Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ako moze mala pomoc  (Posjeta: 3865 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alenpiric

Ako moze mala pomoc
« : 10-01-2012, 07:50:43 »
Kako ste ljubitelji bonsaia. Ovako. Imam jedno drvo koje je vec preko 2 godine umrlo nazalost. Ja se inace bavim akvaristikom, pa sam odlucio kad mi je vec to drvo mrtvo da ga ubacim u akvarijum, zanima me sljedece, da li neko moze da mi pomogne, ja sam pokusavo da nadjem sastav drveta, jer u akvarijum se bas ne moze ubacit svaka vrsta. Evo naso sam i jedan link kako je izgledalo moje drvo.
http://smalltreestore.com/blog/wp-content/uploads/2010/06/248bonsai.jpg
Ako moze mala pomoc


zanima me da li ima nekih stetnih sastojaka u ovoj vrsti. znam da je mrtvo odavno, al opet bi volio da cujem neko iskusnije misljenje, hvala puno unaprijed

Offline DonQuijote

Odg: Ako moze mala pomoc
« Odgovori #1 : 10-01-2012, 11:13:32 »
Pitanje je što je štetan sastojak za akvarije?
Malo tko će ti znati reči da li recimo tanin kojeg ima u kori može štetno djelovati na floru i faunu akvarija.
Rekao bih da nekih kemijskih štetnih sastojaka nema u drvima ali  ako je drvo mrtvo već dvije godine moguće je da su se u njega naselile neke gljivice i da su prisutne neke truležne promjene i svi pripadajući mikroorganizmi

Offline alenpiric

Odg: Ako moze mala pomoc
« Odgovori #2 : 10-01-2012, 12:23:17 »
Pitanje je što je štetan sastojak za akvarije?
Malo tko će ti znati reči da li recimo tanin kojeg ima u kori može štetno djelovati na floru i faunu akvarija.
Rekao bih da nekih kemijskih štetnih sastojaka nema u drvima ali  ako je drvo mrtvo već dvije godine moguće je da su se u njega naselile neke gljivice i da su prisutne neke truležne promjene i svi pripadajući mikroorganizmi

aha, hvala, pa u akvarijum ne smiju drva koja u sebi sadrze smolu, nesmiju crnogoricna drva,zimzelena, a recimo koru sa ovog drveta bonsai cu da ogulim, a mene vise zanima u koju vrstu ovaj bonsai spada sto sam ga stavio u prilog

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Ako moze mala pomoc
« Odgovori #3 : 10-01-2012, 16:48:56 »
Bonsai koji si imao je Kineski Brijest i kod nas spada u sobne vrste.Akvarij?? Po meni je najbolje i najljepše ono kupljeno korjenje od Afričke akacije.Teško je i ostane na dnu.Možeš uz obalu rijeke naći naplavno korjenje interesantnih oblika.Radi težine sa donje strane učvrstiš kakav kamen da ti ne ispliva.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alenpiric

Odg: Ako moze mala pomoc
« Odgovori #4 : 10-01-2012, 17:45:12 »
Bonsai koji si imao je Kineski Brijest i kod nas spada u sobne vrste.Akvarij?? Po meni je najbolje i najljepše ono kupljeno korjenje od Afričke akacije.Teško je i ostane na dnu.Možeš uz obalu rijeke naći naplavno korjenje interesantnih oblika.Radi težine sa donje strane učvrstiš kakav kamen da ti ne ispliva.

aha, hvala, ma ovaj sto imam mi vise odgovara jer je bas ko drvo i hocu da stavim na njega mahovinu, tako da ce izgledati kao pravo drvo u akvarijumu, hvala ipak na pomoci