Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Neki novi  (Posjeta: 8575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Neki novi
« : 22-01-2012, 18:51:32 »
Evo, krenulo je po malo. Prvi friški ovogodišnji. Mala drva se ponovo vraćaju u modu, uostalom, kako sam i predviđao prošlih godina kad ste me zajefrkavali da vadim samo dinosauruse. Jedino što je sasvim izvjesno je...da ništa nije izvjesno, ništa nije zauvijek. Dakle, kako je par sezona bila moda i gušt kopati dinosauruse, tako mi se čini da me sada silno privlače manja stabla. Naravno, to ne znači da ne bi iskopao nešto veliko ako bi se nabasalo na dobar primjerak...ali za sada, ovi su mi preslatki. vjerojatno se čovjek zasiti svega što traje predugo. Hajdemo malo promijeniti format

više teksta, fotki...video, ovdje: http://sandevbonsai.blogspot.com/2012/01/second-one-this-year.html

http://sandevbonsai.blogspot.com/2012/01/video-sandevbonsai-yamadori-series.html

Offline DonQuijote

Odg: Neki novi
« Odgovori #1 : 22-01-2012, 18:56:01 »
Zašto vaditi mala drva?
Zato da ih možeš  nositi i ne moraš ih ostaviti negdje :idiot:

Offline jurica

Odg: Neki novi
« Odgovori #2 : 22-01-2012, 19:12:32 »
O da, morat ću i ja izvaditi polako svoj alat za vađenje i krenuti .
Lijepo drvo !!! A što se tiče veličine , rekao bih najbolja ni ogromno a ni presitno da moraš raditi na njemu sa " povećalom i pincetom" .

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neki novi
« Odgovori #3 : 22-01-2012, 19:45:53 »
Zašto vaditi mala drva?
Zato da ih možeš  nositi i ne moraš ih ostaviti negdje :idiot:
O jes jes, ima nekih prednosti. I ja uviđam...sporo al pomalo  :dunno:

Offline gal

Odg: Neki novi
« Odgovori #4 : 23-01-2012, 08:57:50 »
...dakle kopa se! Dobri komadi  :great:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Neki novi
« Odgovori #5 : 23-01-2012, 15:36:19 »
Kako štitiš ta novoizvađena stabla,s obzirom da smo u istoj klimatskoj zoni.Ja sam čak sjevernije od tebe.Ja sam prošle godine isto izvadio u ovo vrijeme pa su mi riknula 4 dobra javora. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neki novi
« Odgovori #6 : 23-01-2012, 19:43:36 »
Kako štitiš ta novoizvađena stabla,s obzirom da smo u istoj klimatskoj zoni.Ja sam čak sjevernije od tebe.Ja sam prošle godine isto izvadio u ovo vrijeme pa su mi riknula 4 dobra javora. :question:
Svi orientalisi, uključujući još poneka drva su u hladnom negrijanom spremištu koje je moguće prigrijati, ako bude potrebno.
evo kako sam to riješio: http://sandevbonsai.blogspot.com/2011/12/video-sandevbonsai-winter-storage-for.html

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neki novi
« Odgovori #7 : 24-01-2012, 12:54:25 »

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Neki novi
« Odgovori #8 : 24-01-2012, 16:42:10 »
I moja su drvca inače zaštičena-djelomično, u zidanoj i natkrivenoj prostoriji.Jedino kad su duži periodi zime dolazi i do smzavanja supstrata u posudama.To očito ne odgovara izvađenim jamadorijima kojima je dosta srezano korjenje prilikom vađenja.Ja ću radije pričekati treći mjesec,to je najsigurnije i isprobano. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Neki novi
« Odgovori #9 : 25-01-2012, 09:06:27 »
Dakle, kako je par sezona bila moda i gušt kopati dinosauruse, tako mi se čini da me sada silno privlače manja stabla.

ma nemoguće  :loco: :nails: :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neki novi
« Odgovori #10 : 25-01-2012, 09:58:37 »
Dakle, kako je par sezona bila moda i gušt kopati dinosauruse, tako mi se čini da me sada silno privlače manja stabla.

ma nemoguće  :loco: :nails: :girl:
:histerical:  :haaaahaaaaa:

Offline helleborus

Odg: Neki novi
« Odgovori #11 : 26-01-2012, 12:57:38 »
ni ja baš ne vjerujem previše u to... mala drva... no, ja sam oduvijek bila za to... ostavila sam kičmu u kamenjaru, u vrtu, kod presađivanja  :zabezeknut:.... a ovo je gušt. I ja ih relativno lako mogu nositi... neusporedivo jednostavnije i prijateljskije.  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Neki novi
« Odgovori #12 : 26-01-2012, 16:02:14 »
Niš ja njemu ne vjerujem :dunno:
Sad je našao jedno malo, ali već idući lov će se opet vratiti s mastodontom :gigle:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neki novi
« Odgovori #13 : 26-01-2012, 16:27:08 »
Niš ja njemu ne vjerujem :dunno:
Sad je našao jedno malo, ali već idući lov će se opet vratiti s mastodontom :gigle:
Niš ja njemu ne vjerujem :dunno:
Sad je našao jedno malo, ali već idući lov će se opet vratiti s mastodontom :gigle:
ni ja baš ne vjerujem previše u to... mala drva... no, ja sam oduvijek bila za to... ostavila sam kičmu u kamenjaru, u vrtu, kod presađivanja  :zabezeknut:.... a ovo je gušt. I ja ih relativno lako mogu nositi... neusporedivo jednostavnije i prijateljskije.  :mdr:
Mirišim li ja tu nekakvu šaljivu zavjeru protiv mene  :question: :question: :question:
ono kao...sprdamo se s čovjekom svog života, dragim prijateljem i kolegom ???

 :bomb:

Offline Marija

Odg: Neki novi
« Odgovori #14 : 26-01-2012, 17:50:01 »
ja se s kolegom i kolegicom u potpunosti slažem i ne mogu sakriti svoju skepsu oko tvoje odluke .... navodne odluke  :na: :mdr:

brojne su prednosti i razlozi za imanje velikih stabala .... imate četvero zaigrane dječice koji ih npr. lako mogu prevrnuti shohin, a mastodonta ne mogu  :tlab:
eto to je jedan ozbiljan i uvjerljiv razlog!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai