Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki  (Posjeta: 113925 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nkocbek

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #60 : 20-04-2013, 19:41:37 »
sused adrian lijepi pozdrav.
vidio sam na slici gdje rukom pokazuješ sviječe na pinusu.zanima me konkretno kada se kidaju na pinus mugu.
ja sam ti baš onak početnik kaj se tiče bonsaija,mada imam petnaestak obečavajučih materijala.imam jednog mugača kojeg sam
presadio u trečem mjesecu ove godine i po mom skromnom mišlenju ima dobar muvung no sviječe su mu dosta velike i izgledaju krhko.
mogu ga poslikat pa da vidiš o čemu se radi.

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #61 : 20-04-2013, 20:58:59 »
Sviječe se pinciraju zavisno o tome u kojoj je fazi drvo i što se želi postići.

Offline nkocbek

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #62 : 20-04-2013, 21:16:27 »
je kaj je tu je.
bolje nikaj pehati
vreme bu pokazalo

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #63 : 02-05-2013, 17:56:46 »
I preostali ariš je krenuo. I to u novoj manjoj posudi. Malo je puhalo dok sam fotkao. :zamisljen:

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #64 : 16-06-2013, 10:05:53 »
Survivor danas!
Hvala bogu, barem je prvo drvo koje sam uopće donio doma preživjelo moje gluposti.

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #65 : 21-06-2013, 20:14:13 »
Gledam danas jelu koju sam skinuo lani u maju. Opazim sitne nabubrene točkice i sjetim se Alexa kak on gleda svje iskopance. Jel to krenula? Nakon 13 mjeseci čekanja!

Offline alexhor

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #66 : 21-06-2013, 22:11:36 »
 :happy2: Da ne povjeruješ, i dan danas kad već imam grane, još pratim da se nije negdje pojavio kakav pupoljak.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #67 : 22-06-2013, 07:43:54 »
:happy2: Da ne povjeruješ, i dan danas kad već imam grane, još pratim da se nije negdje pojavio kakav pupoljak.
hoče to hoče.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #68 : 22-07-2013, 18:10:23 »
Tko zna, možda sam i shvatio?

https://www.youtube.com/watch?v=yfTLln6Kisk

Offline DonQuijote

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #69 : 22-07-2013, 19:16:54 »
Baš lijep napredak, poučno.
No mislim da bi ga mogao poboljšati kada bi samo raznivelirao donje dvije grane. Na snimci se od 55 do1,05 jasno vidi da su te dvije gotovo na istoj razini a mogle bi se malo napeti, jedna gore druga dolje i drvo bi dobilo po meni bitno bolje karakteristike.
 I slijedeće dvije su na istoj razini ali to nije toliko upadljivo. Ovako mi te dvije donje daju skunjicu oko debla.
Ja bih svakako probao to riješiti, no ti ćeš napraviti kako misliš da treba

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #70 : 29-07-2013, 17:21:52 »
Je Done to malo i mene muči iako nisu baš na istom nivou. Da ga nisam malko nakuhao lani već bi to bilo lagano poporavljeno.

Nego, jučer sam nešto novo izumio. Omotao sam posude debljim bijelim WC papirom u par slojeva! Sve završio običnim selotejpom naokolo. Ljudi moji, pa tak dobro izolira, odbija zagrijavanje, a dok pomistam navlaži se papir i ohadi posudu! Eeee, da sam to lani znao !!!!

Offline DonQuijote

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #71 : 30-07-2013, 20:52:50 »
Nego, jučer sam nešto novo izumio. Omotao sam posude debljim bijelim WC papirom u par slojeva! Sve završio običnim selotejpom naokolo. Ljudi moji, pa tak dobro izolira, odbija zagrijavanje, a dok pomistam navlaži se papir i ohadi posudu! Eeee, da sam to lani znao !!!!

Ja to ne smijem jer mi mama ionak veli da mi je hobi za ... no za WC, da se pristojnije izrazim.  I još veli da  normalni ljudi skupljaju značke i onda mogu ići na more kad god požele

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #72 : 30-07-2013, 22:49:19 »
 :histerical: :hi:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #73 : 12-09-2013, 17:01:03 »
YAMADORI Z GORIC  ????
Idem ja tak denes kroz rede goric, gledim kak je šteri grozdek zreli, tu i tam zemem za kašni vzorek kaj ga stisnemo, a onda odjemput v redu pod trsom najdem smreko! Mislim si ja, pak imam v gepeko ono malo lopatico. Je, bormeš je tu. Zemem ju vun, didem nazaj i skopam smreko. Gledim tega nebarija, gledim. Ti bokca, pa to je yamadori z goric!

Offline alexhor

Odg: Bonsajčeki, Kamenčeki, Stolčeki
« Odgovori #74 : 12-09-2013, 18:15:27 »
Gledim tega nebarija, gledim. Ti bokca, pa to je yamadori z goric!
:histerical: