Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 102782 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #60 : 25-05-2007, 20:43:43 »
I male oble površine se na taj način višestruko brže obrađuju

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #61 : 25-05-2007, 20:46:59 »
I onda šmirglate i šmirglate...barem jedno četri pet sati jer ima puno uglova, udubina i sličnih gluposti. Najradije bi postolje bacili nekome u glavu, više vam se ne da, ali ne možete odustati jer ste se zajebali i počeli pisati "pametne" postove na forumu pa se sada ne možete osramotiti i odustati. Šmirglate sve dok ne dobijete otprilike ovako izbrušenu površinu

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #62 : 25-05-2007, 20:49:08 »
Postalo vam je jasno zašto su postolja za suiseki uglavnom mnogo jednostavnija od ovoga. To nije zbog nekih estetskih razloga nego se ljudima jednostavno ne da šmirglati sve te kuteve i nogice :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #63 : 25-05-2007, 20:55:42 »
Bojanje.
Prvo sam mislio koristiti šelak i polituru. Dakle metodu koja se koristila prije stotinjak i više godina i koja se i danas koristi kod restauracije starog namještaja. Imao sam najbolju volju, ali me šogor zeznuo i nije dobavio polituru. Veli da može tek za mjesec dana. Po dučanima je nema, a nije mi se dalo iči moljakati  neke restautere. Ako nekoga zanima kako se to radi, objasniti ću mu, ali za večinu je kupljena boja bolja i jednostavnija metoda.
 Nakon brušenja, dobro otprašite drvo, možete ga čak očistiti i vlažnom krpom. Ne previše vlažnom, jer će inače trebati dugo čekati da se osuši.
Dakle prvo ide najobičnija boja za drvo. Uopće nije važno kako ćete namazati prvi sloj. Važno je da drvo dobro upije boju kako bi bilo zaštićeno.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #64 : 25-05-2007, 20:58:32 »
Ostavite da se osuši koliko se preporučuje u uputstvima, možda i duže. I onda opet malo šmirglanja da se isprave sve neravnine koje su do izražaja došle tek nakon bojanja. Nakon toga ide drugi sloj boje . Ovaj put malo preciznije obojen...ali ni to nije posebno važno.
 Nastavak slijedi

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #65 : 25-05-2007, 21:19:28 »
Ooo koje ludilo! Ovo je mrkli mrak. Moj naklon i kapa dolje  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:

Offline Andrija Zokić

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #66 : 25-05-2007, 21:49:54 »
Bravo Done!!! Prva liga! :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #67 : 27-05-2007, 10:16:17 »
E sada ću vam vjerovatno početi ići na živce. Ljudi to ne vole. Naime kad se drvo lijepo oboji, taman kad mislite da ste gotovi,  onda ga treba opet brusiti. Tek kada se brusi obojeno drvo do izražaja dolaze sve neravnine koje se prije jako teško primječivalo. Dakle još jedno temeljito brušenje

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #68 : 27-05-2007, 10:17:02 »
Pa još jedno bojanje, sada je rezultat već puno bolji

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #69 : 27-05-2007, 10:22:00 »
Pa onda još jedno brušenje ali vrlo nježno. E u ovoj fazi se treba odlučiti da li će se na kraju staviti gusta boja i izjednačiti tj, pokriti sve podjednako ili će završni sloj biti nešto rijeđi. Ja sam se ovdje odlučio za drugu varijantu i zato sam primjenio još jedan malo trik.
 Naime nježno sam izbrusio sve, ali malo jače sam izbrusio istaknute, isturene, površine. To je trik krivotvoritelja suvenira i starog namještaja. Kada su istaknute površine malo bolje izbrušene, onda su svijetlije, a ako je boja rijetka onda i ostanu malo svijetlije od ostatka. Na taj način se dobiva dodatna dubina rezbarije jer je pozadina tamna a i sve skupa izgleda starije. Dakle, ako tako želite još malo pobrusite vanjske rubove.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #70 : 27-05-2007, 11:32:41 »
I eto, s obzirom na visoku temperaturu, boja se brzo suš i postolje je gotovo. Prvo sam planirao još ga lakirati, ali sasvim dobro je i bez završnog sloja laka. Da radim postolje za bonsai koje će biti izloženo vlazi i udarcima, sigurno bi ga lakirao i to lakom za čamce koji podnosi i vlagu i udarce, ovako mislim da ne treba. Postolje je samo po sebi prekomplicirano i preagresivno, te previše skreće pažnju na sebe, tako da dodatni sloj laka stvarno nije potreban.

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #71 : 27-05-2007, 11:42:21 »
Da nije u travi, dojam ne bi bio ni upola tako ljubak http://img118.exs.cx/img118/6348/u2efine.gif
Postolja za suiseki
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #72 : 27-05-2007, 13:36:54 »
Daj ga fotkaj s kamenom!

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #73 : 27-05-2007, 13:55:11 »
Morao sam pričekati da se dobro osuši  eto, to je to

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #74 : 27-05-2007, 13:55:48 »
Eh još kada bi ja znao napraviti profi fotku bilo bi dobro