Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moje poimanje bonsaija  (Posjeta: 22032 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #15 : 23-04-2013, 09:28:11 »
Kod mene nova faza nastupila, sveopće oduševljenje: na dva drvca krenuli pupovi po deblu svuda naokolo, a ne samo s jedne strane !!! I na još jednom se pojavili pupovi u obliku crvenih točkica svuda naokolo, jedino što nemam pojma koje je to drvo , saznat ćemo kasnije.
Zapravo sam zadovoljna, jer kakav sam ja "znalac" dobro to meni i ide..... :whistle:

Offline dijxtra

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #16 : 23-04-2013, 10:00:09 »
Kod mene nova faza nastupila, sveopće oduševljenje: na dva drvca krenuli pupovi po deblu svuda naokolo, a ne samo s jedne strane !!!
Dobro došla u svijet bonsai ushićenja  :mdr: Meni osobno je ovo najljepše razdoblje, kad se friško izvađena drva i ona od prošlih godina polako bude i pokazuju da su preživjela. To je osjećaj zbog kojeg se bavim ovim hobijem  :jupije:

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #17 : 23-04-2013, 10:59:28 »
Hm, da, ushićenje ! Jel to ono kad ugledaš nove pupove na drvu pa ti srce prolupa i ruke se zatresu ? Pa brzo trčiš po fotić, pa zoveš ukućane da to vide, a oni blijedo gledaju u tebe, a u očima im vidiš pitanje: jesi ti normalna ?
MOžda i nisam normalna za široke narodne mase  :dunno:, al mislim da bar na ovom forumu jesam !

Offline dijxtra

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #18 : 23-04-2013, 11:16:06 »
Hm, da, ushićenje ! Jel to ono kad ugledaš nove pupove na drvu pa ti srce prolupa i ruke se zatresu ? Pa brzo trčiš po fotić, pa zoveš ukućane da to vide, a oni blijedo gledaju u tebe, a u očima im vidiš pitanje: jesi ti normalna ?
Upravo to, upravo to. To je ono kad cura očekuje da ju odvedeš na romantičan vikend, a ti ju dovedeš na svoj blakon da gledate stabla kako pupaju  :whoot:
MOžda i nisam normalna za široke narodne mase  :dunno:, al mislim da bar na ovom forumu jesam !
Ljudi se često na mene naljute kad kažem da još nisam sreo normalnog bonsaista... al ono, ja to mislim na pozitivan način  :mdr:

Offline Marija

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #19 : 23-04-2013, 12:51:18 »
Upravo to, upravo to. To je ono kad cura očekuje da ju odvedeš na romantičan vikend, a ti ju dovedeš na svoj blakon da gledate stabla kako pupaju  :whoot:
savršeno  :ludilo:

P.S. postoji jedna posebna podvrsta - romantični kopački vikend  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #20 : 23-04-2013, 13:47:15 »
Upravo to, upravo to. To je ono kad cura očekuje da ju odvedeš na romantičan vikend, a ti ju dovedeš na svoj blakon da gledate stabla kako pupaju  :whoot:
savršeno  :ludilo:

P.S. postoji jedna posebna podvrsta - romantični kopački vikend  :hihihi:
To je ono pravo.Prvo dva tri aperativa s nogu za zagrijavanje.Onda udri bože.Zemlja,znoj,znoj,zemlja-povuci potegni iščupati ne mogu.E kad izleti iz zemlje,grljenje u znoju.A na kraju  baciš laganu vatricu uz jeger i flašicu vina,bjelog ili crnog.E koje li romantike i ljubavi. :love:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #21 : 23-04-2013, 14:15:36 »
A gdje ste mi bili sa tim pametnim savjetima prije sezone vađenja, pa da si i ja nađem nekog čiku i da ga povedem u romantični vikend vađenja drva ? Sad ste se sjetili da mi kažete kako to ide ?

Offline Hrvat

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #22 : 23-04-2013, 18:50:11 »
Citat:
To je ono pravo.Prvo dva tri aperativa s nogu za zagrijavanje.Onda udri bože.Zemlja,znoj,znoj,zemlja-povuci potegni iščupati ne mogu.E kad izleti iz zemlje,grljenje u znoju.A na kraju  baciš laganu vatricu uz jeger i flašicu vina,bjelog ili crnog.E koje li romantike i ljubavi. :love:

eto bogme vidin ja da je Radovan najnormalniji uzgajivac i cupac drveca na ovom forumu :yupi:.
et da sam blizje iscupali bi mi i pol Velebita :happy2:.(i to s dozvolom H.S.naravno :happy2:).
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #23 : 23-04-2013, 18:52:49 »
P.S. ali nisi napisa sto stavljas na vatricu?nadam se da nije riba.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline DonQuijote

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #24 : 23-04-2013, 21:15:44 »
Kod mene nova faza nastupila, sveopće oduševljenje: na dva drvca krenuli pupovi po deblu svuda naokolo, a ne samo s jedne strane !!! I na još jednom se pojavili pupovi u obliku crvenih točkica svuda naokolo, j
To nisu pupovi nego crveni pauk. Smrtonosan je za drvo i vlasnika, drži se podalje a drva spali brenerom iz daleka :gigle:

Offline donna

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #25 : 23-04-2013, 21:25:19 »
...ti ja dam brenerom izdaleka i iz bliza, ha  :ljub:

Offline sanjinko

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #26 : 24-04-2013, 18:48:07 »
P.S. ali nisi napisa sto stavljas na vatricu?nadam se da nije riba.
mislim da vrijeme kopanja oli ti ga dani kopanja nebi smili biti pračeni nekom light spizom(šta bi rekli ovi iz marijinog kraja)nego ovom iz donninog kraja.zato mislim da bi radovan imao slabu romantiku bez dobre mesine na grdelama :ljub:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #27 : 25-04-2013, 07:53:21 »
O pa imaš jeger sa puno svinjskog mesa.Nije jeger riba to ti je salamica.Dobar je pečeni. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline sanjinko

Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #28 : 25-04-2013, 12:21:58 »
O pa imaš jeger sa puno svinjskog mesa.Nije jeger riba to ti je salamica.Dobar je pečeni. :tlab:
ma nema radovane do kotleta i čvapa plus piva i eto romantike za izvoz

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moje poimanje bonsaija
« Odgovori #29 : 25-04-2013, 12:58:08 »
O pa imaš jeger sa puno svinjskog mesa.Nije jeger riba to ti je salamica.Dobar je pečeni. :tlab:
ma nema radovane do kotleta i čvapa plus piva i eto romantike za izvoz
Slažem se sa tobom.Ali jeger ti je onako na brzinu.Pa imaš vremena i za ljubav,ako ti je još preostalo snage. :love:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!