Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kineski Brijest indoor pitanja  (Posjeta: 3637 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrq

Kineski Brijest indoor pitanja
« : 21-10-2011, 21:41:44 »
Halo dobar dan ponovo.Kupio sam si lijepi Kineski brijest pred kojih 5 dana iz baumaxa za kojih 70kn  :happy: posto je trenutacno dosta hladno u ovo doba godine drzim ga unutra.
Prvo pitanjce: U mojoj sobi nema bas puno svijetla iz vana a blizu prozora ga nemogu drzati zato sto se nalazi pokraj radijatora,pa sam ga postavio na ormaric pokraj svog kreveta na drugom kraju sobe(sto dalje od izvora topline).Imam flourescentu žarulju/lampu sta vec je od 40 wata izgleda ovak nes (http://www.google.hr/imgres?q=fluorescent+light&hl=hr&client=firefox-a&hs=okL&sa=X&rls=org.mozilla:hr:official&biw=1680&bih=850&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=a425OnUYZDPCnM:&imgrefurl=http://www.libo-lighting.com/index.aspx%3Fmenuid%3D3%26type%3Dproductinfo%26lanmuid%3D4%26infoid%3D110%26language%3Den&docid=TICF3vs5oNqTvM&imgurl=http://www.libo-lighting.com/upload/product/2009-11/07085430.jpg&w=1600&h=1200&ei=a8ehTv6bNIPJsga6ttmQAw&zoom=1&iact=hc&vpx=1035&vpy=384&dur=823&hovh=194&hovw=259&tx=121&ty=85&sig=109986054696651247989&page=3&tbnh=144&tbnw=194&start=60&ndsp=32&ved=1t:429,r:5,s:60 )
Uglavnom mogu je montirat bilo gdje na zidu i zanimalo bi me jel to dobra ideja ako je na kolkoj udaljenosti visni pod kojim kutem bi trebala stajat ( moze i visit ako treba)etc.. :dipl:
Drugo pitanjce:zemlja u kojoj je dosao je dosta tvrda pa nisam siguran kad ga treba zalijevat.Zemlja je bila dosta tvrda i suha na povrsini pa sam ga drugi dan stavio u vodu na 10min da dobro upije.Dali bi trebao promijenit zemlju?I dali mogu odrediti po povrsini zemje kad treba zalijevat jer se bojim staviti nesto u zemlju kako nebi ostetio korijenje.
Trece pitanjce:Osim posude u kojoj se nalazi dobio sam i podlogu na kojoj stoji jel bi u nju mozda trebao mozda dodavat svaki put malo vode( i ako da jel bi trebao stavit svaki put kad ispari)
Bilo kakva pomoc za pocetnika PLZ  :ashamed:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest indoor pitanja
« Odgovori #1 : 21-10-2011, 23:36:43 »
Ne bih želio nikoga povrjediti jer nisam takav.Želim samo reći da postavljate jedna te ista pitanja za isto drvce i svi želite da vam se svakome posebno odgovori.Da bi se odgovorilo treba puno pisati.Na sva ta pitanja već postoje odgovori jer sam i sam odgovarao.Svi su u temi Početnici pitaju,samo ne možda pod naslovom Kineski brijest.Treba ići samo po redu i naći. :rules:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline pannonian

Odg: Kineski Brijest indoor pitanja
« Odgovori #2 : 22-10-2011, 00:36:13 »
upisi u google kineski brijest hobi bonsai i dobit ces poveznice na teme ak ti je tak lakse,ja sam kratko na forumu pa sam primjetio da se dosta pitanja ponavlja,ali radije poslusaj radovana i kopaj po forumu jer ces puno vise saznati tako o svemu nego sto ti netko ovdje moze napisati u jednom odgovoru.

Offline Hrq

Odg: Kineski Brijest indoor pitanja
« Odgovori #3 : 22-10-2011, 09:29:23 »
Meh..  :hvalaaa:

Offline Hrq

Odg: Kineski Brijest indoor pitanja
« Odgovori #4 : 22-10-2011, 09:55:51 »
Mogu PLZ  dobit odgovor na prvo pitanje samo?  :ljub:  nemogu naci odgovor za to  :zamisljen:

Offline pannonian

Odg: Kineski Brijest indoor pitanja
« Odgovori #5 : 22-10-2011, 20:29:01 »
mistaj listove,izbjegavaj propuh,izbjegavaj radijatore,odrzavaj vlaznost supstrata (nemoj pretjerivati i ne daj da se osusi skroz),u njegovoj zdjelici ne treba voda (bacaj onu koja procuri kroz supstrat jer je visak),eventualno mozes ispod njegove zdjelice staviti jednu vecu napuniti je kamencicima koji zadrzavaju vlagu (imas ih u baumaxu vjerovatno) i u tu drugu naspi vode koja ce isparavanjem podici vlagu oko drveta,a svjetla koliko imas imas...

http://www.bonsai4me.com/SpeciesGuide/Ulmus.html

Offline Hrq

Odg: Kineski Brijest indoor pitanja
« Odgovori #6 : 25-10-2011, 17:13:22 »
Hvala  :hvalaaa: