Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu  (Posjeta: 15857 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Prvo žicanje bukvice. Ostaje u istoj posudi do slijedećeg proljeća. Tada se seli u bonsai pot. Ovo je četvrta godina u drvenoj kutiji i šteta je sada izgubiti taj šus koji ima nakon par godina nesmetanog rasta...bolje ga je iskoristiti za slaganje konstrukcije krošnje.
Stavim slike kad izlista za tjedan, dva.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #1 : 20-04-2013, 22:22:59 »
Meni odlično.Ima sve ono što jedna stara stoljetna bukva na osami,treba imati.Nova posuda i još malo fine remifikacije i to je to. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #2 : 21-04-2013, 00:49:52 »
Bogme si se nažicao :great: Sve bolja je. Zvijer, mrcina

Offline Luc de Fuc

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #3 : 21-04-2013, 00:54:26 »
Sve bolja je. Zvijer, mrcina
Bome je...a okidaš fotke ko John Waine haha!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #4 : 21-04-2013, 08:03:16 »
Sve bolja je. Zvijer, mrcina
Bome je...a okidaš fotke ko John Waine haha!
Kaj, skužio si daljinski u ruci :)
Baš sam proziran. Ma moglo se to i bolje pofotkat al žurio sam se na posao a morao sam pofotkat...počeli su se otvarat pupovi a ja se kilavim s fotkanjem već danima

Offline Luc de Fuc

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #5 : 21-04-2013, 08:56:38 »
Sve bolja je. Zvijer, mrcina
Bome je...a okidaš fotke ko John Waine haha!
Kaj, skužio si daljinski u ruci :)
Baš sam proziran. Ma moglo se to i bolje pofotkat al žurio sam se na posao a morao sam pofotkat...počeli su se otvarat pupovi a ja se kilavim s fotkanjem već danima
Haha! Veliš okršaj kod O.K. Sandeva jebio neeophodan jer bi te pupovi zrešetali nespremnog haha! A fotke su btw zaakonica! A drvo prefaantastično! Neznam jel itko igdje ima vaaku "bukvicu"...najjače mi je što kada netko tko ju ne zna na fotki di je sama si ju zamišlja fakat malenu, a onda kad vidi tebe pored nje, blago "ziinee" od čuda! Jbt, neemrem je se nagledat i nadivit...mraak! Samo da još na godinu sjedne u prvi pot i to će biti svjeetska slava...i to zasluženo...braavo Seba san!  :chinaman:

Offline donna

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #6 : 21-04-2013, 10:14:59 »
Drvo je odlično, al sigurno ne bilo ni upola tako dobro da nema onih sempervivuma u ćošku  :girl:.

Offline jurica

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #7 : 21-04-2013, 12:21:52 »
"Ukrao" sam ti slike i spremio u svoju arhivu. Nemogu se prestat divit, za kojih 10 god. savršenstvo od drva . Je malo je mala ,ali takve baš volim  :great:.
A sada i jedno pitanje , nakon koliko vremena od vađenja si počeo sa prvim zahvatima na drvu ili je već prvi vl, nešto već rezao i ...

Offline sanjinko

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #8 : 21-04-2013, 14:54:28 »
moj tip drva,ćudo jedno.dobro luka govori dok ti nisi kraj nje neznaš koliko je velika.već sad je fantastična,a tek za koju godinu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #9 : 21-04-2013, 18:20:52 »
"Ukrao" sam ti slike i spremio u svoju arhivu. Nemogu se prestat divit, za kojih 10 god. savršenstvo od drva . Je malo je mala ,ali takve baš volim  :great:.
A sada i jedno pitanje , nakon koliko vremena od vađenja si počeo sa prvim zahvatima na drvu ili je već prvi vl, nešto već rezao i ...
Drago mi je da vam se sviđa...je, drvo je fora. I mislim da je fora baš zato kaj je tak enormno veliko...inače, još jedna bukva...i to ovako ne previše interesantnog giba debla...ne bi bila bog zna kakav doživljaj. Ovako je dinosaurus.
Mario (prvi vlasnik) je pronašao bukvu. Zajedno smo je skopali i dopremili doma. Drvo je orezano na mjestu kopanja...i nakon toga Mario nije niš posebno radio na njemu jer nije ni stigao. Drvo je došlo k meni. Ja sam radio na ramifikaciji unazad tri godine i to je bio dosta tajm konzjuming posao uz prilično radikalno duboko orezivanje...svake godine na prva dva pupa...znači da je početkom svake sezone rasta gubila devet desetina prošlogodišnjeg prirasta do prva dva pupa. To je jedini način da se ovak debele grane kakve vidite da izlaze iz debla što prirodnije podijele u potrebno razgranjenje. Sada, nakon tri sezone tako radikalnog pristupa mogu ostavljati nešto duži prošlogodišnji prirast i raditi na ovom prozračnijem, vanjskijem, laganijem dijelu krošnje.
Eto. Stavim fotke kad ode u list...cca 10 dana.

Offline Marija

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #10 : 22-04-2013, 10:01:37 »
Vidjela sam bukvu uživo kod Maria ... XXXL je definitivno.
Budući da je staro ogromno stablo, možda je grane trebalo malo više prema dole oboriti da se stekne dokam masivnosti i stabilnosti, a ne uvis što više priliči mladim stablima .... razmišljam naglas - znam da je sve pitanje ukusa, a ti znaš složit stablo!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #11 : 22-04-2013, 14:18:16 »
Vidjela sam bukvu uživo kod Maria ... XXXL je definitivno.
Budući da je staro ogromno stablo, možda je grane trebalo malo više prema dole oboriti da se stekne dokam masivnosti i stabilnosti, a ne uvis što više priliči mladim stablima .... razmišljam naglas - znam da je sve pitanje ukusa, a ti znaš složit stablo!
Moguće Mare...ali, neka sada stoji ovako...vidjet ću kamo će me dalje to drvo odvest. Za sada, treba ovo shvatiti  kao prvu ozbiljniju skicu.
Bumo videli...rekli su slepci..i pali u provaliju  :dunno:
 :idiot:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #12 : 22-04-2013, 14:20:48 »
Vidiš...sad ponovo gledam fotke...možda ću sada naknadno razgranjenje vući malo prema dolje...uglavnom, put je dug još

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #13 : 22-04-2013, 16:50:52 »
Ovako je to izgledalo prije dvije godine...tekst i foto koga zanima
http://sandevbonsai.blogspot.com/2011/04/fagus-queenmonster-in-spring-outfit.html?m=0

Offline nkocbek

Odg: Bukvica, prvo žicanje, još uvijek u drvenom boksu
« Odgovori #14 : 22-04-2013, 17:17:43 »
krasno drvo taj fagus.
gruntam malo,imam fagus silvatica star dvije godine kojeg sam odma iz rasadnika gurnul u veču posudu
i mislim si strpljenja imam vremena isto ali kad bu to drvo barem malo ličilo na tvojeg ljepotana.