Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom  (Posjeta: 95760 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« : 21-05-2007, 12:14:37 »
Za vrijeme "Dana bonsaija u dvorcu Vitturi" s Pallom je dogovoren ponovni dolazak u Hrvatsku - u Kaštela, u ožujku 2008.g. na, kako je on voli nazvati, - 2. jugoistočno europsku bonsai konvenciju.  :smile:

Još je rano pa točan datum nije određen.

Naša intencija je organizirati još edukativniji vikend nego prošli put, radi čega bi najvjerovatnije izbacili izložbu s programa, kako bi sudionici mogli donijeti još više primjeraka na kojima bi se moglo raditi.  Međunarodni karakter bi zadržali i ovoga puta pokušali okupiti još više ljudi iz inozemstva i naravno iz Hrvatske.

Pitali smo Palla što bi nam predložio da se radi osim radionice i demonstracije i predložio je  TREE CRITIQUE (kao i prošli put na izložbenim stablima) ali da bude duži i opsežniji - da se donese više stabala. Možda bi svatko tko želi mogao donijeti stablo...

Organizacijski dio će odratiti već uhodani tim, iako smo otvoreni za pomoć ukoliko je konkretna.

Smatramo da bi se smještaj i hrana mogli jeftinije i kvalitetnije odraditi ukoliko bi svi kod jednog iznajmljivača uzeli smještaj.  Isto tako se može riješiti i pitanje ručka ako taj objekt u svom sastavu ima restoran. Kaštela inače nisu skupa, ali na ovaj način bi cijena bila još povoljnija, osim toga svi bi zajedno se družili i Pall bi također mogao biti s nama na ručku.

Treba riješiti transport stabala iz Zagreba (kao sabirnog mjesta), jer ukoliko bi uzgajivači nosili po više primjeraka (za radionicu, za tree critique), to sigurno ne bi mogli potrpati u svoja auta, tako da bi trebalo nešto organizirati po tom pitanju....

Ovakav događaj oduzima puno vremena za organizaciju pa je dobro početi na vrijeme.  :smile:

Ideje, sugestije .....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #1 : 21-05-2007, 21:59:09 »
 :yupi: Odlicno, sad vec pocinjem da se radujem i iscekujem sledecu konvenciju!  :yupi:


Vjerujem da ce sledeci put biti jos bolje jer sada vec imate iskustva i znate kako jos da poboljsate organizaciju!  8)

Offline Marija

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #2 : 21-05-2007, 22:14:20 »
:yupi: Odlicno, sad vec pocinjem da se radujem i iscekujem sledecu konvenciju!  :yupi:
... na koju dolaziš sa svojim stablima i barem s još dva vrbovana crnogorca (a da nisu rodbina) :histerical:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #3 : 22-05-2007, 08:48:21 »
Odlična ideja... super je da smo svi na okupu jer ćemo tako moći biti totalno IN sa svima i svim. Odlično je i ako se može organizirati neka klopa. A to da će cijene biti niže je svakako prihvatljivija varijanta. Na to svakako trebate misliti za slijedeći put. Dosta je veliki problem i prevoženje drva ukoliko se radi o još 'neobrađenim' drvcima jer zauzimaju jako puno prostora u autu,a bojim se da neki veći primjerci ne mogu niti stati u auto. No dobro, uvijek se čovjek može odlučiti za varijantu manjih stabalca.

Mislim da ste odmah skužili propuste od prvog puta. I mi svi želimo biti s Pallom čim više kad smo već zbog njega i došli na dva dana. Tako da varijanta druženja za vrijeme ručkova, večera...je odlična jer tako u jednoj ležernoj atmosferi možeš s čovjekom pričati o koječemu, a i često se sjetiš nekih stvari koje učestalo zaboravljaš pitati. Bar je moje iskustvo takvo. A i mi se međusobno malo više upoznajemo i družimo.

 

Offline veljko

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #4 : 22-05-2007, 09:25:40 »


Organizacijski dio će odratiti već uhodani tim, iako smo otvoreni za pomoć ukoliko je konkretna.



Ovakav događaj oduzima puno vremena za organizaciju pa je dobro početi na vrijeme.  :smile:

Ideje, sugestije .....



Ja sam ti već predložio pomoć, vezanu uz prodaju mjesečnika "Bonsai art" na izložbi u Opatiji, ali ti ne odgovaraš. Ili nisi vidjela, ili smatraš da to nije dovoljno konkretno.

Offline Andrija Zokić

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #5 : 22-05-2007, 09:38:54 »
Ja sam ti već predložio pomoć, vezanu uz prodaju mjesečnika "Bonsai art" na izložbi u Opatiji, ali ti ne odgovaraš. Ili nisi vidjela, ili smatraš da to nije dovoljno konkretno.

DonQuijote je nas glavni preprodvac casopisima, pa smo taman sa njim u pregovorima oko prodaje. Bude li on dolazio u Opatiju mozda bi mogao stogod izdilati?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #6 : 22-05-2007, 10:05:34 »
Sve sam već napisao, uopće mi ne smeta, a dapaće, bilo bi dobro da neko drugi prodaje iste, jer ja neću stizat obavljat sve unutar izložbe, kao organizator, a istovremeno prodavat časopise i slično. 8)

Offline hknezovi

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #7 : 22-05-2007, 10:20:15 »
Da li će biti omogućena prodaja bonsai stabalaca od članova klubova?
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #8 : 22-05-2007, 10:33:08 »
Da li će biti omogućena prodaja bonsai stabalaca od članova klubova?

Ne vjerujem, posto ce ovaj put biti naglasak na edukaciji, pa bi sve popratne sadrzaje (izlozba, prodaja ...) zbog pojednostavljenja oko organizacije izbacili.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #9 : 22-05-2007, 13:21:54 »
Ja sam ti već predložio pomoć, vezanu uz prodaju mjesečnika "Bonsai art" na izložbi u Opatiji, ali ti ne odgovaraš. Ili nisi vidjela, ili smatraš da to nije dovoljno konkretno.

DonQuijote je nas glavni preprodvac casopisima, pa smo taman sa njim u pregovorima oko prodaje. Bude li on dolazio u Opatiju mozda bi mogao stogod izdilati?

Ja ću u Opatiji biti samo u nedjelju, pa nisam siguran da će to biti izvedivo. No, još ćemo nešto smisliti i vidjeti kako se može.
A što se ekskluzive tiće :lol:

Offline Aleksa

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #10 : 22-05-2007, 21:42:52 »
:yupi: Odlicno, sad vec pocinjem da se radujem i iscekujem sledecu konvenciju!  :yupi:
... na koju dolaziš sa svojim stablima i barem s još dva vrbovana crnogorca (a da nisu rodbina) :histerical:



Za stabla naravno, ali to za crnogorce... Bice problema... Mi smo zilavi i tesko nas je vrbovati!  :histerical: Moracu da upotrijebim drasticne mjere!  :whip: :P90: :bongggg:

Offline Marija

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #11 : 23-05-2007, 07:10:44 »
Mislim da ste odmah skužili propuste od prvog puta. I mi svi želimo biti s Pallom čim više kad smo već zbog njega i došli na dva dana. Tako da varijanta druženja za vrijeme ručkova, večera...je odlična jer tako u jednoj ležernoj atmosferi možeš s čovjekom pričati o koječemu, a i često se sjetiš nekih stvari koje učestalo zaboravljaš pitati. Bar je moje iskustvo takvo. A i mi se međusobno malo više upoznajemo i družimo.

Tu se ne radi o propustu nego o poštovanju želja našega gosta koji nije želio takve ručkove sa dosta ljudi svaki dan. A što se tiče zajedničke večere imali smo je u subotu. Bilo bi mi draže da nas je bilo još više, ali samo se nas 15-ak uspjelo sakupiti.

Prema njegovim riječima uvijek se subotu navečer se radi zajednička večera i druženje. Prošli put smo ljude skupljali na brzinu, pa su neki pozaspali, neki se razišli, nečije brojeve nismo imali .... sad će se unaprijed znati .... a osim toga moramo Palla odvesti u disco - ostali smo mu dužni od prošlog puta  ;)   :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #12 : 23-05-2007, 08:57:03 »
a osim toga moramo Palla odvesti u disco - ostali smo mu dužni od prošlog puta  ;)   :gigle:
To se ne smije propustiti :mdr:
Zvali su me Don, Don Travolta :histerical:

Offline hknezovi

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #13 : 23-05-2007, 09:36:49 »
Nakon jedne ili dvije pive :histerical:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: 8-9. III. 2008. Druga konvencija s Pallom
« Odgovori #14 : 10-10-2007, 21:45:25 »
Dogovaramo se s Pallom oko točnog datuma kada bi došao u ožujku....

Jedna od opcija je da konvencija bude za vikend 23. - 24. ožujka 2008., budući da je vikend prije (datum koji smo željeli) on zauzet.

U nedjelju 24. je Uskrs, pa ne znam da li bi to vama koji planirate doći bilo nezgodno ... ili bi vam čak odgovaralo, pošto je ponedjeljak neradni praznik, pa bi bilo komotniji što se tiče vraćanja.

Molim vas da date svoje mišljenje....  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai