Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: budući bonsai  (Posjeta: 5626 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: budući bonsai
« Odgovori #15 : 18-03-2013, 18:00:06 »
Što si to neka drva odmah žicao ?
Ako jesi, velika greška , a i požicana su pregusto i to se tako ne radi i ne odmah nakon vađenja!!!!!

Offline TIBIKA

Odg: budući bonsai
« Odgovori #16 : 18-03-2013, 18:41:48 »
  Zelim ti puno srece sa drvcima,

 Nista ne radi na njima i dobro ih zalivaj drzi ih u hladovini.I  ja sam na cigli

 drvce  rsz_img_7869.jpg odlican

Offline Marija

Odg: budući bonsai
« Odgovori #17 : 19-03-2013, 11:54:30 »
Primljena i zdrava stabla (a ne tek izvađena) se žicaju kako bi se grane usmjerile u željenim smjerovima.
Ovdje ne vidim to usmjeravanje u smislu postizanja nekog koncepta u krošnji, pa bolje da je skineš i ne tlačiš drvo koje se tek treba primit.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline lalek

Odg: budući bonsai
« Odgovori #18 : 19-03-2013, 20:57:19 »
skinuo sam zice

Offline lalek

Odg: budući bonsai
« Odgovori #19 : 27-04-2013, 10:37:31 »
Ok,dakle većina je reagirala odlično i lijepo su pustili pupove i izgledaju zadovoljno i zdravo. Dalje me zanima šta da radim sa pupovima na mjestima gdje nisu potrebni? Da li da pustim da se drvo skroz maksimalno razlista pa onda skidat ili ako se već primilo i prezivilo mogu to radit odmah pa će tak i tak pustat na drugim mjestima? I još jel starijim debljim drvima treba dulje da puste pupove?  :dunno:

Offline grabar

Odg: budući bonsai
« Odgovori #20 : 27-04-2013, 13:35:02 »
pušćaj sve znači ovu sezonu pusti drvo nek se ojača neka pupa tek drugu sezonu pred proljeće možeš šiškat kako želiš  i viškove