Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gdje kupiti juniper ?  (Posjeta: 4962 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline /Bonsai/

Gdje kupiti juniper ?
« : 06-04-2012, 12:33:38 »
,,Title says it all''
Znači gdje kupiti juniper ? JAKO ga želim u Zagrebu sam mogu skoknut i do mbm-a ako treba nije problem.
Ima toliko lijepih kreacija ćak i od početnika sa juniper-ima. Ako se može nać u prirodi može i tako.
 :worthy:

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti juniper ?
« Odgovori #1 : 06-04-2012, 23:34:04 »
,,Title says it all''
Znači gdje kupiti juniper ? JAKO ga želim u Zagrebu sam mogu skoknut i do mbm-a ako treba nije problem.
Ima toliko lijepih kreacija ćak i od početnika sa juniper-ima. Ako se može nać u prirodi može i tako.
 :worthy:
Po rasadnicima oko Zagreba nećeš naći dobar juniperus. Možeš eventualno naći neki loš juniperus squamata. No, svaki juniperus koji nađeš u rasadniku je više manje neupotrebljiv. Ukoliko želiš raditi bonsai od juniperusa morat ćeš ga izvaditi iz prirode. No, vađenje juniperusa iz prirode nije nimalo jednostavan posao. Juniperusi koji rastu kod nas su vrlo osjetljive vrste i iskusni bonsaisti iz Hrvatske imaju ogromnih problema da ih održe na životu i često im ne uspjeva.

Lijepe kreacije na juniperusima koje si vidio na Internetu su rađene na juniperusima koji ne rastu kod nas (juniperus chinensis, juniperus rigida). Rod juniperus sadrži popriličan broj vrsta koje rastu u svim djelovima svijeta i neke od tih vrsta su pogodne za bonsai početnike, a neke nisu. Ovi juniperusi koji rastu kod nas (juniperus communis, juniperus phoenicea) su prilično zajebane vrste i na njima su se mnogi opekli. Evo meni jedan communis umire na balkonu, svaki dan ga gledam i plače mi se kako je dobar a krepat će :-D

Na žalost namjerio si se na vrstu koja (kod nas, u Hrvatskoj) nije baš najpogodnija za bavljenje bonsaijem...

Ah, da, umalo zaboravih: izvrsnih juniperusa ima oko benzinskih pumpi :-D Juniperusi su jako popularni kao ukrasna biljka oko benzinskih. Jedina stvar je što ih na benzinskoj ne možeš kupiti, jel :-D Kako nabaviti juniperus koji raste na benzinskoj... eh, to ostavljam čitatelju za domaću zadaću :-D

Offline Bruno

Odg: Gdje kupiti juniper ?
« Odgovori #2 : 07-04-2012, 06:32:48 »
,dakle ,treba vas bit dvojica.Jedan krade gorivo a drugi kopa juniperus .Sigurno če sva pažnja bit usmjerena na ovog prvog !

Offline DonQuijote

Odg: Gdje kupiti juniper ?
« Odgovori #3 : 08-04-2012, 09:51:35 »
Dobar dan- dobar dan
Evo mi došli obnoviti vam ukrasno grmlje, imamo ta tri mlada juniperus koji idu u tu žardinjeru gdje je ova stara mrcina koja se suši.
Samo izvolite.
voala :verycool:

Offline Marija

Odg: Gdje kupiti juniper ?
« Odgovori #4 : 08-04-2012, 10:36:26 »
Dobar dan- dobar dan
Evo mi došli obnoviti vam ukrasno grmlje, imamo ta tri mlada juniperus koji idu u tu žardinjeru gdje je ova stara mrcina koja se suši.
Samo izvolite.
voala :verycool:

... na kombinezonu pri tom ne bi trebalo pisat ALUMINIJSKA BRAVARIJA  :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline /Bonsai/

Odg: Gdje kupiti juniper ?
« Odgovori #5 : 08-04-2012, 11:00:38 »
Dobar dan- dobar dan
Evo mi došli obnoviti vam ukrasno grmlje, imamo ta tri mlada juniperus koji idu u tu žardinjeru gdje je ova stara mrcina koja se suši.
Samo izvolite.
voala :verycool:

 :histerical:

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti juniper ?
« Odgovori #6 : 08-04-2012, 11:25:46 »
Dobar dan- dobar dan
Evo mi došli obnoviti vam ukrasno grmlje, imamo ta tri mlada juniperus koji idu u tu žardinjeru gdje je ova stara mrcina koja se suši.
Samo izvolite.
voala :verycool:
Done, ne moraju baš svi znati kako operiramo, mislim da se ovo sad već računa pod odavanje poslovne tajne  :mdr: