Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moj prvi bijelograb  (Posjeta: 7736 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran

Odg: Moj prvi bijelograb
« Odgovori #15 : 20-03-2013, 20:57:11 »
Evo još nekoliko friških . Prvi mi se najviše sviđa . Vjerovali ili ne ljudi su tamo sijekli drva za vatru , pa eto kako su jednog uredili . Hvala im ! Drugi i treći su malo goli ali imaju dobre nebarije , a i dosta grančica tjera iz debla pa ćemo vidit . Mislim da imaju potencijala , posebno zadnji . Ima neki specifični muving .

Offline Goran

Odg: Moj prvi bijelograb
« Odgovori #16 : 20-03-2013, 21:03:33 »
Ne sviđaju mi se ovi lišajevi i mahovina po njemu ali me frka to četkat s njega da ne otkinem sve male pupiće . Lagano se crvene .

Lišajevi i mahovina nisu u istom rangu.
Mahovina po stablu nikako nije dobra, takva stabla se smatraju zapuštenima,
a lišajevi su OK, dapače pridonose dojmu starosti, tako da ih je dobro sačuvati.
Hvala na savjetu . Oduvijek sam mislio da su lišajevi štetni za drvo , kao neki nametnik .

Offline Andrija Zokić

Odg: Moj prvi bijelograb
« Odgovori #17 : 20-03-2013, 21:48:38 »
Zadnji bih kidao barem ovoliko. Ostale detalje koji mi bodu oči teško je u potpunosti procijeniti preko slike. U svakom slučaju fini materijali.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran

Odg: Moj prvi bijelograb
« Odgovori #18 : 01-04-2013, 14:27:57 »
Dali mi netko ko ima dosta iskustva sa bijelograbovima može reći koliko oni mogu stajati u fazi mirovanja nakon iskopa jer je kod mene kao i kod svih na kontinentalnom dijelu vrijeme koma . Noću se temp i dalje spuštaju ispod nule , a danju rijetko idu iznad 5st.C . Jeli dovoljno da su zaštićeni  samo od smrzavanja ili da ih selim na toplo i svijetlo mijesto ( kod mene je to tavan na 2. katu )?

Offline Luc de Fuc

Odg: Moj prvi bijelograb
« Odgovori #19 : 01-04-2013, 16:34:44 »
Nikakav tavan...zaštiti od mraza i čekaj proljeće...pokrij ih sa nekom plastičnom folijom/vrećom i prozrači jednom dnevno na kratko...

Offline Goran

Odg: Moj prvi bijelograb
« Odgovori #20 : 01-04-2013, 18:01:31 »
Hvala ! Ipak ne ću morat tasta maltretirat da mi pomaže teglit drva na drugi kat .