Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 2012 INTERNATIONAL BONSAI ACADEMY with Walter Pall - Plato's Cave Analogy  (Posjeta: 24587 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

...uvjek je dobro ponoviti i utvrditi gradivo, zato  :hvalaaa: seba!


Offline Andrija Zokić

Ako uzgajaš drvca i mučiš se već 18 godina a do sada je zarada bila 300 kuna,onda je to ja mislim ljubav.

To nikako ne može biti definicija ljubavi. Ljudi mogu biti u braku i 50 godina a da ljubavi nisu vidjeli. Ljubav je ipak nešto više od vremena koje samo prolazi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Luc de Fuc


Citat:
To nikako ne može biti definicija ljubavi. Ljudi mogu biti u braku i 50 godina a da ljubavi nisu vidjeli. Ljubav je ipak nešto više od vremena koje samo prolazi.

 :great:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Ako uzgajaš drvca i mučiš se već 18 godina a do sada je zarada bila 300 kuna,onda je to ja mislim ljubav.

To nikako ne može biti definicija ljubavi. Ljudi mogu biti u braku i 50 godina a da ljubavi nisu vidjeli. Ljubav je ipak nešto više od vremena koje samo prolazi.
Ne radi se tu o usporedbi sa ljubavi među ljudima ili prema životinjama.Već iskljućivo o ljubavi i općinjenosti sa bonsai drvcima i brizi prema njima.Ja 18 godina ulažem u drvca,a Mario je recimo svoju zbirku rasprodao nakon 5 godina bavljenja sa drvcima.Ne osuđujem one koji prodaju.Ali treba nešto prodati i uložiti dalje u ta ista drvca.Nije to niti tako jeftin hobi. :love:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!


Offline Andrija Zokić

Opet dobar video. Koliko su ti visoki ta bukva i veliki grab pored?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Opet dobar video. Koliko su ti visoki ta bukva i veliki grab pored?
Veliš...dobar video,
Par riječi o tim kratkim slikopisima našeg druženja...znaš, ti video uratci su poprilično banalno jednostavni. Šteta, jer, ja se zapravo ne stignem baviti snimanjem ako želim išta napraviti na drvima. I sve se svodi na to da postavim kameru na stativ i pustim je da vrti...i ako nema nekoga da mi pomogne, ako recimo Duda nije blizu, onda kamera lijeno i tupo tupi na jednom mjestu, iako bi ja htio promijeniti kadar i pokazati malo blizih kadrova drilanja, žicanja, što li već...
Tako da, teško je to raditi sam. I snimati i skidati gigabajte u komp i drilati ili žicati. Mislim da bi videi mogli biti kudikamo bolji. Mislim da bi, recimo, da ja vas snimam dok radite i kasnije to montiram...u čemu također postajem bolji i bolji...čovjek se uči radeći, zar ne, sve skupa moglo i jako dobro izgledati.
Jedna stvar koja mi se kristalizira u mislima je...mislim da ću kupiti još dvije kamere...ako ne još dvije onda barem još jednu. Želim istu stvar snimati iz dva-tri kuta, tako da onda imam mogućnost miješati kadrove, tako da imam uvijek mogućnost bar jednoga zumiranog blizog kadra, sve skupa ne bi bilo tako dosadno statično. Dakle, krećem dalje u nabavku opreme i stativa.
Treba mi i dodatni mikrofon.
Uglavnom, trudit ću se ispraviti sve što vidim da sada ne valja. Za ljude ovo je dobra osnovna informacije, naravno za one koje to zanima...ali, mene interesira koliko ja to još bolje mogu napraviti.
Koliko su velika drva Andrija?
Znam samo otprilike. Izmjerim sutra ujutro pa ti napišem

Offline Andrija Zokić

Pa za mene su ovo među najkorisnijim videima o bonsaima za koje znam. Ako tehnički može bolje onda super :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bruno

Ma snimke su odlične ,meni se i sviđa taj lagani amaterski štih koji naglašava priču ,pa na kraju ,glavna su odlična stabla i vrhunski govornik (zbog kojih  gandalfi i ini po noći skaču u krevetu u snu).Samo nemoj dogurat do montažerskih kola ,obuč Waltera u roza majicu Faks helizim ,skinut cvrkut ptica i počet ubacivat reklame za mobitele...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Ma snimke su odlične ,meni se i sviđa taj lagani amaterski štih koji naglašava priču ,pa na kraju ,glavna su odlična stabla i vrhunski govornik (zbog kojih  gandalfi i ini po noći skaču u krevetu u snu).Samo nemoj dogurat do montažerskih kola ,obuč Waltera u roza majicu Faks helizim ,skinut cvrkut ptica i počet ubacivat reklame za mobitele...
:histerical:  :histerical:  :histerical: , da reklame za mobitele...viš, dobra ideja  :idiot:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Opet dobar video. Koliko su ti visoki ta bukva i veliki grab pored?

Andrija,
ovo što sada vidiš...od površine supstrata do najviše vršne grane...

grab - 75cm
bukva - 80cm

Offline jurica

Ma snimke su odlične ,meni se i sviđa taj lagani amaterski štih koji naglašava priču ,pa na kraju ,glavna su odlična stabla i vrhunski govornik (zbog kojih  gandalfi i ini po noći skaču u krevetu u snu).Samo nemoj dogurat do montažerskih kola ,obuč Waltera u roza majicu Faks helizim ,skinut cvrkut ptica i počet ubacivat reklame za mobitele...
Dobro rečeno!
Već sam rekao interesantno i poučno , vidiš da svi vole pogledat da nešto nauče !  :great:
Sebo samo naprijed tako.
A oprostili bi ti i pokoju reklamu za Žuju.  :hihihi:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Ma snimke su odlične ,meni se i sviđa taj lagani amaterski štih koji naglašava priču ,pa na kraju ,glavna su odlična stabla i vrhunski govornik (zbog kojih  gandalfi i ini po noći skaču u krevetu u snu).Samo nemoj dogurat do montažerskih kola ,obuč Waltera u roza majicu Faks helizim ,skinut cvrkut ptica i počet ubacivat reklame za mobitele...
Dobro rečeno!
Već sam rekao interesantno i poučno , vidiš da svi vole pogledat da nešto nauče !  :great:
Sebo samo naprijed tako.
A oprostili bi ti i pokoju reklamu za Žuju.  :hihihi:

Hvala Jura  :great: