Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Korenje  (Posjeta: 3231 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIBIKA

Korenje
« : 04-11-2012, 12:07:11 »
 
  Da li i VI radite mozda ovu tehniku sa korenom?

Offline DonQuijote

Odg: Korenje
« Odgovori #1 : 04-11-2012, 14:02:57 »
Rekao bih da je to margotirano drvo pa se koristi prilika da se korijenje poslaže radijalno.
To se može kad je takvo, staro godinu dvije pa je savitljivo.
 Ja nisam nikad margotirao, mislim da se ovdje više baziramo na jamadorijima koji već imaju formirano korijenje, ali valjalo bi probati,ako ni zbog čega onda zbog iskustva

Offline alexhor

Odg: Korenje
« Odgovori #2 : 11-11-2012, 20:57:52 »
I meni izgleda margotirano. Ovo se sad posadi skupa s ovom daskom da korijenje ojača u ovom položaju. Doduše, malo mi se čini daska malčice prevelika ali ne vidi se visina stabla, pa možda i nije.

Offline Marija

Odg: Korenje
« Odgovori #3 : 12-11-2012, 10:00:31 »
Korijenje će se samo radijalno rasporediti, ne znam čemu ova mirkokirurgija osim da se vlasnik zabavi.  :question:
Osim toga kada bude za nekoliko godina išao to presaditi korijenje će biti obavijeno oko čavlića i trebat će čupanje da se biljka ukloni s toga.
Cijeli taj postupak je suvišan, posebno ako se stablo posadi u pritku posudu i pritom rasporedi korijenje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Korenje
« Odgovori #4 : 12-11-2012, 10:43:51 »
Marija, u pravu si naravno, ali eto pitam (ne polemiziram): A što ako je ovo drvo margotirano pa sad treba ići u zemlju u vrt da bi ojačalo stablo i razvio se nebari u slobodnom rastu. Možda je ovo s čavlićima zapravo potpuno nepotrebno kao što si i rekla (ovo može držati i zemlja, a ovdje je puno previše čavlića), ali ploča može pomoći da se spriječi razvoj centralnog korijena u dubinu pa da ga se kasnije mora rezati (naravno ako se ovo sadi u vrt na par godina slobodnog rasta). Kasnije kad ga iskopaš imaš lijepo 'flat' korijenje. Jel to drži vodu?

Offline Marija

Odg: Korenje
« Odgovori #5 : 12-11-2012, 14:14:50 »
Stabla jako dobro jačaju u posudama ako se dobro prihranjuju i paze.
Ja nikada bonsai ne bih posadila u vrt radi jačanja. Ako netko bi, to je isto OK.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai