Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vađenje iz prirode  (Posjeta: 53523 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #105 : 09-07-2007, 08:28:59 »
Isti dan je izvađen i ovaj maleni:
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=284.msg5783#msg5783
Koji sada izgleda ovako...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #106 : 09-07-2007, 08:36:59 »
Opet sam u subotu bacio jednu laganu šetnjicu po Medvednici. Evo nekoliko fotki trenutnog stanja par drva koje su na čekanju. Vrijeme će pokazati kaj s njima bude u budučnosti, mislim sama drva će pokazati  :smile:
Prvo jedna jela, orezana prije 1mj, pa opet u subotu, tek tolko da grane budu po pravilu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #107 : 09-07-2007, 08:39:13 »
I dvije bukvice...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #108 : 09-07-2007, 08:42:25 »
I jedna bukvica koju sam orezao prije više od mj. dana i dok sam je rezao, nešto je puklo u korijenu, pomislio sam da sam je trajno oštetio i da ću je idući puta nači suhu, no ona veli da ima nade i volje za život. Lagano sam je prodrmao i ponovo se uvjerio da je ne drži ništa. Vidjet čemo kaj bude do proljeća, e da, ima i novih pupova po njoj.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #109 : 20-07-2007, 12:25:21 »
Jedan glog koji sam srezao prije 5g. pa je u međuvremenu gorio pa sam ga opet rezao i sad je on pokazal volju za druženjem. Prva fotka je onak kak je sada, a druga fotka onak kak si ja mislim da bude.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #110 : 23-07-2007, 09:09:50 »
Svidio mi se nebari kod ovog graba pa sam ga malo skratio. Vidjet ću kak će potjerati pa ga možda iskopam za koju godinu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #111 : 23-07-2007, 09:20:59 »
Na kojoj visini si ga odrezao?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #112 : 23-07-2007, 09:34:25 »
Na kojoj visini si ga odrezao?

6x debljina debla kod ove žučkaste točke na zadnjoj fotki. Mislim da ima 50-60cm, no to je full otprilike.

Offline Aleksa

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #113 : 23-07-2007, 18:22:05 »
Svidio mi se nebari kod ovog graba pa sam ga malo skratio. Vidjet ću kak će potjerati pa ga možda iskopam za koju godinu.

Svidja mi se ovaj grab!  :smile: :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #114 : 24-07-2007, 08:10:33 »
Svidio mi se nebari kod ovog graba pa sam ga malo skratio. Vidjet ću kak će potjerati pa ga možda iskopam za koju godinu.

Svidja mi se ovaj grab!  :smile: :great:

Od svih grabova koje sam pronašao, ovaj ima najbolji nebari i dobro deblo koje ima dobar muving i simpa uzdužnu raspucalost kore pa izgleda staro. Zavoj od korijena na deblo je bar meni najbolji dio. Nadam se da će baciti nove grane i rasporediti ih donekle smisleno. Vjerujem ja u njega  :smile:

Offline gale

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #115 : 21-08-2007, 00:36:46 »

Slažem se sa Andrijom.  Ja bih je vadio u XI-XII mesecu . Veliki je problem ako je izrasla iz korena velike bukve, što ja mislm da je slučaj. Tada je verovatno ne bih ni vadio.

Offline gale

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #116 : 21-08-2007, 00:40:23 »
Moj odgovor se odnosi na bukvu :tup:

Offline helleborus

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #117 : 21-08-2007, 12:58:42 »

Slažem se sa Andrijom.  Ja bih je vadio u XI-XII mesecu . Veliki je problem ako je izrasla iz korena velike bukve, što ja mislm da je slučaj. Tada je verovatno ne bih ni vadio.

O da, i meni se tako čini. Medvednica je puna krasih mali bukvi koje rastu iz korijena velikih bukvi. Milsim da je to uzaludan posao.

Kaj se nebarija tiće na grabu... super. Onće vjerojatno ionako potjerati. Grabovi su ko kineski brijestovi. Teško ih je ubiti, al ima i takvih  :mdr:.
Neki dan sam pročitala na Pallovoj stranici... veli da uopće ne razmatra opciju vađenja bilo kojeg bjelogoričnog drva ukoliko nebari nije vrhunski. To mi zvuči dosta normalno. Čovjer si može u vrlo kratkom vremenu 'načupati' toliko drveća a da zapravo nemaju primarne kvalitete budućeg bonasaija. A čini mi se da je to u prvom redu korijen i njegov izgled. Grane se puno lakše formiraju i 'stvore' na željenim mjestima.

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #118 : 05-09-2010, 18:41:21 »
e bas sam trazil ovu temu moze samo ukratko da neko objasni...

znaci dok se vadi drvo iz prirode npr u nekoj sumi, koji je postupak da se izvadi ak nije lako izvaditi

Offline Marija

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #119 : 05-09-2010, 19:37:06 »
e bas sam trazil ovu temu moze samo ukratko da neko objasni...

znaci dok se vadi drvo iz prirode npr u nekoj sumi, koji je postupak da se izvadi ak nije lako izvaditi

Trebaš imati kramp i neki alat za detaljno kopanje. Treba sačuvati što više sitnog korijenja. Mladice nije vadit neka znanost, ali za kvalitetnije primjerke koji često znaju rasti u zeznutim uvjetima, u kamenitom terenu, vađenje je zabava koja traje ponekad i par sati.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai