Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: penjing - pokušaj  (Posjeta: 12987 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #15 : 11-03-2013, 20:10:26 »
E da idemo iskritizirati Sivca. Meni smeta odlomljeni vrh s desne strane ali još više me smeta cvijeće s lijeve strane. Preveliko je ako želiš dočarati planine.
A da je najbolji penjing koji sam vidio kod nas, to jest. :great:

Offline donna

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #16 : 11-03-2013, 20:29:59 »
Ljudi,meni nije jasna ova bijela tacna dolje, šta je to? Jesam li ja nešto propustila?

Offline Bruno

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #17 : 11-03-2013, 20:31:15 »
mahonina, pivo,jogurt, smiješaš u blendladovini.eru i po malo s tim trackaš betonsku površinu,vlažiš i nakon 2-3 tjedna raste mahovina.....naravno, u ladovini.

ima jedan previd, Donna,

mahovina i dalmacija ne idu zajedno  :buaaa:
U Dalmaciji se pivo pije u hladovini ! (izabra sam par riječi iz ovog dijaloga i složija ih u nešto logično)

Offline Bruno

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #18 : 11-03-2013, 20:35:54 »
Ja bi ovo sve postavija u plitki oval ili nešto sl. i ulija vodu (može i pivo) .Inače kompozicija izgleda skroz dobro

Offline Bruno

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #19 : 11-03-2013, 20:37:41 »
Može Crni Tomislav da izgleda duboka voda ,a i patriocki je

Offline donna

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #20 : 11-03-2013, 20:39:27 »
Kopd nas u Slavonihjni se pivo pije di god se može, bilo ladovina, ili sunce, najbolje kad je sunce, a pivo ladno pa onako curi izvana....

Offline DonQuijote

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #21 : 11-03-2013, 21:43:47 »
Nemojte mu zasrati temu. Sivčev rad je vrijedan pažnje.
Na tragu ovako nečega





To je oplemenjeni bonsai ili bonsaiem oplemenjujemo krajolik, nije bitna definicija, ali dobije se nešto predivno.
Sivčev rad će sigurno biti najbolji od svih koje sam vidio u Hrvatskoj.

Offline Luc de Fuc

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #22 : 11-03-2013, 22:52:02 »
Sivac, kamenje ti je suuper! Stvarno ima karakter... Ali ak već malo debatiramo onda je podložak preplastičan pogotovo tak bijeli, plitki plitki oval bi bio suuper...zelenje je mali preveliko, kak veli don, i nekako me bodu dvije preravne linije...ona na lijevoj strani onog kamena kaj je solo ozada i krajnja desna ivica cijele kompozicije...zbog toga malo izgleda kao jedro...fali mu tu malo reljefnosti...nagibi se mogu isto malo tu i tamo podesiti...detaljnije bilje i koje maalo lijepo ramificirano stabalce, da ne velim da bi ubaciti recimo kojeg majmunčića (done, onaj jedan link je zaakon), žabicu ili barbu kako sa kraja baca blinkerom peškafondu prema pučini bi bilo jbnicaaa! Samo sve treba biti super detaljno/realno izradjeno...
E moj sivče, otvorio si nam krajolike u glavama, svaka čast... I slažem se sa donom, ovo je d best in kroejša! :jupi:

Offline sivac68

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #23 : 11-03-2013, 23:22:13 »
OK Hvala svima :hvalaaa:

Idemo redom Adrian
Da, kamenje je sa naše obale

DonQuijote
Meni isto smeta onaj puknuti vrh i što je najgore nije puka naknadno nego san ga onakvog zabetonira :tup:
Ali ako se bude ikad preslagalo na pravi suiban može se ubacit drugi komad.
Ono  nije cvijeće nego neka vrsta lišaja koja je rasla uz mahovinu pa mi se učinilo zgodno onako uz mahovinu stavit to i  još neke male biljčice.
OK kužim sve to mora bit manje


Donna
Penjing je imitacija krajolika kao što je bonsai imitacija stabla.
E sad, bonsai da bi bio bonsai mora bit u odgovarajućoj posudi pa tako i ovo mora na nečemu stajat.
Nije obavezno da bude oval i nije obavezno da bude bijeli ali meni se takvi najviše sviđaju.

evo ovaj recimo:
http://www.ebay.com.sg/itm/Vaso-Bonsai-Suiban-Fatto-Mano-2005-cm61X-48-70H4-3-/110662677897
ZDRAVI BILI !!!

Offline Adrian

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #24 : 12-03-2013, 07:06:09 »
Svaka čast na kamenju! :worthy: Čuvaj nalazište!
Mene ništ ne smeta ni odlomljeni vrh, ni veličina biljaka, samo bi stvarno trebao biti plitki oval. Kad je već kompozicija rađena u stilu kanjona, onda bi pasalo i da se dno posipa materijalom različite veličine na način da se kroz kanjon sitnijim materijalom odimitira i stazica ili korito suhe rijeke. :whoot:
Utipkajte u Google za slike huangshan mountain! A je to ?

Offline Hrvat

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #25 : 12-03-2013, 18:53:30 »
1200 eura :surprised:,neznam sto reci,vjerovatno neki puse ranom zorom zajebane kombinacije trava;koromac,thym,ruzmarin i ostalo.
podji ti kod majstora za mramorne ploce,naci ces sto ti triba za puno i puno povoljniju cijenu.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline jurica

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #26 : 12-03-2013, 20:21:16 »
Definitivno preskupo , Evo pogledaj cijene Suibana kod Bryana Albrighta.
http://www.albrightpots.com/pots_suiban.htm
I stvarno ono što kaže Hrvat , baš me zanima na čemu je taj koji to prodaje.

Offline Hrvat

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #27 : 12-03-2013, 23:21:40 »
najprije  :jupije: za sivca i njegov rad.
na cemu je ovaj sa suibanom sa eBay to sa naveo vec.ali ipak nemojmo zaboravit da je italija najsiromasnija drzava evrope sa najvecim bogatasima(po broju i po vecini bogastva)pa je vjerovatno zato i ta cijena.
kod nas u dalmaciji kazemo da su italijani kao macke;baci ga kako hoces uvujek pada na noge.
evo i jedne fotke suibana iz muzeja u Biotu dim.80*35*2 cm bez noga.bijeli mramor za 320eura.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline sivac68

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #28 : 13-03-2013, 10:16:08 »
dobro da "remiziramo" kako kaže moj prijatelj Toka
osim suibana sve je više manje OK
onda idemo u nabavku istog a to sigurno neće bit onaj "talijan"
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: penjing - pokušaj
« Odgovori #29 : 13-03-2013, 12:19:24 »
vidim da su moji i Brunovi vodeni prijedlozi izignorirani  :idiot: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai