Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moje poimanje bonsaija  (Posjeta: 22014 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

Moje poimanje bonsaija
« : 19-04-2013, 22:38:16 »
Što je meni ovo trebalo???

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #1 : 19-04-2013, 22:43:01 »
Naime, mislim si ovako: kao da već nemam dosta obaveza, što poslovnih, što privatnih, pa da sam se sad i na bonsai navukla? A lijepo sam mogla  :turpija: i tako....
Al ne, ja moram i bonsaije imati, i to sad u ovim godinama ?
Dakle, svako jutro pregled situacije prije negfo se ide na posao, pa onda odmah s posla prvo opet pregled situacije,tj koliko su listići narasli, koliko novih pupova ima etc,etc......

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #2 : 19-04-2013, 22:58:30 »
Dalje slijedi sekiracija kao npr: zašto je s jedne strane drvo bacilo 6 pupova, a sa druge strane niti jedan ?
A što ako su svi ti pupovi rezultat snage drva, a ne razvoja korjena, pa to drvo na kraju krepa ?
Pa onda dalje, nisam to dobro porezala, malo mi je na puno drva sve visoko, jel mogu sad podrezati viškove ?
OMG, pa ja ne znam ni koja drva imam,neke znam, ali većinu ne ?
Pa ja ću se .......ma ne znam, mislim stvarno, meni ovo nije trebalo !!! :bomb:

Offline TIBIKA

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #3 : 19-04-2013, 23:04:11 »
  Dona pocni da vodis dnevnik o svakom stablu, o svakom djubrenju,zicanju, skidanja zice , sta drvo voli a sta ne .Ovako ces samo poludeti od previse informacija.

 Pozdrav Tibor

Offline Luc de Fuc

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #4 : 20-04-2013, 08:52:49 »
 Donna donna koompliciraš si život bezveze...sad imash kaj imash...samo zalijevaj i gnoji...kaj rikne rikne, kaj preživi sa time se igraj...za sada samo nek raste, i nemaš brige...buš vidla kad buš imala parsto komada a uspiješ presadit samo dva, a trebala bi ih sto...tak je meni trenutno, ak te to imalo tješi...a zamisli tu brigu...znaš da su tegle pune korijenja a prekasno je za presadjivanje i to sad mora tako preživiti cijelu sezonu...ups! :)

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #5 : 20-04-2013, 10:19:28 »
O da, imam, imam...
A imat ću još, jer ima još puuuuno terena koje nisam obišla, a to ću tijekom godine sve polako pregledati, tako da za iduće proljeće znam kamo idem i samo vadim.
Je mi to još jedna briga više u mom životu, al slatka briga, pa neka mi sad !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #6 : 20-04-2013, 22:42:30 »
Kad jednom vidiš uživo vrt pun bonsaia,onda buš tek vidla svoga vraga.  :wow: Ima da svršiš-od sreće mislim. :cheer:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #7 : 21-04-2013, 00:47:00 »
A onda ti dodje dan, kao meni danas, kad bi sve lijepo poslal k vragu, razvalim si posudu od 300 Eura, pa dok pizdim i divljam razvalim još jednu :tup: ajd ova druga nije vrijedna ali sama činjenica da sam u jednom danu razbio dvije posude govori mnogo  o mom mentalnom zdravlju :dunno:

Offline Luc de Fuc

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #8 : 21-04-2013, 01:03:02 »
Kad smo već na jadanju, nakon što sam napokon dočekao proljeće došlo vrijeme da vadim jednu tisu, stopedestkilašicu...naaravno na poslu cijeli prošli tjedan ludnica sa prekovremenima tak da je morala čekat vikend...a onda se dijete razboli...a ja moram kopat...i sav nadobudan u petak krenem da ću je zvadit u 2 sata...naravno stvar se zakomplicira i drvo ostane poluotkopano...znači moram danas završit...i kao, zvadil bum ja nju taj čas...aha, moš mislit...potrajalo je cijeli dan jer niš ni išlo kak treba...aaalii niiiiš!!! grrrgh...držte fige da preživi...

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #9 : 21-04-2013, 20:23:09 »
Pa tako mi recite da i vi imate muke, a ne samo ja !!!! Ja mislila kako ste vi sami neki cooleri, a ono, vi svi raja kao i ja  :whistle:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #10 : 22-04-2013, 08:20:28 »
Pa kak bi to zgledalo da smo napisali,da dok kopamo smo blatni kak pajceki,a znoj nam se cjedi po cjelom tjelu,čak i niz onu stvar sve u gležnjaće.Ima da se miris osjeti i izvan posta.
Je ali dok je drvo doma,i dobro je,zaboraviš sve.Juriš odmah po fotić da ga zabilježiš.A ako ti rikne onda zaboraviš svu tu muku i šutiš ko miš.Nedaj sramote,toliko radio a za ništa.Svi smo ti mi Donna isti,blatni,ispod kože zeleni a u duši djeca što trče po šumi. :gigle:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #11 : 22-04-2013, 12:53:24 »
 :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #12 : 22-04-2013, 13:52:54 »
Tek prvi put u životu sam iskopao tri panja (prije sedam dana), a još me uvijek bole leđa  :zamisljen:

Offline DonQuijote

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #13 : 22-04-2013, 14:39:08 »
Dok si kopao ta tri, mogao si pronaći jedan dobar.
Znam da je teško. Ja se zapalim pa vadim prvo koliko toliko prihvatljivo drvo koje vidim jer eto, nije loše, onda vidim još bolje i vratim se doma onesposobljen od heksenšlusa za tjedan dana.
I još sam ljut kad mi kažu da to nije za vađenje. Nekakav amok zavlada mnome i kopam, kopam, kopam.
 Jedamput me Sandev morao onesvijestiti dobro plasiranim krošeom da ne vadim nekakvo smeće na koje sam naišao.
Od ove godine sam uveo pravilo da tri dana na dobrom terenu tražim i onda vadim samo jedno drvo.
Naravno nikada nisam ispoštovao vlastito pravilo. A trebao bi jer je to pametno pravilo.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #14 : 22-04-2013, 14:48:20 »
Dok si kopao ta tri, mogao si pronaći jedan dobar.
Znam da je teško. Ja se zapalim pa vadim prvo koliko toliko prihvatljivo drvo koje vidim jer eto, nije loše, onda vidim još bolje i vratim se doma onesposobljen od heksenšlusa za tjedan dana.
I još sam ljut kad mi kažu da to nije za vađenje. Nekakav amok zavlada mnome i kopam, kopam, kopam.
 Jedamput me Sandev morao onesvijestiti dobro plasiranim krošeom da ne vadim nekakvo smeće na koje sam naišao.
Od ove godine sam uveo pravilo da tri dana na dobrom terenu tražim i onda vadim samo jedno drvo.
Naravno nikada nisam ispoštovao vlastito pravilo. A trebao bi jer je to pametno pravilo.
Kaj zbilja...ne sjećam se da sam ti nekad kičmu spasio nepotrebnoga lomljenja...al ajde  :question:
 :bravoPrika: