Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Dnevnik rada na bonsaiju  (Posjeta: 3150 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Dnevnik rada na bonsaiju
« : 31-07-2012, 16:34:22 »
Zanima me čisto praktično, vodite li vi iskusniji bonsaisti kakav radni dnevnik o svojim stablima. Kad ste ga iskopali, kad ste ga presadili, čime sta ga i kad nahranili, tretirali, kad ste radili defolijaciju, u koju je mješavinu supstrata posađen, i naravno opaske kakvi su rezultati i zapažanja bili po pojedinim postupcima.

Offline Marija

Odg: Dnevnik rada na bonsaiju
« Odgovori #1 : 31-07-2012, 21:18:49 »
Zanima me čisto praktično, vodite li vi iskusniji bonsaisti kakav radni dnevnik o svojim stablima. Kad ste ga iskopali, kad ste ga presadili, čime sta ga i kad nahranili, tretirali, kad ste radili defolijaciju, u koju je mješavinu supstrata posađen, i naravno opaske kakvi su rezultati i zapažanja bili po pojedinim postupcima.

Sve fotografiramo manje više i to je to, u programu imam tagirane fotke po vrstama i lako mogu pretraživati po godinama i vidjeti od kada je nešto...
Na kućnom kalendaru pratimo i vodimo kao vrstu podsjetnika režim prihranjivaja ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Dnevnik rada na bonsaiju
« Odgovori #2 : 31-07-2012, 23:25:19 »
Zvuči dobro.
Samo sam razmišljao, kad se jednom kolekcija poveća, a nabaviš npr. novog Orientalisa koji kasnije ima problema, možda se u takvom dnevniku može pronaći informacija: aha, takav smo problem imali i s onim prijašnjim,  i riješili smo ga tako i tako.
No manje bitno, ja sam bez ijednog drvca pa nemam pojma je li to korisno ili nije. Znam da moj tast vodi dnevnik radova u vinogradu, posebno prskanja, pa se uvijek prije prskanja konzultira s dnevnikom da vidi što se radilo prije, i kakvi su bili efekti...
S dva drva je možda lako ali vi imate cijele kolekcije (bar mislim) pa bi bilo lakše znati što se prije probalo, posebno kad nastane neki problem. Sva sreća ako se to može držati u glavi :)