Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Juniperus sin. prvi  (Posjeta: 9411 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Juniperus sin. prvi
« : 16-06-2012, 17:32:45 »
2010. u siječnju sam slučajno prošetao po jednom rasadniku u okolici i "drbanjem oko nebarija" uočio ovaj zavijutak. Iako je zemlja bila čak zamrznuta, zatražio sam da mi ga iskopaju. Doma sam ga donio u zamrzntom stanju, stavio malo na toplije da se odmrzne ilovica, skresao grane za trećinu, malo rastresao dolje ilovicu i stavio u smjesu sa pumicom. U tome je još i sad. U proljeće sam odradio prvi stajling, a danas još malo povadio višak grana, vanjskog perifernog zelenila. To mi je prvi juniperus pa nemojte biti prestrogi. Meni bu čist dobar ak još preživi i prebacivanje u bonsai posudu.

Adrian

Offline zen

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #1 : 16-06-2012, 23:07:42 »
Meni izgleda previsok, ali pošto je to prvi styling vidjet ćemo šta će kasnije ispasti. Deblo mi je interesantnog movinga.  8)

Offline Adrian

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #2 : 17-06-2012, 21:02:12 »
Svi oni kad ih radiš su ok, no kad spofotkaš uhvatiš se za glavu. Je, ovak ne fotki je previsoki. Kad gledaš druge kako savijaju juniperuse, misliš si to je lako. No gornji dio ovog debla jednostavno se ovog puta nije mogao jače savinuti. Nije mi se dalo rafijati i namakati. Ima vremena, pa ću ga kroz godinu, dvije, dok će obnavaljati zelenilo još probati savinuti, pa ako još bude previsok, od vrha naraviti neke jinovce.

Offline zen

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #3 : 17-06-2012, 23:32:32 »
Zanimljivo će biti što će ispasti za godinu-dvije.Meni je fotka najobjektivnije pomagalo kad radim styling. Pogledaš fotku i na njoj vidiš kako si napravio raspored primarnih grana, što još moraš ožicat, pozitivan i negativan prostor...
 Osobno mi je najteži dio rada kod njih žicanje, nikad kraja.

Offline Marija

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #4 : 18-06-2012, 10:47:18 »
Meni je fotka najobjektivnije pomagalo kad radim styling. Pogledaš fotku i na njoj vidiš kako si napravio raspored primarnih grana, što još moraš ožicat, pozitivan i negativan prostor... 

Fotka daje plošnu 2D sliku stabla ...  kod stajlinga je bitna i dubina, treća dimenzija i da stablo izgleda maximalno uvjerljivo sa svih strana ... tako da se nemoj do kraja povodit time kako stablo izgleda na fotki jer na taj način možeš napravit velike greške. Ono što je lijepo na fotki ne mora biti lijepo u stvarnosti. To kako "vidi" foroaparat nije isto kako vidi oko.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #5 : 18-06-2012, 17:47:38 »
Slažem se Marija da je slika napravljena fotićem 2D. Bonsai je kiparenje na živom materijalu i onaj koji imalo već radi na drvetu to razumije. Nisam mislio da je gledanjem fotografije jedini način da se napravi styling, nego da pomaže oko sitnih detalja koje ponekad ne uočiš prilikom rada.

Offline Adrian

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #6 : 05-07-2013, 07:31:16 »
Nešto novog je naraslo. Jučer sam taj novi rast malo potkresao i posložio periferiju. Još uvijek čekam da se popuni malo povratno da i to sredim. Skužio sam da ima čak i lagani prirodni shari na donjem dijelu koji u narednim godinama moram polako širiti prema gore po deblu.
Još uvijek je u prihvatnoj tegli, muka mi je dok pomislim o prebacivanju u bonsai posudu.

Offline Adrian

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #7 : 08-06-2014, 07:54:54 »
Bala nije stala u zamišljenu bonsai posudu, bojao sam se jačeg kresanja, pa je dobio novu prihvatnu. No baš i nije nešto novog naraslo! Nadam se ove sezone......

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #8 : 08-06-2014, 15:27:20 »
Puno bolje izgleda u novoj prihvatnoj posudi....a zasjat će tek u pravoj posudi !! :zalijevanje:

Offline Adrian

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #9 : 24-08-2014, 09:30:50 »
Prije tri godine kupio sam ovog junipera onako usput za 10 kn jer je bio na izdisaju u rasadniku. Za osnovnu školu rada sa juniperima je dobro. Nešto je polako ipak nastalo.

Offline brko

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #10 : 24-08-2014, 16:37:55 »
  -čovjeće,kako si to uspio :surprised:? pa bio je 80% mrtav bar po sliki sudeći,stvarno si maher ,svaka ćast :chinaman:

Offline level320

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #11 : 29-01-2015, 20:50:45 »
 bez gornjeg djela....

pozdrav
Ladi



Offline Adrian

Odg: Juniperus sin. prvi
« Odgovori #12 : 09-07-2016, 10:02:06 »
Eh, sad već na nešto i liči. Još mi je malo previsoki vrh, al kak veli Marija u predhodnom postu, kad ga gledaš sa svih strana u živo - ma čist je v redu.
Moram polako na drugog, trećeg....