Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: par pitanjaP  (Posjeta: 7056 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: par pitanjaP
« Odgovori #15 : 13-05-2012, 13:41:05 »
ako si sad presađivao moguč je dodatni stres ili dobar oporavak. Skloni drvo u debeli hlad i čekaj. Mene podsječa na neku vrstu buxsusa al znam da nije.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #16 : 27-05-2012, 15:36:08 »
Evo danas sam malo lutao i naleteo na ovo spaljeno drvo.Moje pitanje je dali ove spaljene grane mogu da opet bace pupove?Lisce koje se vidi raste iz korena stabla to jest debla koje se nalazi ispod zemle.

Offline jurica

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #17 : 27-05-2012, 15:52:46 »
Moje pitanje je dali ove spaljene grane mogu da opet bace pupove?
Nema šanse !!!!!

Offline pomidori

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #18 : 27-05-2012, 17:44:19 »
Steta, posto je neko zapalio bar 7-8 ovakvih primeraka.

Offline Mary Anne

Odg: par pitanjaP
« Odgovori #19 : 27-05-2012, 18:21:16 »
Bok!

Nisam znala gdje da postavim pitanje ali rekoh tema se zove "početnici pitaju" a ja sam znatiželjni početnik pa eto.

Prije par tjedana dobila sam bonsai ali neznam koje je vrste. Jučer sam opazila da mu se suše listovi i opadaju. Opadaju i oni zeleni. Stavila sam ga u plastičnu posudicu s malo vode i pustila ga samog da upije onoliko koliko mu treba ali čitajuci po forumu viim da to možda i njije bila dobra ideja. Nije na izravnom svjetlu ni na propuhu. Dok nije došao kod mene zasigurno je bio na polici nekog shopping centra pa ne znam koliki mu je šok to što je došao kod mene u stan. Hoće li se posušiti do kraja i kako da mu pomognem?
Ovo se ne tako davno dogodilo jednom mom prijatelju i sada ima samo stabalce. Kako ga oživiti?

Hvala lijepa.
Mary Anne

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: par pitanjaP
« Odgovori #20 : 27-05-2012, 22:27:55 »
Drvce izgleda grozno i vjerojatno mu nema spasa.Opet jedno iz čuvenih vrtnih centara gdje sve pršti od znanja,ha..ha..ha..Vjerojatno je stradao od loše pozicije i nezaljevanja.Moguće još u trgovini. :halt:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!