Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?  (Posjeta: 59196 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Donna prvo se moraš naučiti prepoznavati drva kad imaju list,cvjet i plod,a nakon toga po pupu,rasporedu pupova,kori grančicama i sl.Bit će ti lakše.Ovako je teško.Trebaš slikati pupove i grančice onda je lakše. :camera:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Znam da trebam slikati grančicu sa pupovima, znam da trebam sve naučiti. Ovaj puta je tako ispalo, bit će bolje drugi puta.

Offline jurica

Ako je to trnje u krupnom planu koje si poslikala to što sam te tražio  - onda je po meni Glog kao što je rekao i Radovan , Bagrem definitive 1000% nije .

Offline Marija

Dakle, sad me zanima, dali isprati svu zemlju sa korjena ili ostaviti nešto ?

Ne ispirat. Samo je otresi, ili odstrani zemlju s nekom kukom, naravno pazi da ne počupaš najsitnije korijenje - ono je ključno za primanje biljke. Deblje korjenje bez straha možeš skratiti, ali pazi da ga ostaviš dovoljno dugo ako ga koristiš u nebariju - površinsko korijenje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Po kori to izgleda ko drijen ....

Trebaš se malo potrudit bolje slike radit za prepoznavanje, slikat grančice i sl.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Marija, primljeno na znanje ! Bit će bolje slijedeći puta. Hvala.

Offline DonQuijote

Ja isperem. Mislim da sam taj način pokupio od Waltera. Izvadim drvo, preko noći ga ostavim u vodi i sva zemlja se rasopi, onda još nekoliko umakanja i bala je čista bez nekih nasilnih radnji i čupanja finih dlačica.

Offline donna

Ja se držim ove stranice i ne puštam, sad imam pitanje,pretpostavljam da je za Mariju ili netko ko ima iskustva sa drvom koje ću spomenuti.
Naime,spominjala sam da imam rogač, počeo je tjerati, najprije na vrhovima, a sad i dolje niže po granama. Smijem li ga sad prikratiti nisko, na 2-3 pupa? A ujedno bih ga i presadila u pravi supstrat jer je do sada bio u nekoj bezveze zemlji?

Offline Marija

Ako je stablo (bilokoje) izvađeno ovu sezonu onda se ono ne dira dok se ne primi, a to je do kraja te prve sezone rasta. Nema presađivanja kada je stablo krenulo, nema rezanja krošnje i ničega drugoga što vam je genijalno palo na pamet za napravit ....
Njemu sada treba krošnja lisna masa kako bi oporavio korijen! Sve te radnje su stres.

 :mdr:

Rogač ne bi sada trebao kretati, mislim da ga držiš u pretoplim uvjetima.


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Taj rogač (rogačić) sam jesenas dobila od frendice, posađen u neku božesačuvajzemlju, cijelu zimu provodi u svijetloj negrijanoj prostoriji.
Pa ja sam iz slavonije, gdje bi ja rogač vadila iz prirode?
No, da skratimo, presadila sam ga, orezala i sad neka mu je sam bog na pomoći. Pozitiva je u tome da ima jako lijepo korjenje.


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Donna,Donna,nestrpljiva si,buš dobila.. :tuca:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Radovan, jel se ti to meni prijetiš?

Ajd sad kad si već raspoložen, da te priupitam: imam jedan benjamin, i njega treba presaditi i ošišati, kad da to uradim?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Ja ih iznosim van negdje u 6 mjesecu,odnosno kad se noćne temperature dignu iznad 10 stupnjeva.Tada ih prikratim i formiram.Puštam ih da cjelo ljeto nesmetano rastu i jačaju.Prije unošenja u kuću,najesen,ponovo ih prikratim i formiram.Pokazalo se dobro i na taj način ih ojačam prije zime.Cjelo ljeto i prihranjujem folijarno i zaljevanjem.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Ja ih imam 3 komada, svake godine su mi vani preko ljeta. No jedan mi baš vuče da ga formiram u bonsai. Za njega pitam kad da to uradim ?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Ja ih imam 3 komada, svake godine su mi vani preko ljeta. No jedan mi baš vuče da ga formiram u bonsai. Za njega pitam kad da to uradim ?
Uzmeš škare i režeš, uzmeš žicu i to požicaš.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!