Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Japanski aceri spašeni iz rasadnika  (Posjeta: 6922 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« : 14-03-2012, 19:11:36 »
Napisao sam poduži post na blogu, naime, danas sam gotovo slučajno skoknuo do jednog veeeeelikog hrvatskog/zagrebačkog rasadnika...neću reći kojeg ali, najveći je u Hrvatskoj  :hihihi: ..i tamo vidjeh tri japanska javora, uvoz iz Japana. Onako, tipična japanska drva s nevjerojatnozapovjerovatiprevelikim nebarijima, ali ipak...nekako ljepuškasti, meni su se smilili. Bez obzira na tipično japansku klasu izvoznog sirovog bonsaija, mislim da su nekako japanski slatki. Uostalom, uvijek sam si i želio par tipičnih japanskih bonsaija u vrtu...mislim da je raznolikost dobra i zanimljiva...
Mislim da su to stabla koja imaju neograničenog potencijala za igrati se s njima. Bila su totalno loše održavana, akadama se kompaktirala u glinenu kašu, bolje reći ciglu, voda vjerojatno nije mogla prodrijeti u korijenovu balu (izuzev možda potapanjem čitave posude u kadu s vodom što ovi u rasadniku sigurno nisu radili već su šprickali te biljke sprinklerima odozgo), uglavnom, dugo već nisam vidio tako neodržavanih bonsaija (valjda ne idem dovoljno po rasadnicima). Suho ko barut a pokušava pupati, zelene se pupovi i grančice, a vode niotkuda. I još je jedan imao samo pola posude...druga polovica je nestala negdje...izgubljena u prijevodu s japanskog  :mdr: Odem ja do poslovotkinje i kažem joj da bu im to sve krepalo i da je jedan...onaj treći već mrtav, ali da sam ja zainteresiran za onoga sa strganom posudom i koliko mi skida cijenu zbog toga?? Ona mi je prvo nudila drugu bonsai posudu, rekoh neću, imam bolju od te koju mi nude,...kaže ona koliko bi vi dali za njega...kažem ja ne znam, koiliko vi tražite....i tako ona računa, računa i izračuna mi popust od 30%. A ja kažem..evo ne treba mi popust, platim vam 100% cijene ali nosim dva...oba ta koji su još živi...dakle, za cijenu jednoga uzimam dva, rekla bi matematika popust 50%. Oni onako skroz sretni kažu...ali za keš, ja rekoh, nema problema. Činili su mi se sretni što su ih se riješili, a ja sam poprilično sretan s mojim današnjim ulovom.
Drva su vrlo dobra uzimajući u obzir estetski okvir u kojem su nastali, zdravlje će im biti ok, cijena je bila super. Eto, to je moja današnja priča.
Više u slikama i detaljima presadnje i čišćenja korijena tu: http://sandevbonsai.blogspot.com/2012/03/acer-palmatum-japanese-import.html


Offline DonQuijote

Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #1 : 14-03-2012, 19:17:24 »
Eh gledam ih ja već dvije tri godine i uvijek se nanovo čudim da su još živi. Nisam si ih mogao priuštiti iako je cijena bila realna, da preprodajem isplatilo bi se, ali za zbirku mi je ipak bilo malo previše.  Jednom sam tražio popust ali bili su nepopustljivi. Napravio si dobru stvar i dobar posao :great:
Ako se želiš riješiti jednog jer su ti dva previše, samo reci.

Offline Andrija Zokić

Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #2 : 14-03-2012, 19:20:12 »
Drvca izgledaju više nego solidno! :great: . Ajde priznaj da si od Waltera naučio ovu tehniku cjenkanja :idiot:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #3 : 14-03-2012, 20:39:42 »
Meni se dopadaju ,pogotovo veći.  :great:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #4 : 14-03-2012, 20:46:38 »
super
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Goran Cajko

Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #5 : 14-03-2012, 23:22:04 »
Eh gledam ih ja već dvije tri godine i uvijek se nanovo čudim da su još živi. Nisam si ih mogao priuštiti iako je cijena bila realna, da preprodajem isplatilo bi se, ali za zbirku mi je ipak bilo malo previše.  Jednom sam tražio popust ali bili su nepopustljivi. Napravio si dobru stvar i dobar posao :great:
Ako se želiš riješiti jednog jer su ti dva previše, samo reci.


Ja ove nisam nikad vidio... Mislim da to nisu oni aceri koji su bili u drvenim posudama, ako misliš na te.?!


Uglavnom ljepa drva!!!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #6 : 15-03-2012, 00:12:26 »
Eh gledam ih ja već dvije tri godine i uvijek se nanovo čudim da su još živi. Nisam si ih mogao priuštiti iako je cijena bila realna, da preprodajem isplatilo bi se, ali za zbirku mi je ipak bilo malo previše.  Jednom sam tražio popust ali bili su nepopustljivi. Napravio si dobru stvar i dobar posao :great:
Ako se želiš riješiti jednog jer su ti dva previše, samo reci.


Ja ove nisam nikad vidio... Mislim da to nisu oni aceri koji su bili u drvenim posudama, ako misliš na te.?!


Uglavnom ljepa drva!!!
Vidiš, zanimljivo. Niti ja ove nikada nisam vidio do neki dan, Don pak veli da zna za ove već dugo. Uglavnom, sigurno nisu oni iz drvenih posuda

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #7 : 15-03-2012, 00:23:05 »
Drvca izgledaju više nego solidno! :great: . Ajde priznaj da si od Waltera naučio ovu tehniku cjenkanja :idiot:

:histerical:
A znaš kako vele, s kim si takav si
 :whistle:

Offline gal

Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #8 : 15-03-2012, 08:20:09 »
...dragi Sebastijane, na ovim drvima sam ti iskreno ljubomoran! ...oba su na svoj način iznimna, ne mogu odabrati koje mi je ljepše.  :worthy:

Offline josipivesic

Odg: Japanski aceri spašeni iz rasadnika
« Odgovori #9 : 19-01-2015, 08:36:30 »
hehe a koja je ta 100% cijena....  :haaaahaaaaa: živo me zanima, može i u pp :D