Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Što s neželjenom ranom na stablu?  (Posjeta: 8451 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Što s neželjenom ranom na stablu?
« Odgovori #15 : 12-07-2012, 08:06:03 »
Ma samo ti budi tvrdoglav i pokušavaj po svom, nitko ti neće zamjeriti niti ti se smijati. Svi mi imamo doma smeća za koje smo sentimentalno vezani. Radi po svom, pokušavaj. Jedino što ti se ovdje željelo uštedjeti koju godinu truda. Eto, sam si tu negdje stavio ovo:

Da biste iskopali drvo s potencijalom da postane dobar bonsai, potrebno je jednako vremena, energije i novaca kao i za drvo bez potencijala. - Ron Martin


Kad to prihvatiš onda si na konju.
I nemoj mistificirati,to nije nikakva čarolija, veliš da ti je bjelograb san, pa imaš ih uz svaku cestu na moru, dakle to je lako ostvariv san a ne nešto nedostižno. Lakše će se primiti od bilo kojeg drugog drva za koje ja znam. On je savršen za početnike.

Offline Luc de Fuc

Odg: Što s neželjenom ranom na stablu?
« Odgovori #16 : 12-07-2012, 08:18:23 »

Da biste iskopali drvo s potencijalom da postane dobar bonsai, potrebno je jednako vremena, energije i novaca kao i za drvo bez potencijala. - Ron Martin

 :great:

Offline Marija

Odg: Što s neželjenom ranom na stablu?
« Odgovori #17 : 12-07-2012, 09:15:02 »
Tema o supstratima datira odavno i tu zaista ima svega ... jer je tema nastaja u vrijeme učenja i saznavanja, tako da tamo ima i pogrešnih stvari
Danas svi koristimo tzv. moderne supstrate!

Evo članak i o tome u kojem je sve sumirano:

Walter Pall - O modernim substratima, zalijevanju i prihranjivanju

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Što s neželjenom ranom na stablu?
« Odgovori #18 : 12-07-2012, 22:30:33 »
Hvala i za ovo :)
Ako Pall tako radi onda vrijedi. Ja naravno krivo jer još ne razmišljam "out of box"
Gdje ima informacija o tome kako raditi kad nisi u mogućnosti zalijevati koliko treba jer te nema doma, i ako se ne usudiš nekome pokloniti povjerenje da će to zaista uraditi 2x dnevno. Kako se npr. osigurati da će sve biti ok bez zalijevanja 3 dana? Mahovina? Nekakvo navodnjavanje?

Offline Bruno

Odg: Što s neželjenom ranom na stablu?
« Odgovori #19 : 13-07-2012, 06:55:01 »
Imaš u Sjemena programatore za navodnjavanje Galcon (cca.500kn + elektro ventili oko 150kn kom.+okitenske cijevi,spojevi,prskalice,kapalice).
Investicija jest,malo ti se cijevi motaju po nogama ,al je spas. Ovog ljeta kad imaš 30-35˚C dosta ti je cili dan na poslu da ti doma sve sprži
(a kamo li da odeš na kakav put,godišnji,more ili sl.) Ovako ,dođeš doma kad bilo,a ono pada kiša

Offline Marija

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Što s neželjenom ranom na stablu?
« Odgovori #21 : 13-07-2012, 19:48:16 »
Ok, apsolvirano.
S obzirom da u proljeće vjerojatno neću imati 100 drva, biti će najbolja vrtna prskalica s tajmerom koja malo istrušira drvo s dobrim propusnim supstratom. Svakodnevna mala umjetna kiša.
Hvala na informaciji. Visim tu po forumu cijeli dan i nije mi jasno kako sam propustio ovu temu. Ali ok, našao sam ono sa okretnim stolom, alatima, posudama, itd. Čitam, čitam... do proljeća ću biti več poprilični wannabe bonsai majstor, doduše bez ijednog drva. :ludilo:  
Jel ima negdje kakav teoretski ispit za ispuniti? Ako nema, mogli bi ga vi iskusni napraviti pa da se početnik može samoispitati. Pa tko položi spreman je za yamadorije, a tko ne nek još čita.
S obzirom da još ne mogu dati nikakav bonsai doprinos ovoj zajednici mogao bih napraviti online test za početnike (inače sam profesionalno u web developmentu, web dizajn, flash aplikacije bla bla.)