Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: moji početni yamadoriyi  (Posjeta: 4320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

moji početni yamadoriyi
« : 24-05-2012, 10:57:08 »
evo par slikica mojih stabalca,ovogodišnji ulov.na slici su divlja maslina,crni grab i bjelo grab

Offline sanjinko

Odg: moji početni yamadoriyi
« Odgovori #1 : 31-05-2012, 21:23:07 »
evo par slikica mojih stabalca,ovogodišnji ulov.na slici su divlja maslina,crni grab i bjelo grab
slobodno možete dati kritike,od vas starosjedioca su uvjek dobrodošle.ili mi je post u krivoj rubrici?

Offline gal

Odg: moji početni yamadoriyi
« Odgovori #2 : 01-06-2012, 07:26:13 »
-odličan materijal ima: dobar nebari, sužavanje, muving (karakter), razgranatost, (prirodne mrtve dijelove)
-vrlo dobar materijal ima: dobar nebari, sužavanje, muving (karakter),
-dobar materijal ima: dobar nebari, sužavanje,
-loš materijal: ima obično jednu od gore navedenih kvalitetu
-materijal iz kojeg nikad neće biti bonsaj: nema ništa od gore navedenih kvaliteta

jedno drvo neće nikad biti bonsaj - izbaci uljeza sam   ;)

PS/...za crnogoricu vrijede neke druge kombinacije


Offline sanjinko

Odg: moji početni yamadoriyi
« Odgovori #3 : 02-06-2012, 09:06:40 »
-odličan materijal ima: dobar nebari, sužavanje, muving (karakter), razgranatost, (prirodne mrtve dijelove)
-vrlo dobar materijal ima: dobar nebari, sužavanje, muving (karakter),
-dobar materijal ima: dobar nebari, sužavanje,
-loš materijal: ima obično jednu od gore navedenih kvalitetu
-materijal iz kojeg nikad neće biti bonsaj: nema ništa od gore navedenih kvaliteta

jedno drvo neće nikad biti bonsaj - izbaci uljeza sam   ;)

PS/...za crnogoricu vrijede neke druge kombinacije
vjerojatno misliš na maslinu?ako je, s obzirom da je trebala biti uništena ja sam je uzeo.pustit ću je pa ću vidit šta će mi ponudit,znam da neće biti dobar bonsai,al ko zna gal možda bude zanimljiva.


Offline gal

Odg: moji početni yamadoriyi
« Odgovori #4 : 02-06-2012, 09:38:31 »
vjerojatno misliš na maslinu?ako je, s obzirom da je trebala biti uništena ja sam je uzeo.pustit ću je pa ću vidit šta će mi ponudit,znam da neće biti dobar bonsai,al ko zna gal možda bude zanimljiva.
...ne, maslina je ok! Drilanjem se može postići pad promjera, dobiti na karakteru.... Ostrya je problem, nema na njoj baš niš upotrebljivog.

Offline sanjinko

Odg: moji početni yamadoriyi
« Odgovori #5 : 03-06-2012, 13:18:52 »

slaba je slika,ima sužavanje ali se nevidi dobro na slici,nebari je problem jer je na kamenu rasao pa  je u obliku slova L,ali s godinama i s nekim tehnikama se to može riješit.ima ispucanu staru koru(slabo se na slici vidi)sto je teško na crnom grabu naći(barem maladom)ovaj V vrh je s nutarnje strane prirodno suh pa s drilanjem bi to se moglo istaknuti.ove godine je iskopan i slabo napreduje s obzirom da je imao jako malo korijena kad sam ga iskopao,(bolje rečeno odštemao).pustit cu ga zbog svoje starosti pa cu vidit sta ce mi ponudit u budućnosti