Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: help  (Posjeta: 8959 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline djani

help
« : 16-08-2012, 19:56:50 »
. posadio sam masline prosle zime, fino izvucene guke, prikracene na 15 cm iznad zemlje, bacile su grane i lipo serazvijale do prije 15 dana..naime uza svakodnevno zaljevanje s mjerom (oko 1,5 dcl) listovi su se poceli susiti i otpadati ..sto uraditi da ih spasim .. par sati su na suncu na hvaru ..  lip pozdrav ..

Offline Marija

Odg: help
« Odgovori #1 : 16-08-2012, 20:23:15 »
U kakvoj su zemlji/substratu i koliko su velike posude? Zašto samo dec i po vode za stablo? To je malo. Drvo treba pri zalijevanju dobro natopit i sad u ljetnim mljesecima pritom okupat i sebe i njega  :mdr:
Možda najbolje da staviš sliku.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bruno

Odg: help
« Odgovori #2 : 16-08-2012, 21:36:17 »
,punog stasa..

Offline djani

Odg: help
« Odgovori #3 : 16-08-2012, 21:54:04 »
.pa citao sam da nije dobro ni previse zalijevati ih .. u prirodnom su substratu tj u zemlji u kojoj su bile u prirodi .. posude su plasticne visine 15cm i promjera 30 cm ..

Offline DonQuijote

Odg: help
« Odgovori #4 : 17-08-2012, 07:57:54 »
Ono što nazivaš prirodni substrat nije substrat nego zemlja koja nakon dva mjeseca zalijevanja postane nepropusna, i moraš biti vrlo dobar u ovom hobiju da u takvoj podlozi održiš drva na životu. Upravo zato se ovdje tupi iz dana u dan propusnost, propusnost, propusnost :molitva:

Offline Marija

Odg: help
« Odgovori #5 : 17-08-2012, 12:20:55 »
To je premala količina vode i umjesto zemlje treba koristiti substrat te obilno zalijevati biljke.
Ovdje pročitaj više o tome i stabla koja ti ostanu živa u sezoni mirovanja presadi i nastavi se brinuti o njima na način opisan u članku:
BONSAI Moderni Substrati Zalijevanje Prihrana
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline djani

Odg: help
« Odgovori #6 : 17-08-2012, 18:29:02 »
.jos samo da pitam : dali substrata ima u trgovinama pod imenom i kojim ? te u kojim trgovinama u st ili zg se mogu naci .. hvala.. 

Offline jurica

Odg: help
« Odgovori #7 : 17-08-2012, 21:32:36 »
.jos samo da pitam : dali substrata ima u trgovinama pod imenom i kojim ? te u kojim trgovinama u st ili zg se mogu naci .. hvala.. 
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=705.0
Kad sve ovo pročitaš bit će ti puno toga jasnije , ali ti neće bit sve potpuno jasno  :idiot:

Offline djani

Odg: help
« Odgovori #8 : 17-08-2012, 22:03:00 »
. razumim ja to i hvala na preporuci .. kakva mjesavina i kojih sastojaka je najbolja za napravit supstrat za bonsai maslinu?

Offline -Matija-

  • Član
  • ***
  • Postova: 36
  • Lokacija: Bjelovarsko Bilogorska županija
  • Total likes: 0
Odg: help
« Odgovori #9 : 17-08-2012, 22:52:09 »
Ako hoćeš svoj vlastiti supstrat, uzmeš macolu u ruke i lupaš po cigli. Potrudi se da ti komadići cigle budu otprilike veliki 5-8 mm.
Bonsai najbolje uspjeva u sjeni svog vrtlara.

Offline djani

Odg: help
« Odgovori #10 : 17-08-2012, 23:42:57 »
.a osim cigle sta jos ?  :hvalaaa:

Offline -Matija-

  • Član
  • ***
  • Postova: 36
  • Lokacija: Bjelovarsko Bilogorska županija
  • Total likes: 0
Odg: help
« Odgovori #11 : 17-08-2012, 23:47:06 »
Možes i namrviti stiropor (nije šala), a za ostalo pitaj iskusnije, to je sve što ja znam.
Bonsai najbolje uspjeva u sjeni svog vrtlara.

Offline pannonian


Offline djani

Odg: help
« Odgovori #13 : 18-08-2012, 19:07:50 »
..ja vas poslusao i presadio ih odmah danas . sad sto ce biti od toga pitaj boga .. nadam se najboljemu.. :worthy:

Offline Marija

Odg: help
« Odgovori #14 : 18-08-2012, 19:26:17 »
..ja vas poslusao i presadio ih odmah danas . sad sto ce biti od toga pitaj boga .. nadam se najboljemu.. :worthy:

Bojim se da nas nisi poslušao, nisi pažljivo čitao ...... nitko ti nije rekao da presađuješ usred sezone vegetacije, niti smo ti rekli da presađuješ stabla koja imaju problem - to se ne radi!

Bojim se da si ih sada dokrajčio!!! :frown:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai