Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jade bonsai  (Posjeta: 8569 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrq

Odg: Jade bonsai
« Odgovori #15 : 26-07-2012, 19:07:33 »
Nažalost nemam nikakvu drugu vrstu a cekati 10 godina mi je malo pre dugo....

Bonsai se ne čeka 10 godina. Ako želiš imati bonsai onda trebaš pošteno na njemu radit 10 godina. To je proces nastajanja u kojem se da svakodnevno uživat. Čekanja nema.

Ako tebe posebno ne zanima da budeš bonsai uzgajivač, nego želiš imati drvo-dva u vrtu nečega što podsjeća na bonsai, to je isto OK. Sve što čovjeka veseli. Kad se pojavi početnik na forumu uvjek se trudimo skrenuti mu pozornost na to da što kvalitetnije starta .....  
 :smile:

Znam da zelite za svakog pocetnika najbolje samo vi meni recite kako do dobrog kvalitetnog startnog materijala kao i svaki pocetnik zelim imati neki lijepi bonsai no ajmo da to sada sve bude financijski moguće, izvedivo i obecavajuce  :cry:

Offline jurica

Odg: Jade bonsai
« Odgovori #16 : 26-07-2012, 21:22:06 »
Citat:
samo vi meni recite kako do dobrog kvalitetnog startnog materijala kao i svaki pocetnik zelim imati neki lijepi bonsai no ajmo da to sada sve bude financijski moguće, izvedivo i obecavajuce  :cry:

Ako si iz Karlovca možeš se uputiti recimo prema Gorskom K. , Kordunu ili Lici i u brdima i planinama nešto pronaći i iskopati po svom guštu.
Druga opcija je da ti netko sa foruma nešto proda od svojih drva ali "dobar i kvalitetan startni materijal " nije baš jeftin kako van Hrvatske tako ni u Hrvata .

Offline Hrq

Odg: Jade bonsai
« Odgovori #17 : 26-07-2012, 22:39:42 »
Citat:
samo vi meni recite kako do dobrog kvalitetnog startnog materijala kao i svaki pocetnik zelim imati neki lijepi bonsai no ajmo da to sada sve bude financijski moguće, izvedivo i obecavajuce  :cry:

Ako si iz Karlovca možeš se uputiti recimo prema Gorskom K. , Kordunu ili Lici i u brdima i planinama nešto pronaći i iskopati po svom guštu.
Druga opcija je da ti netko sa foruma nešto proda od svojih drva ali "dobar i kvalitetan startni materijal " nije baš jeftin kako van Hrvatske tako ni u Hrvata .
Toga sam svjestan i to je najveci problem a bojim se da bi se u šumi i u planinama izgubil  :hihihi: