Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai  (Posjeta: 17341 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dado001

pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« : 31-12-2012, 10:50:34 »
Hi, pozdrav svima veliki iz karlovca, ja sam totalni pocetnik kaj se tice bonsai-a, godinam vec pratim to ovako sa daljine ali nikad nisam usao u to,,...

vjerujem da mi netko moze pomoci sa jednostavnim pitanje, nesumljam da ovdje ima pravih strucnjaka

dali ovo drvce na slici moze se koristiti za bonsai kao dobar pocetak,,,eh kad bi znao koje je vrste,,,

ili da to zaboravim i da nadjem pravo drvce za pocetak...

Offline Luc de Fuc

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #1 : 31-12-2012, 12:21:49 »
ovo ti je fikus, i da sam na tvome ne bi od njega radio bonsai...vjeruj mi "i've been there, done that"...previše zafrkancije za nešta/išta dobiti, a problemi svake godine zimi kada ga moraš unositi unutra, pa suhi zrak, pa otpadanje lišća, pa svašta nešta...probaj rađe naći nešto autohtono što može prezimiti vani...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #2 : 31-12-2012, 20:29:26 »
Dobro ti govori,prijeđi rađe na domaće autohtone vrste.Ja imam dva tri fikusa sa kojima se već borim godinama,pa imam puno iskustva.Problem je sa njima preko zime.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #3 : 01-01-2013, 16:20:51 »
ok puno hvala znam da imate iskustva i zato i jesam ovdje, i imam tu povlasticu da ipak ona stara ne vrijedi, znanje se placa,,,

ok da rezimiram,,, odustajem od svoga paklenoga plana,,,sa ovom biljkom,,,,
obako zivim u stanu imam balkon,,,i trazim neko drvo za tu lokaciju znaci nemam kucu i vrt,,,ocu bonsai u stanu preko zime

e sad koje bi mi drvo pasalo, jesam totalni pocetnik ali naucit cu sve ,,, sve se moze kad se hoce, ...necu neko obicno drvce za probu

zelim pravi bonsai zelim na prvu da se borim sa pravim bonsaiem,,icu koji dan u MBM,,,ali moram znati sto trazim ,,

znaci molim pomoc oko toga sta trazim koju vrstu drva ?? sta da gledam samo drvo debljinu krosnju tazgranatost,,,???

puno hvala - dado - karlovac

Offline Marija

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #4 : 01-01-2013, 18:42:37 »
,ocu bonsai u stanu preko zime
to možeš jedino s tropskim vrstama.
Inače ništa autohtono se ne može držati u grijanoj prostoriji, ma pitanje je kako uopće i te tropske vrste preživljavaju u grijanim prostorijama.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #5 : 01-01-2013, 19:24:00 »
aha znaci bonsai definitivno treba biti vani tokom cijele godine ,,pa imam dobro osvjetljeni balkon onda bi ga tu mogao staviti
zar ne, nista moram puno dublje uroniti u problematiku svega,,, zahvajujem na pocetnoj pomoci....


Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #6 : 02-01-2013, 06:12:58 »
,ocu bonsai u stanu preko zime
to možeš jedino s tropskim vrstama.
Inače ništa autohtono se ne može držati u grijanoj prostoriji, ma pitanje je kako uopće i te tropske vrste preživljavaju u grijanim prostorijama.
Ako se stvarno nema kamo s biljkom bila ona sobna ili vanjska ,ukrasna ili drvo naj bolje ju je stavit na pod podalje grijačih tjela. Toplina se penje gore pa im je puno udobnije na podu nego u visini tam gdje bi inace bila.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #7 : 02-01-2013, 15:43:41 »
hvala bocko, ma je kazem,vjerujem da bi mu i na balkonu bilo dobro osuncan je,,, nedostatak kuce i prostora sigurno me nece obeshrabriti u mom naumu makar morao izbaciti centralno iz jedne sobe,,,,ovo dolje je na slici ponuda iz MBM ali to mi i ne lici na ono sto ja zelim, kazu da imaju i mladice masline i jos nekih drugih biljaka ,,ali  meni iz karlovca neznam kako bi islo bas sa maslinom,,,

ja bi zelio naci listopadno drvece tipa hrast i to,,,,ali to i nie tako jednostavno

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #8 : 02-01-2013, 21:38:19 »
svjestan sam da nikad nebi mogao ovo imati ali ovo je za mene bonsai,,, vrh ,,,high end...
takvu bi ja mladicu htio negdje nabaviti za prebonsai


Offline donna

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #9 : 02-01-2013, 23:56:39 »
Dado, daj se saberi...
Ja sam isto ovdje totoalni početnik, ali čitam sve što je ovdje napisano, čitaj i ti, ma koja mladica ovog drva te spopala ? Drvo je krasno, al gdje smo mi od toga ?
Pa prolistaj malo okolo samo naša početnička nebulozna pitanja, bit će ti jasno da ovi naši "savjetodavci " ima da popizde sa našim pitanjima.
Ajde ti prijarelju polako čitaj i proučavaj sve što su ljudi- znalci napisali, pa se onda javi sa željama.
Izvini što sam neugodna, al vidim da svaki dan neka nova spodoba uleti sa nekim pitanjem, kao svi hoće biti bonsaisti i onda nakon 3-5 dana nestanu.
Ako baš budeš ustrajan, imat ćeš svoj bonsai, ja ti želim da ti se to i ostvari.

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #10 : 03-01-2013, 00:16:50 »
Dado, daj se saberi...
Ja sam isto ovdje totoalni početnik, ali čitam sve što je ovdje napisano, čitaj i ti, ma koja mladica ovog drva te spopala ? Drvo je krasno, al gdje smo mi od toga ?
Pa prolistaj malo okolo samo naša početnička nebulozna pitanja, bit će ti jasno da ovi naši "savjetodavci " ima da popizde sa našim pitanjima.
Ajde ti prijarelju polako čitaj i proučavaj sve što su ljudi- znalci napisali, pa se onda javi sa željama.
Izvini što sam neugodna, al vidim da svaki dan neka nova spodoba uleti sa nekim pitanjem, kao svi hoće biti bonsaisti i onda nakon 3-5 dana nestanu.
Ako baš budeš ustrajan, imat ćeš svoj bonsai, ja ti želim da ti se to i ostvari.

heheheheh,,,, ok totalno ali totalno si u pravu, citao jesam iako znam da je to 1 posto, i razumijem iskusne da polude sa nama pocetnicima

nisam bas spodoba ali mozda me malo zelja povukla pa sam malo zabrijao,,,,, :tuptup:

odustati necu nikada :)


Offline donna

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #11 : 03-01-2013, 12:00:37 »
Ma izvini na ono " spodoba", i sebe ubrajam u takve u ovom kontekstu.
I ja stalno čitam sve što je ovdje napisano, ponekad naiđem na nešto i pomislim kako ja to nikad neću moći, a onda opet mislim : zašto ne ? Pa i ovi ljudi su nekad počeli i pravili greške. Savjetujem ti da pronađeš njihovu temu " krvavi početci ". Ja sam se od srca nasmijala i to me uvijek ohrabri da mogu i ja nešto napraviti. Pogotovo što ovdje imamo ekipu znalaca koji su uvijek spremni pomoći. Oni su počeli od ničega, a mi sad imamo njih za pripomoć.
Sretno !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #12 : 03-01-2013, 13:54:03 »
E Donna što si nas nahvalila.Da nisi tako daleko ja bih te na proljeće poveo sa sobom u šumu. :ljub:  :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #13 : 03-01-2013, 13:59:20 »
Radovan, ja relativno često dolazim u tvoj kraj, možemo i u tvoju šumu poći..... ;)

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #14 : 03-01-2013, 14:08:35 »
Ma izvini na ono " spodoba", i sebe ubrajam u takve u ovom kontekstu.
I ja stalno čitam sve što je ovdje napisano, ponekad naiđem na nešto i pomislim kako ja to nikad neću moći, a onda opet mislim : zašto ne ? Pa i ovi ljudi su nekad počeli i pravili greške. Savjetujem ti da pronađeš njihovu temu " krvavi početci ". Ja sam se od srca nasmijala i to me uvijek ohrabri da mogu i ja nešto napraviti. Pogotovo što ovdje imamo ekipu znalaca koji su uvijek spremni pomoći. Oni su počeli od ničega, a mi sad imamo njih za pripomoć.
Sretno !

nema frke sve 5..... smijesno je ovo full da krvavi poceci,,,ehhe,,, nezgodni su ti bonsai ali zato i jesu lijepi...idemo dalje istrazivati za sad se nisam maknuo sa nule,,:)