Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Anketa

Koji stil

uspravni
kaskadni

Autor Tema: Juniperus Virginiana iz rasadnika  (Posjeta: 7758 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline istefano

Juniperus Virginiana iz rasadnika
« : 21-08-2007, 18:55:29 »
Nabavljeno u rasadniku MBM-u za simbolicnih 60 kn , visine je oko 1 metar , promjer debla nekih 5 cm
e sad imam nedoumicu dali napraviti kaskadu ili uspravno deblo , ima mi sjajan pokret debla i lijepo se suzava prema vrhu ,ali opet s druge strane ima mrtav dio debla kroz koji su cak mravi napravili svoj nekakav put , naravno da sam odmah nasipao neopetroitom  majcicu im  :tlab: ... i to bi bilo odlicno onda za kaskadu jer je bas s prave strane , ali ta grana je dosta debela i neznam cime bi je uspio spigat da dobijem zeljeni oblik, e sad cini mi se da je malo napuknuta od debla pa bih ju rafijom prvo zacementiral za deblo i onda ponovno s rafijom pokusal ju pigat na dole , a kako je grana podosta zilava koji je nacin da ju omekanim jeli isto kao i kod borova pustit da malo zemlja presusi ili ...
a cak bi mogao za godinu dana ako prezivi   izabrati od ta 2 stila koji mi se vise svidja i njega bu sacuvati , a od ovog drugog bi napravio ili jin ili shari ovisi koji bi dio uklanjao
e sad dali to mogu sad ciniti i nakon toga bi sigurno to trebao postaviti u hlad i zavjetrinu
i mozda sad imate kakav prijedlog , pa slobodno pucajte

Offline istefano

Odg: Juniperus Virginiana iz rasadnika
« Odgovori #1 : 21-08-2007, 19:39:03 »
jos 2

Offline hknezovi

Odg: Juniperus Virginiana iz rasadnika
« Odgovori #2 : 18-09-2007, 08:04:41 »
Istefano kako napreduje oblikovanje  :question:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline istefano

Odg: Juniperus Virginiana iz rasadnika
« Odgovori #3 : 19-09-2007, 08:43:26 »
ide ide , bacam ga u kaskadu svako malo ga sve vise spustam prema dole... iako mislim da vise nece biti potrebno jer cu ga i nagnuti... sad cekam povratne pupove blize grani

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Juniperus Virginiana iz rasadnika
« Odgovori #4 : 19-09-2007, 08:46:57 »
... sad cekam povratne pupove blize grani

To češ dočekati tek ako si skratio granu do 2g starosti.