Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Svjeze izvadjeni bonsai!  (Posjeta: 85091 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #75 : 19-03-2007, 22:10:51 »
Mene interesuje za grab! Najcesce nailazim na njih, i na jasenove...
Bjelograb obilno baca izboje nakon orezivanja, ne samo na granama nego i s debla, tako da što se njega tiče obje kombinacije igraju!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #76 : 20-03-2007, 08:35:57 »
Da vas pitam: Kada je situacija da je bocna grana dugacka i ima pupoljke samo na kraju sta je bolje, otkinuti je koliko treba i ostaviti patrljak ili je skresati skroz pri stablu pa zapoceti novu sa tog mjesta?

2 mogucnosti = 2 cilja
Kad otpilas cijelu granu moras biti svjestan da ce ta nova grana biti najmladja odnosno najtanja na cijelom stablu.
Kada ostavis batrljak dobijas prijelaz iz njega tj. stare grane u mladu, i ta je mogucnost uglavnom najbolja ako je rijec o najdonjoj grani koja gotovo uvijek mora biti i najdeblja.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #77 : 20-03-2007, 21:50:05 »
Hvala!  :jap: Ja sam do sada nesvjesno ostavljao donje grane!  :rofl:   

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #78 : 24-03-2007, 20:00:57 »
Onaj Juniperus communis je jos uvijek zelen! A i primijetio sam znake novog rasta na nekim granama... Mozda se i primi.  :yes: Steta sto sam svuda naisao na lose informacije o njoj...  :neutral:

Offline gal

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #79 : 26-03-2007, 07:31:47 »
Onaj Juniperus communis je jos uvijek zelen! A i primijetio sam znake novog rasta na nekim granama... Mozda se i primi.  :yes: Steta sto sam svuda naisao na lose informacije o njoj...  :neutral:

Ako je krenuo rast sigurno se primio. Čestitam!

PS/Meni se od lanjskog vađenja od tri primjerka primio jedan i to primjerak sa najmanje korjenja (gotovo ništa) - da si pucaš u glavu  :neutral: . A ova dva su do nedavno bili potpuno zeleni...

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #80 : 26-03-2007, 21:44:19 »
Onaj Juniperus communis je jos uvijek zelen! A i primijetio sam znake novog rasta na nekim granama... Mozda se i primi.  :yes: Steta sto sam svuda naisao na lose informacije o njoj...  :neutral:

Ako je krenuo rast sigurno se primio. Čestitam!

PS/Meni se od lanjskog vađenja od tri primjerka primio jedan i to primjerak sa najmanje korjenja (gotovo ništa) - da si pucaš u glavu  :neutral: . A ova dva su do nedavno bili potpuno zeleni...

Jos mi je sumnjiva ali mislim da ce se primiti!  :yipi:  Nailazio sam na iskustva da su se i potpuno zdrave biljke naprasno susile! Mada mislim da ce, uz pravilno odrzavanje, da prezivi!

Offline hknezovi

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #81 : 28-03-2007, 12:40:22 »
Pozdrav svima!

ovo je moj prvi post pa molim za razumijevanje ako sam nešto zeznuo :) Sviđaju mi se bonsaii i odlučio sam sam napraviti nešto po pitanju vlastitog uzgoja. S obzirom na iskustvo molim vas da mi date iskrene kritike što se tiće ovog iskopanog hrasta. Širina debla je 4cm, a visina do prve deblje grane je 30cm. Čini mi se da je ta grana možda previsoka da bi se od njega moglo napraviti nešto, ali ipak želim čuti mišljenje iskusnijih.
Tnx! evo i fotke (zanemarite pozadinu, pliz  ;) )


Osobno posjedujem bonsai hrastove iz Yamadoria, i vrlo teško ih je održati na životu prve dvije godine nakon vađenja. Kako si ušao u bonsai svijet nemoj se razočarati ako drvo umre. Hrastove napadju sve bolesti i svi nametnici tako da doslovce trebaš svako malo baciti oko. ;)

Što se tiče obrađivanja u te dvije godine drvo nebi trebao uopće taknuti, ali nakon godinu i pol već se možeš malo poigrati sa orezivanjem. Moj savijet ti je da ga zasad samo gledaš kako se razvija tokom ove godine i time će ti ono samo dati odgovor na tvoje pitanje.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #82 : 29-03-2007, 22:36:44 »
Evo probao sam da nacrtam (doduse u Paintu) sta bih ja uradio sa onom smrekom, cisto da bih sebe provjerio... Crvene strelice oznacavaju grane koje bih pretvorio u jin, a crvena linija na stablu je mjesto gdje bih napravio shari...  :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #83 : 29-03-2007, 23:00:32 »
I evo je jedna maslina.

Offline Andrija Zokić

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #84 : 29-03-2007, 23:10:24 »
Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa!

My hero! My hero! My hero! My hero! My hero! My hero! My hero!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #85 : 30-03-2007, 08:14:53 »
Kakva je to mješavina zemlje?
Maslina se sadi u minimalno 50% pijeska, jer voli propusnu zemlju. :smile:
Ako joj nije takva zemlja slobodno je presadi sada, neće joj ništa biti!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #86 : 30-03-2007, 13:28:27 »
Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa! Alexa!

My hero! My hero! My hero! My hero! My hero! My hero! My hero!

 :jap: :jap: :jap: :jap: :jap:  :yipi: :lol:

Marija, ono je obicna zemlja sa mjesta gdje sam je nasao! I vrlo rijetko je zalivam...

U nedelju cu postaviti sliku onog graba, danas idem na selo. Probacu da nadjem jos nesto mada sumnjam... Sve sam pretrazio!  :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #87 : 01-04-2007, 18:55:48 »
Evo ga onaj grab... Kao sto vidite, malo sta je ostalo...  :beurk:

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #88 : 01-04-2007, 19:01:08 »
I evo je jedna zelenika... Nije nista spektakularno, ali svidio mi se nebari... Posto nikada u prirodi nisam vidio staro, odraslo stablo zelenike, oblikovacu je kao maslinu!  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #89 : 01-04-2007, 20:09:24 »
Evo ga onaj grab... Kao sto vidite, malo sta je ostalo...  :beurk:

Bogme zanimljiva hrga :great: zanima me što će postati. Imaš ideju?