Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.  (Posjeta: 22231 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« : 07-05-2007, 11:45:35 »
A osim lijepih drvaca, krasnoga dvorca, ugodne, prijateljske atmosfere, bilo je još štošta lijepoga za vidjeti.
Tako sam recimo primjetio da su bonsaistce puno, puno zgodnije od bonsaista.  :mdr:
Domačica nam je sva blistala :love:
Goranova djevojka također...btw, taaaak me grdo pogledao kad sam joj skinuo pauka sa glave, da sam se jedva još usudio baciti koji pogled na njenu savršenu tetovažu na skrivenom mjestu :mdr:
Pinus ima okice ko različke i tako se veselo i zarazno smije da je pravi užitak biti u njenom društvu, a Heleborus... joj osim što je srdačna i vesela, prvi dan je imala takav dekolte da mi je bilo teško pratiti Palla :mdr:
Sve u svemu, bilo je lijepih drvaca ali i još mnogo drugih prirodnih ljepota tih dana u Kaštel Lukšiću :love:

Offline hknezovi

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #1 : 07-05-2007, 11:50:12 »
Vidim bacani su pogledi na sve strane.  :glasses:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #2 : 07-05-2007, 13:03:00 »
A osim lijepih drvaca, krasnoga dvorca, ugodne, prijateljske atmosfere, bilo je još štošta lijepoga za vidjeti.
Tako sam recimo primjetio da su bonsaistce puno, puno zgodnije od bonsaista.  :mdr:
Domačica nam je sva blistala :love:
Goranova djevojka također...btw, taaaak me grdo pogledao kad sam joj skinuo pauka sa glave, da sam se jedva još usudio baciti koji pogled na njenu savršenu tetovažu na skrivenom mjestu :mdr:
Pinus ima okice ko različke i tako se veselo i zarazno smije da je pravi užitak biti u njenom društvu, a Heleborus... joj osim što je srdačna i vesela, prvi dan je imala takav dekolte da mi je bilo teško pratiti Palla :mdr:

Bemti, sta sam propustio!!! :tlab:

M

Offline helleborus

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #3 : 07-05-2007, 13:21:05 »
A osim lijepih drvaca, krasnoga dvorca, ugodne, prijateljske atmosfere, bilo je još štošta lijepoga za vidjeti.
Tako sam recimo primjetio da su bonsaistce puno, puno zgodnije od bonsaista.  :mdr:
a Heleborus... joj osim što je srdačna i vesela, prvi dan je imala takav dekolte da mi je bilo teško pratiti Palla :mdr:

Ako si uspio bar nešto pratiti onda si stvarno bonsaista s perspektivom. Dekolte je bio ciljano osmišljen  :whistle: Sam da vidim koliko ste stvarno zaglibili u bonsai.

O, a ima tamo u kaštelama još puno toga. Nažalost već ste svi otišli. Imali smo turu po Kaštelama tj. njihovim biljnim bogatstvima. Jedna prof.biologije, sada u mirovini, vodila nas je do masline stare 1500 godina (Marinko!!???) Fenomenalna je. Pa smo bili u biblijskom botaničkom vrtu- osmišljeno mrak, svaki detalj na mjestu i sve to uz entuzijazam jedne ili nekoliko osoba. Dokaz da se sve može. Ali mi to znamo. Kaj ne?  :yes:
Onda smo bili u Botaničkom vrtu osnovne škole u Kaštel Lukšiću i malo se sramim. Ovaj naš- 'naš' u Zagrebu nije mu ni do koljena. Biljke su prpošne, a zbirka bogata. Ima tamo baobab, papirus, hrpetina biljaka odasvud i svaka ima svoju priču. A što je još zanimljivije- sve to održavaju 2 vrtlara i učenici. Evo ti kad nešto radiš s guštom i entuzijaznom il kad nešto radiš a ti je to posao koji jedva čekaš da završi.


Offline marinko beg

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #4 : 07-05-2007, 13:24:35 »
, vodila nas je do masline stare 1500 godina (Marinko!!???) .


Daaaaaa????

Offline Marija

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #5 : 07-05-2007, 13:28:17 »
, vodila nas je do masline stare 1500 godina (Marinko!!???) .


Daaaaaa????

Ajme nemoj sada počet grintat da te mi nismo vodili tamo  :halt:
iako nam je to samo 500m od kuće....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #6 : 07-05-2007, 13:28:26 »
, vodila nas je do masline stare 1500 godina (Marinko!!???) .


Daaaaaa????

Da, da, maslina iz 5. stoljeća. Ima fenomenalnu krošnju, za razliku od neke koja raste na Brijunima i koja je nešto malo manje stara, ali vrlo neatraktivne krošnje. Poslat ćemo fotke kad ih sredimo doma. Znači, možda je ipak Aleksa bio u pravu da oni imaju neku 2000 godina staru, sam kaj Ameri o tome nemaju pojma. Pa, nemoj mi reći da si bio u Kaštelama i nisi išao vidjeti to čudo od drveta??!!

Offline helleborus

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #7 : 07-05-2007, 13:30:01 »
, vodila nas je do masline stare 1500 godina (Marinko!!???) .


Daaaaaa????

Ajme nemoj sada počet grintat da te mi nismo vodili tamo  :halt:
iako nam je to samo 500m od kuće....

Mare- srami se.  :slap:

Offline DonQuijote

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #8 : 07-05-2007, 13:31:23 »
Joooj jel je to ona maslina ni sto metara udaljena od dvorca? Ona ograđena? Ako je, onda se moram pohvaliti da sam je zamjetio sasvim slučajno i divio joj se neizmjerno.

Offline Marija

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #9 : 07-05-2007, 13:32:35 »
Done nije ta!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #10 : 07-05-2007, 13:33:44 »
, vodila nas je do masline stare 1500 godina (Marinko!!???) .


Daaaaaa????

Ajme nemoj sada počet grintat da te mi nismo vodili tamo  :halt:
iako nam je to samo 500m od kuće....

Mare- srami se.  :slap:

2. jugoistočno europska konvencija će imat bolji popratni program  :bongggg:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #11 : 07-05-2007, 13:35:36 »
Joooj jel je to ona maslina ni sto metara udaljena od dvorca? Ona ograđena? Ako je, onda se moram pohvaliti da sam je zamjetio sasvim slučajno i divio joj se neizmjerno.

Nije to ta. Ova je udaljena možda kilometar prema trogiru od Lukšića i na jednoj je livadi, sama. Od nanosa pijeska i zemlje poslije poplava koje su bilo prije xy godina donji dio debla joj je zatrpan pa se čini kao da su dvije, jedan  pored druge. A to je zapravo jedna niska grana koja izlazi iz debla. Pa nisi valjda gledao krivu?

Offline helleborus

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #12 : 07-05-2007, 13:38:44 »
2. jugoistočno europska konvencija će imat bolji popratni program  :bongggg:

O, apsolutno. Treba osmisliti program i pogledati sve zanimljivosti u krugu od nekoliko km. Ovo što smi mi vidjeli bila bi prave šteta propustiti.

Offline DonQuijote

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #13 : 07-05-2007, 13:39:09 »
Očito jesam :yes:
Ima jedna prekrasna šuplja maslina u blizini dvorca. Ogromna je, prekrasna i jako stara.
Nema veze ako nije baš toliko stara, svejedno zaslužuje divljenje. :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: I ostale ljepote u Kaštel Lukšiću.
« Odgovori #14 : 07-05-2007, 13:40:56 »


2. jugoistočno europska konvencija će imat bolji popratni program  :bongggg:
Vidim već da budem morao planirati barem tjedan dana godišnjeg u to vrijeme :mdr: Smještaj je jeftin, društvo veselo, pa zašto ne? :mdr: