Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII  (Posjeta: 17353 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #15 : 25-01-2012, 14:41:59 »
...a jel možete malo komentirati pobjedničko drvo!? Pogledavši masu slika i videa (što naravno nije isto kao gledati uživo), u usporedbi sa drugima, nikako se ne mogu oteti dojmu da tamo nije bilo i boljih drva?

Pobjednici su prosjek onoga što se sviđa svim članovima žirija. U žiriju su bili demonstratori.
Pobjedničko stablo je dovršeno, zrelo, nema se što poboljšat na njemu, sve ostalo je pitanje ukusa.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #16 : 25-01-2012, 14:45:52 »
Oblikovao ga je Kimura. Djeluje dovršeno i to je tip drva koje na zapadu najbolje prolazi kod žirija. Mene osobno nije pretjerano impresioniralo, izgledalo mi je nevjerojatno plastično poput nekakvog suvenira iz Japana.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #17 : 25-01-2012, 15:28:42 »
Jest, dobro Don kaže...vi ste naša repka za Noelanders....Duda i ja smo se prvo spremali ići, pa onda se nekako ta ideja razvodnila. Zbog nikakvih drugih razloga osim nedostatka vremena. Noelanders nam iziskuje sigurna 3 dana, makar i avionom, a uz sve druge stvari koje želimo a ne možemo si vremenski priuštiti, nekako je ove godine ispalo tako. Znate, svi ti klinci oko nas, uz naše redovite poslove, pa još želiš malo i u prirodu otić nešto tražit...iskopat. OK, rekao sam si, ići ćemo sigurno barem svaku drugu godinu i na taj način sam si oprostio i utješio se što nismo ove bili.
M&A vaše drvo mi je izgledalo super. Nekako, i sam sam razočaran mejnstrim ukusom i pobjedničkim drvetom ali...ne mogu reći niti da sam očekivao više. To je kao i na svim velikim šouovima...ne pobjeđuje nužno i najbolje..ukusi su problematična stvar.
Ako ostvarimo plan za ovo proljeće (zbog toga ću si oprostiti nedolazak na Noelanders) i odemo na 15estak dana u Japan, biti ću zadovoljan. Za sada plan je takav. Želim si obići sve jake bonsaističke kuće...pogotovo oko Omiye...želio bi posnimati puno toga i pofotkati...vidjet ćemo. Opet je najveći problem vrijeme, slobodno vrijeme i moja odsutnost s posla. S druge strane, prilično sam se zapalio za taj plan.
Čestitke M&A još jednom. Mislim da ste dostojno i uspješno obranili hrvatske boje na Noelandersu.  :hvalaaa: Gledajući fotke ponuđenog, drvo vam je bilo među prvih 5 ili minimalno 10 drva,  :great: po meni. Od ostalih stvari...ima jednostavno previše japanske konfekcije i uz to nepojmljivo mi je kakva diletantska drva  :zabezeknut: također uspiju doći do takve izložbe. :dunno:

Offline Marija

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #18 : 25-01-2012, 16:28:31 »
Walter Pall and Ryan Neil talk about Ryan's apprenticeship at master Kimura, at this workshop during the Noelanders Trophy XIII in 2012.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IGIkhmlV9JA#!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai


Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #20 : 25-01-2012, 18:47:42 »
jako interesantno i kad si bolje razmislim ma koliko god nemam vremena zbog posla i ostalog, toliko me sve ovo dojmilo da moram dalje i bolje materijale tražit. ovog prolječa mislim dovuč vodu do bakona oba! toliko korisnog na ovom hbf ima i garantiram svim novacima da čitaju i pitaju i uspjet če.  :hvalaaa:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #21 : 25-01-2012, 19:10:33 »
Samo kad ste se lijepo proveli i sretno vratili.  :great:

Offline Joyca

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #22 : 25-01-2012, 19:30:50 »
Stabla da ti pamet stane  :haaaahaaaaa:  VAAAAUUU!

Offline helleborus

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #23 : 26-01-2012, 12:52:23 »
Odlično, sretna sam da vam je bilo još i bolje nego prošle godine. Vjerojatno vam je i drvo bilo zapaženije (ipak nakon bonsai autumna nitko ne može ostat rezigniran na vas). Vjerojatno ste već ljudima i prepoznatljivi po vrhunskim yamadori drvima. Ruku na srce, vjerojatno je na izložbi sve više biljaka iz uzgoja. Bar mi tako izgledaju mnoga drva (ili mi je to Sebastijan rekao da su iz uzgoja, a nisu  :dunno:).
Meni je vaše drvo posebno, vjerojatno se na njemu vidi da je još 'mlado u posudi', ali sigurno svi padnu na dupe kad im kažete koliko je stvarno ta brojka u godinama. Mislim da kad bi ljudi na izložbu donijeli svoja drva, iz vrtova, koja su im dvije ili tri godine u posudama...ajme... mislim da vam nitko ne bi vjerovao i da bi pobrali sve nagrade ovog natjecanja. Dakle, vrijeme radi za vas.
neki dan je jedan naš vrhunski sportaš izjavio da je tako dobar zbog strasti koju osjeća prema tome čime se bavi i da je to ključ uspjeha. Mislim da vama strasti za bonsai ne nedostaje i želim vam da je samo imate sve više  :love:

Offline Marija

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #24 : 26-01-2012, 18:13:08 »
Odlično, sretna sam da vam je bilo još i bolje nego prošle godine. Vjerojatno vam je i drvo bilo zapaženije (ipak nakon bonsai autumna nitko ne može ostat rezigniran na vas). Vjerojatno ste već ljudima i prepoznatljivi po vrhunskim yamadori drvima. Ruku na srce, vjerojatno je na izložbi sve više biljaka iz uzgoja. Bar mi tako izgledaju mnoga drva (ili mi je to Sebastijan rekao da su iz uzgoja, a nisu  :dunno:).
Meni je vaše drvo posebno, vjerojatno se na njemu vidi da je još 'mlado u posudi', ali sigurno svi padnu na dupe kad im kažete koliko je stvarno ta brojka u godinama. Mislim da kad bi ljudi na izložbu donijeli svoja drva, iz vrtova, koja su im dvije ili tri godine u posudama...ajme... mislim da vam nitko ne bi vjerovao i da bi pobrali sve nagrade ovog natjecanja. Dakle, vrijeme radi za vas.
neki dan je jedan naš vrhunski sportaš izjavio da je tako dobar zbog strasti koju osjeća prema tome čime se bavi i da je to ključ uspjeha. Mislim da vama strasti za bonsai ne nedostaje i želim vam da je samo imate sve više  :love:

Znaš kako je na izložbama uvijek su veća stabla zapaženija. Osim toga ovo drvo je zaista upečatljivo, i ima više dobrih strana, odnosno mijenja karakter kako mijenjaš kut gledanja. Namjerno smo napravili stolić sa povišenim nogicama, tako da se stablo nije gledalo na izložbi odozgo (kako je slučaj sa većinom stabala) već bi gledatelj direktno vidio nebari i stablo iz najbolje moguće pozicije. Eto, mali trikić  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #25 : 27-01-2012, 08:18:57 »
Evo tršlje na izložbi na finom stoliću made in Croatia.

Ako nekome treba stolić moja preporuka je da se obratite Cili njegovom kompanjonu. Super su odradili stolić, precizno i sve u skladu s našim nacrtima i mjerama.  :chinaman:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #26 : 27-01-2012, 08:51:27 »
Odlično, sretna sam da vam je bilo još i bolje nego prošle godine. Vjerojatno vam je i drvo bilo zapaženije (ipak nakon bonsai autumna nitko ne može ostat rezigniran na vas). Vjerojatno ste već ljudima i prepoznatljivi po vrhunskim yamadori drvima. Ruku na srce, vjerojatno je na izložbi sve više biljaka iz uzgoja. Bar mi tako izgledaju mnoga drva (ili mi je to Sebastijan rekao da su iz uzgoja, a nisu  :dunno:).
Meni je vaše drvo posebno, vjerojatno se na njemu vidi da je još 'mlado u posudi', ali sigurno svi padnu na dupe kad im kažete koliko je stvarno ta brojka u godinama. Mislim da kad bi ljudi na izložbu donijeli svoja drva, iz vrtova, koja su im dvije ili tri godine u posudama...ajme... mislim da vam nitko ne bi vjerovao i da bi pobrali sve nagrade ovog natjecanja. Dakle, vrijeme radi za vas.
neki dan je jedan naš vrhunski sportaš izjavio da je tako dobar zbog strasti koju osjeća prema tome čime se bavi i da je to ključ uspjeha. Mislim da vama strasti za bonsai ne nedostaje i želim vam da je samo imate sve više  :love:

Znaš kako je na izložbama uvijek su veća stabla zapaženija. Osim toga ovo drvo je zaista upečatljivo, i ima više dobrih strana, odnosno mijenja karakter kako mijenjaš kut gledanja. Namjerno smo napravili stolić sa povišenim nogicama, tako da se stablo nije gledalo na izložbi odozgo (kako je slučaj sa većinom stabala) već bi gledatelj direktno vidio nebari i stablo iz najbolje moguće pozicije. Eto, mali trikić  :hihihi:
Upravo tako. I to je jako važno za pravi dojam...s druge strane, čudi me kako mnogi ljudi...ili organizatori, tko li već, ne pridaju dovoljno pažnje tom faktoru...da gledatelju deblo iznad nebarija treba biti u ravnini pogleda, nebari zeru ispod te ravnine, a ostatak stabla iznad. Naravno, nitko to ne radi u svom dvorištu, što zbog veličine stabala što zbog nepotrebih komplikacija, ali čudi me da i na ovakvoj izložbi, kao i na mnogim drugima, ljudi ne paze na takve stvari; tako da, možete vidjeti maleno ili manje drvo kojem gledate krošnju kao što malom djetetu gledate kosu...odozgo. Vi ste napravili pravu stvar. Moram priznati su me iznenadile tako visoke noge stolića, činile su mi se previsoke..ali sada kad si rekla razlog, vrlo mi je to logično i poželjno

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #27 : 27-01-2012, 09:02:37 »

, tako da se stablo nije gledalo na izložbi odozgo (kako je slučaj sa većinom stabala)...

A daj ti meni reci...po tvojem mišljenju, zašto je to tako??? Jel se ljudi ne potrude pronaći odgovarajući stalak ili..??
Druga stvar koja mi smeta je osvjetljenje. Idealno bi bilo kada bi svako stablo na izložbi bilo osvijetljeno snažnijim osvjetljenjem nego okolina, dakle nekakav spotlight. Ne znam kako je ove godine bilo, ali prošle godine su neka stabla nesretno dobila takvu poziciju na linijama (stolovima) za izlaganje na kojoj nije bilo osvjetljenja. Stabla na takvim pozicijama izgledala su daleko manje upečatljivo nego njima susjedna. Prilično nepravedna pozicija, rekao bih. Marija i Andrija, dajte mi objasnite, iz pozicije izlagača, dobijete li vi fiksnu poziciju gdje vaše drvo smije/može biti kada ga dolazite pripremiti za izložbu ili izlagači poziciju biraju dogovorom između sebe..sami..ili ko prvi stigne njemu bolja mjesta???
Dajle mi, molim lijepo, to malo prokomentirajte :hvalaaa:

Offline Marija

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #28 : 27-01-2012, 12:18:17 »
Upravo tako. I to je jako važno za pravi dojam...s druge strane, čudi me kako mnogi ljudi...ili organizatori, tko li već, ne pridaju dovoljno pažnje tom faktoru...da gledatelju deblo iznad nebarija treba biti u ravnini pogleda, nebari zeru ispod te ravnine, a ostatak stabla iznad. Naravno, nitko to ne radi u svom dvorištu, što zbog veličine stabala što zbog nepotrebih komplikacija, ali čudi me da i na ovakvoj izložbi, kao i na mnogim drugima, ljudi ne paze na takve stvari; tako da, možete vidjeti maleno ili manje drvo kojem gledate krošnju kao što malom djetetu gledate kosu...odozgo. Vi ste napravili pravu stvar. Moram priznati su me iznenadile tako visoke noge stolića, činile su mi se previsoke..ali sada kad si rekla razlog, vrlo mi je to logično i poželjno

Valjda sam mjesec dana po internetu i svim katalozima Kokofu tena proučavala stoliće dok nisam našla ono što mislim da nama paše. Stolić nije ništa originalno, već je kopija stolića kojeg ima Kobajashi. To su te proporcije i veličina. Stolića ove visine je bilo još na izložbi. Stol je napravljen po mjeri, i ovo stablo "trpi" stol ovih dimenzija, kompozicija je za moj ukus skladna. Stablo je u posudi promjera skoro 70cm i krošnja je široka 130cm ....
Ako mala stabalca podigneš na visoki stolić, pitanje je kako bi to izgledalo.

, tako da se stablo nije gledalo na izložbi odozgo (kako je slučaj sa većinom stabala)...
A daj ti meni reci...po tvojem mišljenju, zašto je to tako??? Jel se ljudi ne potrude pronaći odgovarajući stalak ili..??
Druga stvar koja mi smeta je osvjetljenje. Idealno bi bilo kada bi svako stablo na izložbi bilo osvijetljeno snažnijim osvjetljenjem nego okolina, dakle nekakav spotlight. Ne znam kako je ove godine bilo, ali prošle godine su neka stabla nesretno dobila takvu poziciju na linijama (stolovima) za izlaganje na kojoj nije bilo osvjetljenja. Stabla na takvim pozicijama izgledala su daleko manje upečatljivo nego njima susjedna. Prilično nepravedna pozicija, rekao bih. Marija i Andrija, dajte mi objasnite, iz pozicije izlagača, dobijete li vi fiksnu poziciju gdje vaše drvo smije/može biti kada ga dolazite pripremiti za izložbu ili izlagači poziciju biraju dogovorom između sebe..sami..ili ko prvi stigne njemu bolja mjesta???
Dajle mi, molim lijepo, to malo prokomentirajte :hvalaaa:
Luc Nagels odrađuje lavovski dio posla oko organizacije izložbe, a ne M. Noelanders. Njemu se šalju prijave, on određuje poziciju stabla na izložbi. Manja stabla idu bočno, po užim redovima, mislim na ono gdje je bila naša naša pistacija lani. Sada je stablo, budući da je veliko bilo u onom najširem prostoru odmah nakon ulaza gdje su stolovi lijevo i desno a prolazi se po sredini, gdje su u pravilu najveća stabla. Pozicija je bila fenomenalna, stablo je bilo na kraju reda tako da ga se je moglo gledati dodatno i s boka. Oko osvjetljenja se nitko nije brinuo posebno, pa i ove godine nije bilo dobro osvjetljenje na nekima. Sva stabla su prije izložbe prošla profesionalno fotografiranje, isto kao i lani. Ne znam da li si u Bonsai Fokusu od prije par mjeseci vidio sliku naše male pistacije izložene prošle godine. Kvaliteta fotke je savršena, oštrina, osvjetljenje i sve ostalo. Od ove godine je novost da će izaći katalog izložbe - knjiga, početkom proljeća. Baš se veselim.


Evo slike prostora na ulazu, gdje je stablo bilo u redu lijevo.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: 21-22.01.2012 - Noelanders Trophy XIII
« Odgovori #29 : 04-02-2012, 10:58:02 »
M & A jeste li možda popratili cijene ovih posuda od Gordona D.  ; baš me zanimaju cijene ovih većih posuda?
http://bonsai-keramik-ender.blogspot.com/2012/01/stand-from-gordon-duffett.html