Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Shohin smrekice  (Posjeta: 14635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Shohin smrekice
« : 06-10-2012, 19:42:17 »
Nakon vrućina morao sam presaditi i 3 male smrekice. Čak su i one iako su bile u sjeni veći dio ljeta imale lagano skuhano korijenje. Bolje rečeno lagano pasterizirano. Prva je bila ova koja je nakon dugo godina u malim trening posudicama konačno dobila i prvu bonsai posudu. Presađena 01.09. Mislim da je sa njom sve OK. Pred tri godine sam izgubio vrh pa ga sad iznova uzgajam. Nebari 6 cm, kad dovršim kao na desnoj slici, visina 25 cm.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #1 : 06-10-2012, 20:46:38 »
Simpatično drvo. Neznam zakaj al bojim se i vađenja i presađivanja u ranu jesen. Dva muga i jednu nigru sam tako i upropastio al imam alibi. Usprkos upozorenju Marije da izbjegavam četinare dok ne skužim neke stvari ja sam onako početnički radio po vlastitom nahođenju i ubio dva dobra muga. Sve igličavo što iskopam na prolječe do sada je živo sa drugom generacijom pupova i novih izboja. Čekam 2013 da izvadim novog muga jer je još bolji pa nebi htio fulat. Kao da drva poput borova imaju manje stresa kad su im pupovi več spremni za otvaranje i da napomenem kao da su snažniji u što ne sumnjam.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #2 : 07-10-2012, 16:06:29 »
Nebari 6 visina 40. Nije bas shohin, ali je živa. Po svemu izgleda da će tako i ostati. Presađena 01.09. u istu posudu u kojoj je bila, jer bolje nisam imao. Imala najmanje pasteriziranog korijenja. Potječe iz daleke 1999. kad sam kući donosio čačkalice. Preživjela je dvije skurene retrovegetacije u nekim tamo vrućim ljetima, odonda stoji u hladu čim krene retrovegetacija.
Eto kako izgleda kad se nadaš da će se drvo u teglici kroz godine odebljati i ojačati. Figu frišku. :tup:

Offline DonQuijote

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #3 : 08-10-2012, 21:04:43 »
Mislim da bi je trebao prorijediti, izgledala bi starije :zbunjen:

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #4 : 08-10-2012, 22:16:09 »
Mislim da bi je trebao prorijediti, izgledala bi starije :zbunjen:

U pravu si, šišanac na smrekicama radim tik pred početak vegetacije. Fotka slijedi.

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #5 : 14-10-2012, 07:46:04 »
Ajd, još koja. Nebari 4 cm, visina 36. Još jedna iz početaka kad se svi nadamo da s godinama u posudi naraste debelo prekrasno drvo. Previsoka, ali radim na tome, vjerujte. Sam ide preespooorooo. Ipak je to crnogorica. (svaka slučajnost sa CG je sluč.) Naredni šišanac i malo žicanja u veljači. Presađena pred 4 tjedna, očito preživjela, u posudu u kojoj će živjeti narednih 4 - 5 godina. Laka joj zemljica. (mislim u posudi) :svetac:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #6 : 14-10-2012, 18:52:58 »
Moraš početi razmišljati o jamadori smrekici jer nečeš doživjeti starost i zadebljanje ove.. :hihihi:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #7 : 03-02-2013, 20:57:19 »
Mislim da bi je trebao prorijediti, izgledala bi starije :zbunjen:
Done, jel ovako bolje?

Offline jurica

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #8 : 03-02-2013, 21:02:50 »
Meni bolje.

Offline donna

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #9 : 03-02-2013, 21:08:01 »
Eeeeee, da je meni ovako nešto...... :jupije:

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #10 : 04-02-2013, 20:04:27 »
Još jedna prorijeđena, inače u restajlingu jer je odbacila vrh i neke grane pred 2 godine.

Offline DonQuijote

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #11 : 05-02-2013, 06:14:03 »
Mislim da bi je trebao prorijediti, izgledala bi starije :zbunjen:
Done, jel ovako bolje?

Pa zar nije? :jupi: Ja bi to još malo :verycool:

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #12 : 05-02-2013, 07:14:11 »
I ja bi, ali smreka je to, tu prvo čekaš da se pojavi povratni, pa onda da krene, pa tek onda recneš.....
Za razliku bjelogorice gdje prvo recneš, pa se pojavi povtratni, pa onda on krene.....

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #13 : 02-05-2013, 17:54:18 »
Prva je krenula. Rekao bih solidno s obzirom na kuhani korijen i lanjsko presađivanje u manju posudu. :jupije:

Offline Adrian

Odg: Shohin smrekice
« Odgovori #14 : 16-05-2013, 19:55:39 »