Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki  (Posjeta: 114005 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #45 : 22-09-2012, 10:29:39 »
Meni Borovi na suncu od 6-19 h , zalijevani svaki 3 ili 4 dan i to ne obilno (voda ne teče van iz posude kroz drenažne otvore) i od njih 12 svih 12 je živo. Prihranjivani svakih 20 dana obilato . Napravio sam skidanje dvogodišnjih iglica krajem 8 mjeseca i dobar dio je već bacio povratne pupove ko nikad do sada. Tri sam po prvi put presadio u posude pa treba tek vidjet jesu li preživjeli taj zahvat.
U biti do sada od borova koji su se primili nisam još imao gubitka.
I na kraju opet stari zaključak da striktna pravila ne postoje , jer sve se to razlikuje u nijansama .
O da i Smreke po meni nemaju ama baš ništa zajedničkog sa Borovima , traže puno više vode , ja u supstratu imam do 40 % treseta ,jedna čak posađena u zemlju koju sam iskopao oko nje di sam je vadio i gle vraga ta mi čak najbolje napreduje  :question: .

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #46 : 22-09-2012, 17:23:58 »
E, da je ovo moj bonsai, ne bih znao kaj sa radim s njim. To je nigra? Kakvi su tvoji planovi s njm?

Silvestris koji je pred 5 godina vađen iz šume, stavljen u voćnjak, držan tamo 3 godine i pred dvije godine vađen u ovu posudu u kojoj se primio. Ostaje za centralno drvo terase sa bonsaima. Mislim ga za 2 godine presaditi u ljepšu posudu.

Je, Jurice nijedan veći mi nije otišao, samo shohneki u malim posudama koji su se skuhali i dvije kaskade u predubakim teglama sa lošim supstratom.

Danas sam malo vadio. Jedan trček od tise s malo šanse, dvije veće nigre, tri manje nigre i dva manja silvestrisa. Božek sad je na tebi red. :svetac:

Offline jurica

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #47 : 22-09-2012, 18:23:14 »

Danas sam malo vadio. Jedan trček od tise s malo šanse, dvije veće nigre, tri manje nigre i dva manja silvestrisa. Božek sad je na tebi red. :svetac:
Danas sam  malo vadio  :question: a kako tebi tek  izgleda  " Danas sam puno vadio"  :lol:
Da doista ja sva svoja sohin  drva držim u šumici u hladu  :hihihi:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #48 : 22-09-2012, 21:10:51 »
mogo bi sutra iči po nigre al nevjerujem jesenskom vađenju tj još se nisam uvjerio u pozitivan rezultat.  ja da imam ovakav veliki silvestris rezao bi od tvoje ruke pa niže grane sve i ostavio nešto za jin.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #49 : 22-10-2012, 18:58:03 »
Došlo vrijeme da se proba ponovno sa bjelogoricom. Ovog jadnička sam izvadio, vjerujte, u martu ove godine. Danas sam malo namotao par žica i skinuo suho lišće.

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #50 : 28-10-2012, 08:29:12 »
Zima je počela. Pada snijeg. Vrijeme je da se preselim u podrum.

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #51 : 01-11-2012, 08:25:15 »
Proizvedeno samo za osobne potrebe. Da se opustim u ono premalo slobodnog vremena u životu.
Htio sam da izgleda kao da je već stari znucani.

Offline DonQuijote

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #52 : 01-11-2012, 09:39:12 »
Lijep dizajn. Ali ja sam valjda frik šmirglanja i to bi još triput lakirao i šmirglao i lakirao...

Offline alexhor

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #53 : 01-11-2012, 18:51:53 »
Ej, super izgleda  :chinaman:
Zanima me kako si radio noge, jel' ručno, ili imaš neki stroj na kojem možeš napraviti ovaj profil?

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #54 : 21-02-2013, 18:29:17 »
Eto, raspravljali smo o presađivanju ovog silvestrisa. Kontrolom bale u ljeti ustanovio sam previše skuhanog cirkularnog i presadio ga. Držao sam ga vani sve dok nije išlo ispod -10°C. Pola zime je proveo u zimskome vrtu na 8-10 °C. Jučer sam ga malo sređivao. Izgubio je dio periferije donjih etaža, no nadam se da ne previše i da sam stvar kolko toko dotjerao. I sad kad bi on htio van na sunce, vele - opet će snijeg.

Offline DonQuijote

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #55 : 21-02-2013, 19:38:21 »
Lijep je, još uvijek mu je malo prevelika posuda, ali je lijep.

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #56 : 23-02-2013, 19:16:54 »
Bila je sila za presađivanje, to je bila jedina pri ruci.

Danas sam  "liječio" još jednog bolesnika kojem sam lani skuhao korijenje. I taj mi je izgubio dio periferije, no sa žicanjem sam to pokušao malo popraviti.
Nije ni iz blizu ketegorija M&A bjelograbovima, ali zajedno smo štošta proživjeli od 1999.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #57 : 23-02-2013, 20:06:51 »
meni su tvoji borovi ljepi i fotke prije poslje su isto tako ok.  :great:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #58 : 19-04-2013, 20:52:38 »
GOSPON SO DOBILI NOVO ZDELO!

I veliki silvestris je izgleda preživio prvu presadnju iz plastične prihvatne u keramiku. Korijenje je skroz u redu i nije se lani skuhalo u velikoj posudi. Dva tjedna po presadnji evo i svijeća koje mi za sad sasvim dobro izgledaju.

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #59 : 20-04-2013, 17:18:43 »
I ovaj ariš je bio na vagi sa skuhanim korijenjem, al je eto krenuo u novoj zdeli. :jupije: