Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jasen(Fraxinus)  (Posjeta: 3614 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline citriko

Jasen(Fraxinus)
« : 18-06-2012, 14:49:05 »
zdravo,ljudi...Evo i mog jasena.Lepo poterao ovog proleca.Izvadjen aprila ove godine.Visina 35 cm,nebari 14 cm...Malo celav s leve strane,ali poterao je neke grane,nadam se da ce moci da se iskoriste.Kako vam se cini?Hoce li ispasti nesto od njega?Pozdrav...
Bonsaisti svih zemalja,ujedinite se!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Jasen(Fraxinus)
« Odgovori #1 : 18-06-2012, 18:32:50 »
doslovno sam lud kad drvo baci grane s 1strane debla i onda čekaš čekaš čekaš čekaš čekaš pa prođe sezona rasta pa dođe nova sezona pa neke maknem neke skratpim a spavajučih pupova nidje pa opet čekam čekam čekam i ništa . Tvoj jasen ima dosta grana a i vjerujem da če se zgusnit makar to neki put nije toliko ni bitno. Ono što ti vidiš niko ne vidi tak je i kod mene. Kužiš! :mdr:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline citriko

Odg: Jasen(Fraxinus)
« Odgovori #2 : 18-06-2012, 19:17:38 »
Jasno... :mdr:Ma,i mene to zna da izludi,ali takva je priroda...Poteraju biljke kad tad i na zeljenom mestu,ali pitanje je da li je to u tom trenutku zeljeno mesto...Ma,samo nek rastu...Ovaj moj jasen je uspomena sa spusta niz liticu.Naime,drug i ja smo hteli da skratimo put sa planine i odlucili se da idemo strmijom stranom.U jednom trenutku sam proklizao i jedino za sta sam mogao da se uhvatim bio je ovaj jasen.Ali,avaj...Izasao je van sa sve korenovom balom i spust je bio jako brz...Na srecu po mene,dobro se zavrsilo...I ostade uspomena,jamadori jasena...Nije neki primerak,ali sacuvacu ga kao uspomenu na spust...
Bonsaisti svih zemalja,ujedinite se!!!

Offline DonQuijote

Odg: Jasen(Fraxinus)
« Odgovori #3 : 19-06-2012, 06:07:50 »
To je revolucija,sasvim nova tehnika vađenja jamadorija :lol:

Offline citriko

Odg: Jasen(Fraxinus)
« Odgovori #4 : 19-06-2012, 13:37:13 »
Upravo tako...Brzo i efikasno...Ne zaboravimo metodu slucajnog uzorka... :ludilo:
Bonsaisti svih zemalja,ujedinite se!!!