Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori materijal [SLIKE]  (Posjeta: 11829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SamuraiSA

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #15 : 16-05-2013, 16:22:37 »
Prunus..

Offline SamuraiSA

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #16 : 16-05-2013, 16:30:18 »
Još koja Favorite Hrasta..

Offline Mislav

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #17 : 16-05-2013, 17:27:45 »
Hrast je fantastičan materijal  :surprised:

Offline grabar

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #18 : 16-05-2013, 18:01:04 »
hrast ti je zakon svaka čast  :great: :great: :great:

Offline SamuraiSA

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #19 : 16-05-2013, 18:06:57 »
Hvala na komentarima i pohvalama..
Ovo je dio kolekcije kvalitetnog materijala na kojem će biti uživanje raditi u skoroj budućnosti  :yupi:
Ako se nekome posebno svidi nešto od pokazanog, u pitanje dolazi prodaja ili zamjena..

Pozdrav Svima!

Offline grabar

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #20 : 16-05-2013, 18:26:48 »
kako si vadio hrast jesi li vadio i prao korijene pa sadio u supstrat ili si vadio sa matičnom zemljom(kao šta se vade pinovi) i tako posadio u sanduk

Offline SamuraiSA

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #21 : 16-05-2013, 18:33:21 »
kako si vadio hrast jesi li vadio i prao korijene pa sadio u supstrat ili si vadio sa matičnom zemljom(kao šta se vade pinovi) i tako posadio u sanduk
Prikupljeno je nekoliko hrastova, ali što se tiče ovog zadnjeg. Spasili smo večinu gornjeg dijela gorijenja zajedno sa matičnom zemljom i tako prenijeli. Korijenje nismo detaljno prali ili čistili od matične zemlje.. pozz

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #22 : 17-05-2013, 06:44:13 »
Ja vidim da je to neobrađeni materijal.Ali ti govorim da ih trebaš povratno skratiti.Trebao si to već učiniti.Trebalo ih je pokratiti već dok si ih vadio.Ja ako i prodam koji prebonsai ili nešto što sam izvadio uvijek to prije obradim. :woodworks:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline SamuraiSA

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #23 : 17-05-2013, 11:25:34 »
Ja vidim da je to neobrađeni materijal.Ali ti govorim da ih trebaš povratno skratiti.Trebao si to već učiniti.Trebalo ih je pokratiti već dok si ih vadio.Ja ako i prodam koji prebonsai ili nešto što sam izvadio uvijek to prije obradim. :woodworks:
Pa prilikom vadjenja najduze (i neiskoristive) grane su odstranjene, bilo je i malo grubog triminga poslije sadjenja.
Mozda je prevelik shok da se radi dodatno potkresivanje ovako skoro?
Obrada koja slijedi je vjerovatno (bar meni) uzitak svakog entuzijaste, i svakako ce biti uradjena sistematski i sa uzitkom.
Hvala na sugestijama Radovane  :great: Rijec iskusnog bonsaiste vrijedi zlata!
Jos jedan od razloga neskracivanja (pod upitnikom) je debljanje grana kod pojedinih primjeraka.
Postavio sam i neke virtuale moguceg smjera u dizajnu, sve sugestije su dobrodosle.
Hvala!  :chinaman:

Offline dijxtra

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #24 : 17-05-2013, 11:30:33 »
Koliko dugo su ovi hrastovi u posudi?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #25 : 17-05-2013, 11:48:48 »
Možda hrast treba vadit tik prije listanja kao što smo izvadili bukve. Ja imam hrast al mladicu od godinu šta je iznikla iz žira. Mala i zdrava biljčica koja je preživila zimu vani ,jer sam zaboravil da ju unesem unutra.SamSa na tvom hrastu su mi listovi fantastični. Vjerujem da drvo izgleda još bolje uživo.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline SamuraiSA

Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #26 : 17-05-2013, 11:53:52 »
Koliko dugo su ovi hrastovi u posudi?
Na novoj lokaciji su od ove sezone, i cini se da im novi smjestaj bas odgovara..

@Bocko
Hvala, ovo je jedan od hrastova i svi su vadjeni prije listanja. Imam ih nekoliko. Ista fantasticna kora i slican karakter, list takodjer identican mali. Sreca pa mi je brat dipl. hortikulturista i Dr.Greenthumb pa je survival rate svih yamadoria do sada 100%!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Yamadori materijal [SLIKE]
« Odgovori #27 : 17-05-2013, 12:02:25 »
Helo my name is dr greenthumb. Cypress hill.   Kad si riješim jos vanjskog prostora tada dolazi na red hrast i šmrika.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!