Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: bonsai i vrijeme  (Posjeta: 4980 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doncipo

bonsai i vrijeme
« : 25-03-2012, 14:09:15 »
pozz....što ako vani pada kiša, onako malo žešće i to kroz cijeli dan, ili kroz par dana ali onako naizmjence....dal to smeta drvcu, mislim zbog previše kiše?  :question:

Offline DonQuijote

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #1 : 25-03-2012, 15:27:05 »
Ako si drvo stavio u propusan supstrat i imaš dovoljno otvora na dnu posude, onda kiša ne smeta, štoviše drvo će biti sretno.  To je jedan od razloga zbog kojega će ti svi ovdje preporučiti što prozračniji supstrat.

Offline doncipo

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #2 : 25-03-2012, 17:40:30 »
aha. sad su mi se kockice posložile u glavi. :hvalaaa:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #3 : 26-03-2012, 22:33:26 »
Bonsai na kiši u dobrom supstratu.To je njemu kao tebi melem na ranu.. :yupi:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline doncipo

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #4 : 26-03-2012, 22:45:15 »
 :hi: imam još pitanjce....pošto živim na selu i imam pristup kokošjem izmetu, dal je to dobro gnoivo za bonsai...ono da mu malo stavim na površinu i zalijem?  :ashamed:

Offline Andrija Zokić

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #5 : 26-03-2012, 22:50:24 »
Kupi kokošje peletirano gnojivo. Mislim da Plantella Organic ima neka manja pakiranja od 10-ak kila ako ti je 20kg previše.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Luc de Fuc

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #6 : 26-03-2012, 22:58:32 »
friški čikenšit ima veliku koncentraciju dušika u sebi i nije ga dobro davati biljkama jer će ''spržiti'' korjenje...mora biti odstajali gnoj...kao i stajski ak ga zaoravaš na polju/vinogradu/voćnjaku...
ak ga imaš dosta skupi ga na hrpu i imat češ đaba super gnoj nakon par mjeseci...
čikenšit je super organsko gnojivo (samo da je odstajalo)...zato ga dosta nas koristi kao hranjivo za bonsai.
možeš si napraviti i svoje gnojivo, kad već imaš koke, ili odi u poljoapoteku i traži peletirano organsko gnojivo...svakom daš šaku sad i u jesen i to ti je to... ;)

Offline Marija

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #7 : 27-03-2012, 08:15:51 »
...svakom daš šaku sad i u jesen i to ti je to... ;)
aaaaaa to se tako koristi  :tup: a mi nasipljemo lopatama  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline doncipo

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #8 : 27-03-2012, 09:17:03 »
Šaka je oduvijek najbolja mijera :gigle: dal si vi vodite kakve bilješke o tome kako koje dvro napreduje i kada je gnojeno il zaljevano? :zalijevanje:

Offline Luc de Fuc

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #9 : 27-03-2012, 09:23:11 »
paaa kaj ja znam...
ja recimo svake godine u ovo vrijeme odlučim kako ću voditi brigu o gnojenju svaka dva tjedna na način da si stavim podsjetnik na mob, ali to se uvijek tokom godine pobrčka pa onda gnojim po filingu...
sjednem, natočim rakijicu i pomislim:''kad sam ono gnojio na zadnje?? hmm hmmm ima već dva tjedna ziher, pa mogao bi danas...''.
suknem rakijičicu i pognojim hehe
zaljevanje ne vodi evidenciju, neeema smisla...zaljevaš kad god treba...

Offline Andrija Zokić

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #10 : 27-03-2012, 12:53:22 »
Šaka je oduvijek najbolja mijera :gigle: dal si vi vodite kakve bilješke o tome kako koje dvro napreduje i kada je gnojeno il zaljevano? :zalijevanje:

Najbolja evidencija je fotografijom. Fotografiraj svaku značajniju promjenu.
Za prihranu koristim kalendar (manualni :smile: ).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline doncipo

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #11 : 27-03-2012, 15:35:04 »
aham, ja sam si mislil u wordu napraviti evidenciju, pa slikati drvca kroz razne periode....ono da vidim kako mi napreduje kroz mjesece i godine  :dipl:

Offline dijxtra

Odg: bonsai i vrijeme
« Odgovori #12 : 27-03-2012, 16:49:42 »
aham, ja sam si mislil u wordu napraviti evidenciju, pa slikati drvca kroz razne periode....ono da vidim kako mi napreduje kroz mjesece i godine  :dipl:
Je, tak sam i ja mislil. Ovo mi je treća sezona bavljenja bonsaijem nisam još ni jednu poštenu fotku okinuo :-D Al, budem budem već :-D