6350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dgrepo

!!! POMOC - POMOC !!!
« : 17-10-2011, 21:55:15 »
pozz

moze pomoc jer mislim da moje stabalce umire :-/ ovo je slika od prije http://img10.imageshack.us/img10/4849/img0973py.jpg
!!! POMOC - POMOC !!!
a ovo je sada
http://img11.imageshack.us/img11/2813/img076600x800.jpg
!!! POMOC - POMOC !!!
http://img11.imageshack.us/img11/5277/img081600x800.jpg
!!! POMOC - POMOC !!!
http://img443.imageshack.us/img443/4594/img090600x800s.jpg
!!! POMOC - POMOC !!!
http://img545.imageshack.us/img545/770/img079800x600.jpg
!!! POMOC - POMOC !!!


sta mi je cinit i jel mu ima pomoci jer otpalo mu je pola listova i vecinom su suhi i šuškavi postoji li nacin da ga se vrati u normalu ?

unaprijed HVALA

Offline Hrvat

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #1 : 17-10-2011, 22:09:51 »
to je ulmus chinesi.tribalo bi znati kad je kupljen i donesen kod tebe jer ne vole puno biti setani vamo-tamo pa je moguce da je pod stresom.
stablo bi trebalo biti vani ali neznam tvoju lokaciju,pazi na zalijevanje(cekaj da se substrat malo osusi prije novog zalijevanja(voli vlaznu atmosferu)ali ne prekomjernu vodu u substratu.pouno svijetla ali malo direktnog sunca.za presadjivanje je prekasno pa moras pricekati pocetak proljheca i to napraviti sa majstorom u tvojoj lokaciji.
eto nadam se da sam bio od pomoci. sritno
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline dgrepo

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #2 : 17-10-2011, 22:26:00 »
to je ulmus chinesi.tribalo bi znati kad je kupljen i donesen kod tebe jer ne vole puno biti setani vamo-tamo pa je moguce da je pod stresom.
stablo bi trebalo biti vani ali neznam tvoju lokaciju,pazi na zalijevanje(cekaj da se substrat malo osusi prije novog zalijevanja(voli vlaznu atmosferu)ali ne prekomjernu vodu u substratu.pouno svijetla ali malo direktnog sunca.za presadjivanje je prekasno pa moras pricekati pocetak proljheca i to napraviti sa majstorom u tvojoj lokaciji.
eto nadam se da sam bio od pomoci. sritno


e hvala poslusat cu savjete jer u ovome sta si mi reka vec sam vidia par svojih gresaka jer sam ga dosta puta premjesta iz sobe na sunce inace iz Splita sam sta se tice lokacije i stablo je kod mene od 14.09.

dal da ga navece ostavim pod svjetlom ?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #3 : 18-10-2011, 12:35:07 »
Ne trebaš ga dodatno osvjetljavati.I drvo treba malo odmora.Trebaš se naučiti kontrolirati vlažnost supstrata-zemlje.Ti ga možeš držati vani s obzirom da si iz Splita.Unjeti ga u zaštičeni prostor samo kad su jake bure i kad je mraz kod vas.Lagani mraz mu ne smeta.Kineski brijest se može ponašati dvojako.I kao sobna vrsta i kao normalna bjelogorica.U prvom slučaju zadržava veći dio lišća tokom cjele godine a u drugom slučaju se ponaša kao listopadno drvo i na jesen odbaci svo lišće.Ja ih držim još uvijek vani pa sam iz Međimurja,što je krajnji sjever Hrvatske.Poslje ih unosim u negrijani hodnik gdje se zimi temperatura kreće oko 10 stupnjeva. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline ivanjuric

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #4 : 20-03-2012, 20:57:42 »
Bok ! Moze li mi neko ppomoci jer sam ja pocetnik i jako me zanima bonsai. Dali mi netko moze reci dali je za pocetnika bolji kucni ili vanjski bonsai  :hvalaaa:

Offline jurica

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #5 : 20-03-2012, 21:05:22 »
Definitivno nešto vanjsko - autohtono .

Offline dijxtra

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #6 : 20-03-2012, 21:36:35 »
Bok ! Moze li mi neko ppomoci jer sam ja pocetnik i jako me zanima bonsai.
<reklama>Dođi na našu bonsai radionicu  :mdr: Više detalja ovdje.</reklama>

Offline ivanjuric

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #7 : 27-03-2012, 14:28:02 »
Bok ! Moze li mi neko ppomoci jer sam ja pocetnik i jako me zanima bonsai.
<reklama>Dođi na našu bonsai radionicu  :mdr: Više detalja ovdje.</reklama>
ali ja ne zivim u zagrebu nego u split ila li koja radionica u blizinu splita

Offline Andrija Zokić

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #8 : 27-03-2012, 14:41:33 »
Bok ! Moze li mi neko ppomoci jer sam ja pocetnik i jako me zanima bonsai.
<reklama>Dođi na našu bonsai radionicu  :mdr: Više detalja ovdje.</reklama>
ali ja ne zivim u zagrebu nego u split ila li koja radionica u blizinu splita

Za sada ništa koliko ja znam.
Što se tiče vanjskog i unutarnjeg bonsaija, ovisi i uvjetima koje imaš. Ja preferiram autohtone vrste kojima je mjesto vani u vrtu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline ivanjuric

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #9 : 27-03-2012, 20:42:05 »
Bok ! Moze li mi neko ppomoci jer sam ja pocetnik i jako me zanima bonsai.
<reklama>Dođi na našu bonsai radionicu  :mdr: Više detalja ovdje.</reklama>
ali ja ne zivim u zagrebu nego u split ila li koja radionica u blizinu splita

Za sada ništa koliko ja znam.
Što se tiče vanjskog i unutarnjeg bonsaija, ovisi i uvjetima koje imaš. Ja preferiram autohtone vrste kojima je mjesto vani u vrtu.
ok hvala i jeli ti mozda idas bonsai pod nazivom Taxodium distichum ili na hrvatskom ćelavi čepriš (naravno ovo se odnosi na sve na samo na njga), ako imas dali bi mi mogao prodati jednu reznicu da je ja sebi posadim, a ako nemas znas li slucajno gdje mogu kupiti ovakav
 Unaprijed Hvala !!

Offline anaaleksandar

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #10 : 03-08-2012, 09:44:37 »
Koja je ovo vrsta? jako lici na moje drvence... a ja ne mogu da odredim vrstu. Juce sam ga dobila. Pozzz

Offline gal

Odg: !!! POMOC - POMOC !!!
« Odgovori #11 : 03-08-2012, 11:00:02 »
Koja je ovo vrsta? jako lici na moje drvence... a ja ne mogu da odredim vrstu. Juce sam ga dobila. Pozzz
...pa gore je Hrvat odredio vrstu - "ulmus chinesi", odnosno kineski brijest... i sve što trebaš znati o njemu već je puno puta napisano...