Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: par pitanjaP  (Posjeta: 7055 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pomidori

par pitanjaP
« : 11-05-2012, 10:42:13 »
Pozdrav ljudi 


Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #1 : 11-05-2012, 11:12:49 »
Evo da se prestavim ja sam Aleksandar iz Zemuna,evo vec desetak dana iscitavam forum i mislim da je fenomenalan i jako koristan za nas pocetnike posto ima stvarno dosta iskusnih bonsaicara koji su spremni pomoci :worthy:.

Ovako ja ima par pitanja:

1 koje je ovo drvo :happy:?

2 imam problem sa liskama napada ih nesto?pojavljuju se crne fleke

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #2 : 11-05-2012, 13:38:14 »
Evo jos neka fotka cisto da imate uvid u kvalitet mog prvog ljubimca.

Offline Andrija Zokić

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #3 : 11-05-2012, 20:22:22 »
Ne znam koja je vrsta ali materijal izgleda dobro, pogotovo za početnika. Fleke bi mogle biti zbog mnogo razloga (previše vode ili premalo vode, previše prihrane, nekakav nametnik ...) i ne izgledaju opasno za sada.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #4 : 11-05-2012, 21:35:28 »
Hvala na odgovoru, ali ipak izgleda da je ozbiljno gornja slika na kojoj se vidi list je slikana jutros a evo kako izgleda sad nepunih 12h posle :dunno:
 
pozz


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: par pitanjaP
« Odgovori #5 : 11-05-2012, 21:39:38 »
Neznam kakva je to posuda.Lići mi na one od sladoleda.Ako nema rupa treba ih obavezno izbušiti.Za determinaciju vrste treba počekati da poraste malo više lišća.Ovako sada je teško.. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #6 : 11-05-2012, 21:49:14 »
Sto se tice posude to je klasicna saksija-pitar od plastike kupljena u cvecari i ima 6-7 rupa na dnu tako da kada zalivam voda cak i curi posto sam za zemlju stavljao sljunak mesan sa humusom.Sacekacu jos koji dan pa cu videti sta ce se desiti.

pozz

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: par pitanjaP
« Odgovori #7 : 11-05-2012, 21:53:10 »
Bitno je i to gdje si to izvadio i u koje vrijeme-kada.Malo me nešto vuče na topolu ali nisam siguran..
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #8 : 11-05-2012, 22:03:31 »
...pa sto se tice mesta gde sam je iskopao to je malo van grada uz prugu posto sam snimio da na tim mestima redovno krate sva stabla i ostalo rastinje,a izvadio sam je pre oko 20 dana.Interesuje me i to vreme za kopanje posto sam citao ovde na forumu i koliko vidim tu i nema neko strogo pravilo kad koju vrstu vaditi iz zemlje, posto utice podneblje, vrsta itd..ako sam dobro shvatio.
Dali moze jos da se vadi ili je sad vec kasno?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: par pitanjaP
« Odgovori #9 : 12-05-2012, 09:06:48 »
nešto slično je meni ubilo rašeljku .
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #10 : 12-05-2012, 11:25:36 »
Nazalost ovo ne izgleda dobro,izgleda da i moje drvo ceka ista sudbina :molitva:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: par pitanjaP
« Odgovori #11 : 12-05-2012, 14:45:28 »
drva se vade malo prije početka pupanja , odnosno 2 i 3 mjesec a u dalmaciji tjekom cijele zime. Borovi se mogu vaditi u 9 i 10mjesecu i na  prolječe.  Stavi drvo u debeli hlad i zaljevaj. Bitan je supstrat kakav imaš u posudi radi prozračnosti , ako ti je drvo u humusu ili u zemlji za cviječe, mogo bi ga blato ugušit.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #12 : 12-05-2012, 21:07:06 »
Menio ovo liči na tipičnu početničku pogrešku i tipično truljenje korijena  :molitva:
Supstrat koji nije apsolutno propustan zahtijeva znanje i iskustvo. Ovaj nije propustan, barem izgleda precrno, što znači da se tri centimetra od površine nikada ne osuši.
Česta je priča da ljudi misle da malo crnice, humusa, ne može škoditi... pa još malo, da se drvo ima čime hraniti.
Još nisam naišao na drvo koje je umrlo od gladi ali vidio sam mnoge s trulim korijenom, i neka moja između ostalih.

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #13 : 12-05-2012, 22:01:38 »
Don 100% si u pavu sto se tice zemlje uvek je povrsinski deo mokar-vlazan tako da sam vecerac isprao svu zemlju i ostavio samo sljunak pa cu videti sta se desava u narednim danima, u svakom slucaju javljam.Meni koren deluje sasvim ok tako da mi ostaje da se nadam najboljem.

..hvala na savetima pozz

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #14 : 12-05-2012, 22:35:52 »
Bocko hvala na objasnjenju oko kopanja nadam se da cemo komentarisati samo o kvalitetu mojih novih yamadori stabala kojih ce nadam se biti barem 15-ak, posto vec od sutra idem u akciju markiranja potencionalnih kandidata za kopanje.

pozz i hvala na odgovoru