Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: upit  (Posjeta: 6916 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

Odg: upit
« Odgovori #15 : 19-03-2013, 17:59:58 »
Ovo ti je super ak ti je prvo ili među prvim drvima...spremno je za stajling...osim ako si ga tek sad posadio u posudu...onda pusti do ljeta/jeseni da se oporavi i prilagodi...ne žuri, jer ako sa ovim ulaziš u svijet bonsaija, idi pooolaako, da ne upropastiš dobar materijal...

Offline mimme

Odg: upit
« Odgovori #16 : 19-03-2013, 18:13:07 »
Pozdrav najprije hvala na odgovorima jučer i imam pitanje dali je u sad moguće vadit bjelogoricu bili se primila dali je sad kasno?

Offline grabar

Odg: upit
« Odgovori #17 : 19-03-2013, 19:28:24 »
nije kasno ali tu smo negdije pri kraju zaboravi na bjelogoricu koja je već procvetala za nju je kasno; zato odmah sutra u kopanje :mdr:

Offline dodo

Odg: upit
« Odgovori #18 : 20-03-2013, 08:04:23 »
majstori molim Vas prijedloge kako oblikovati taj juniperus :hvalaaa:

Offline Luc de Fuc

Odg: upit
« Odgovori #19 : 20-03-2013, 08:38:58 »
dodo, ne ide ti to baš samo tako...
trebalo bi vidjeti drvo u živo, to bi bilo najbolje, a ako baš hoćeš neki virtual, morati češ poslikati stablo iz svih kuteva pa nam ga stavi tu da bacimo oko što bi se dalo tj. bilo najbolje...

Offline Luc de Fuc

Odg: upit
« Odgovori #20 : 20-03-2013, 08:41:04 »
btw. kada ga slikaš nemoj to raditi odozgora nego ga slikaj u ravnini sa nebarijem/površinom tla...

Offline dodo

Odg: upit
« Odgovori #21 : 20-03-2013, 09:47:22 »
HVALA NA ODGOVORU. KADA DOĐEM DOMA POSLIKAT ĆU SA SVIH STRANA TAKO DA SE SVE VIDI.

Offline DonQuijote

Odg: upit
« Odgovori #22 : 20-03-2013, 12:59:55 »
Sasvim solidno drvo, moglo bi biti dobro ako se napravi kako treba. Luka je u pravu, ako si ga tek stavio u posudu ne diraj ga do iduće godine. Osnovno pravilo je jedan zahvat godišnje. Dakle presađivanje, ožicavanje i takvi veći zahvati se ne rade u istoj godini.
Ako nikada nisi radio na drvima onda sam ne možeš napaviti prvi stajling osim ako nisi najnadareniji mladi bonsaista u povijesti. Odnosno možeš ali je velika vjerojatnost da nećeš iskoristiti sav potencijal perspektivnog drva.
Imaš fini potencijal, pusti ga prvo da se odmori i onda pričekaj neku majstorsku radionicu gdje ćeš na licu mjesta uz nekog mnogo iskusnijeg pronaći optimalna rješenja.
Dobar početak :great:

Offline dodo

Odg: upit
« Odgovori #23 : 20-03-2013, 13:04:58 »
PUNO HVALA NA SAVJETIMA I PRIJEDLOZIMA.  ČEKAT ĆU KOLIKO GOD JE POTREBNO NIKUDA MI SE NE ŽURI NO NISAM MOGAO ODOLITI A DA NE NAPRAVIM SKICU KAKO SAM SI GA JA ZAMISLIO

Offline DonQuijote

Odg: upit
« Odgovori #24 : 20-03-2013, 16:23:36 »
Nije loše, možda još malo podići desnu stranu. Okreći ga, gledaj, naginji posudu, imaš ravno godinu dana da ga sagledaš iz svih perspektiva.
Za sada si odabrao ovaj oblik, gledaj dalje. Drži ga tjedan dana ovako, pa ga okreni i tjedan dana gledaj iz drugog ugla, pa opet i opet.
Meni se događa da gledam drvo i oblikujem ga tri godine na jedan način i onda skužim da je neki drugi kut bitno bolji. Hej nakon tri godine buljenja u drvo.   :tuptup:
Neko izvježban i talentiran bi skužio mnogo ranije. Ponekad na nekim demonstracijama poznatih majstora budem šokiran njihovim rješenjima.
Dakle strpljenja i preokreći ga i zamišljaj na mnogo načina, sam će se iskristalizirati najbolji kut.

Offline dodo

Odg: upit
« Odgovori #25 : 20-03-2013, 18:11:45 »
hvala. sad ga puštam da se ustali u novoj posudi a iduće godine ga nosim na neku radionicu. do tada ću zuriti u njega i tražiti njegovu pravu dušu