Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai  (Posjeta: 17285 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #15 : 03-01-2013, 20:59:11 »
Dobro ti govori,prijeđi rađe na domaće autohtone vrste.Ja imam dva tri fikusa sa kojima se već borim godinama,pa imam puno iskustva.Problem je sa njima preko zime.


Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #16 : 03-01-2013, 21:07:39 »
Dobro ti govori,prijeđi rađe na domaće autohtone vrste.Ja imam dva tri fikusa sa kojima se već borim godinama,pa imam puno iskustva.Problem je sa njima preko zime.

za sada jos neznam tocno koju bi biljku ali znam - da bi autoktonu na podrucju karlovca
                                                                - da bi je drzao vani na balkonu  znaci outdoor biljku
                                                                - da bude prebonsai ili pocetni bonsai ali nesto sto ima potencijala, (ne neka pocetnicka koja podnosi greske jer zelim zagristi u tezak problem,,, to je kao kad sam ulazio u akvaristku, pricali su mi uzmi mali akvarij,,,nemoj bilje i to,,,, ja sam odmah 200litara i sa mukom sve je krenulo dobro )

                                                                - listopadnu 
                                                                - oko 100 eura ako bi nesto uslo za bozicni i novogodisnji popust

naravno nisam naivan nebi se zaletio, pa da mi ugine ali eto to su mi pocetna razmisljanja , ja je iz sume neznam izvaditi niti mi to pada na pamet, u trgovina su sve nula bodova,,, osim recimo u  trgovinama vani ali neznam kao bi mi je postom dopremili,,,iz recimo italije engleske,, treca opcija ostaje VI, kolege na forumu.......

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #17 : 04-01-2013, 08:00:17 »
dado ljepo na prolječe u 3mj prošečeš do korane i izvadiš grab. Možeš ga več sad počet tražit.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #18 : 04-01-2013, 09:38:33 »
dado ljepo na prolječe u 3mj prošečeš do korane i izvadiš grab. Možeš ga več sad počet tražit.

e hvala  Bocko  na ideji,  :lol:ima puno sume tu oko mene , grab nie lose ali ne zelim se zaletiti , zelim jos prouciti neke moguce opcije neznam bukva hrast brijest kesten topola jasika divlja tresnja, kalina.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #19 : 04-01-2013, 09:58:52 »
Grab da, kalina da, kesten neznam, bukva ne bar za početak, brijest da ,javori da, crnogorica ne ili ak si lud ko ja onda može. zaboravi bonsai posude za početak i nabavi si trening pliče posude od plastike. isto tako kad posadiš drvo u 3 MJESECU ne prčkati po drvu bar godinu dana. Eto nek me neko ispravi ak sam kaj fulo :turpija:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #20 : 04-01-2013, 11:36:03 »
Bocko :worthy:,

sad sam se sjetio moja mama kako ima kucu ona ima godinama posadjeno vani japanski javor ima onako crveno ali i zeleno lisce, naravno visoko je oko 2 metra i onako je kao stabalce nemogu joj ga posjeci za bonsai,,,ahaha, ali to je to,
to zelim, ,,,,,, i sada citam po svim mogucim rasadnicima naravno oni imaju japankse javore za van oko kuce cijene su oko 120-500kn
citam voli malo sjene kiselo tlo zaljevanje itd,,,nabavit cu i knjigu samo o tom drvetu proucit cu ga do detalja

i onda najdem lika na ebay-u iz japana koji mi moze u europu poslati to drvo u obliku pocetnoga bonsaija,,nemam sad tih 1000kn
ali mislim da vrijedi ajde di da ga nadjem u hrvatskoji nebi rekao u sumi ???

i sad kaj velite na sliku ,,,,jel bi bio dobar pocetak dali bi se znao nositi sa njim ako okrenem svu literaturu naopacke i malo tecaja i vasa pomoc .

nekom bi i platio da mi ga pocetno malo uredi ako je blizu karlovca,,,,poslao sam liku mail dali se on to sali ili zaista moze mi to poslati u hrvatsku, naravno stavili bi manj racun u paket u svrhu zna se.

znaci imam balkon od stana sunce je na njemu od 12 sati pa skroz do zalaska vjerujem da bi to proslo kao outdoor shema,,,tlo kiselost tegle odrzavanje bi islo godinam ali moram krenuti od onoga sto zelim.

hvala za svaki savijet ,

dado








Offline Luc de Fuc

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #21 : 04-01-2013, 12:03:35 »
maa ti lijeepo kupi mami cvijeće, bombonjeru i mladu sadnicu japanskog javora, a ovog iz dvorišta skopaš za bonsać...ili pak zračno ukorijeniš jednu granu i od nje si napraviš bonsać...
mani se e-baya i japana, dok to dođe može se svašta desiti a i soma kuna je woohoohoo dost para...ne kažem da ne vrijedi ali meni bi to bilo skuuupo...

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #22 : 04-01-2013, 12:34:41 »
maa ti lijeepo kupi mami cvijeće, bombonjeru i mladu sadnicu japanskog javora, a ovog iz dvorišta skopaš za bonsać...ili pak zračno ukorijeniš jednu granu i od nje si napraviš bonsać...
mani se e-baya i japana, dok to dođe može se svašta desiti a i soma kuna je woohoohoo dost para...ne kažem da ne vrijedi ali meni bi to bilo skuuupo...

hvala Luc de Fuc , hehehe, lik uspjesno dila sa tim drvecem po europi meni nie jasno kako avionom brodom neznam,,ali zato cu provjeriti,,,to je obicno u kutiji tako da nema fizickoga kontakta , e sad expres dostava je 2 tjedna, bez vode i sunca hm ,,,,,
a i meni je skupo ali kad bi mi uspio bio bi neprocjenjiv meni naravno,

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #23 : 04-01-2013, 13:09:04 »
sječam se kad sam ja počeo s bonsai drvima, htio sam sve i svašta i nakraju shvatio da to tako ne ide osim ako imaš hrpu love. moraš znati kako početi i naj važnije da početak nije težak al zna bit frustrirajuči. za prvu sezonu si iskopaj grab ili javor pa polako, kad shvatiš drvo i subtrat odnosno tu kemiju onda traži bolje i ljepše.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #24 : 04-01-2013, 13:34:12 »
Trenutno je zakonski ja zabranjen uvoz bilo koje vrste acera u EU a i u Hrvatsku. Tako da ti stablo ne bi prošlo carinu!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dado001

Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #25 : 04-01-2013, 15:21:33 »
sječam se kad sam ja počeo s bonsai drvima, htio sam sve i svašta i nakraju shvatio da to tako ne ide osim ako imaš hrpu love. moraš znati kako početi i naj važnije da početak nije težak al zna bit frustrirajuči. za prvu sezonu si iskopaj grab ili javor pa polako, kad shvatiš drvo i subtrat odnosno tu kemiju onda traži bolje i ljepše.

ocke,,,,i pokusavam ici u tom nekom smjeru ,,javor je moj neki odabir,,,e sad njega i nema previse po sumama ali to se malo pokusam raspitati,,,,

Marija totalno si u pravu mejdutim kako imam prijatelja na carini pa se malo mogu domoci informacija a gledano prema vrijedecem zakonu ako bi svoju biljku svrsta pod loncanicu sobnu biljku mogao bi proci carinu,,, naravno to je sve u teoriji


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pomoc - dali ovo moze biti pocetak za bonsai
« Odgovori #26 : 07-01-2013, 06:03:10 »
Radovan, ja relativno često dolazim u tvoj kraj, možemo i u tvoju šumu poći..... ;)
Adresa ti je na profilu,mjesto se nalazi između Čakovca i Varaždina,pa navrati.Moja su drvca kao prava šuma i stalno kod kuće.Ako ti se to ne svidi onda u šumu.. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!