Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jel' raste to malo drveće?  (Posjeta: 17498 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #15 : 03-06-2013, 16:28:43 »
Meni je sve ovo krasno, al me ubija u pojam, pa se pitam: što ja radim u cijeloj ovoj priči ? Pa onda odem pogledati moje jadovane, pa si mislim dal da opstanem il da odustanem ?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #16 : 03-06-2013, 17:39:59 »
donna polako tek si izvadila prva drvca. I ja sam tako razmišljao prije par godina.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #17 : 03-06-2013, 19:14:48 »
Meni je sve ovo krasno, al me ubija u pojam, pa se pitam: što ja radim u cijeloj ovoj priči ? Pa onda odem pogledati moje jadovane, pa si mislim dal da opstanem il da odustanem ?
Jesu ti se primila drva? Jesu.
Održi ih do iduće godine i time si već napravila više od 80% onih koji dodju na ovaj forum raspitivati se o bonsaiu. 
To nije utrka na 50metara to je ultramaraton koji traje godinama. Negdje je Gal napisao kako se postaje bonsaista faza po faza,  i svi smo se složili, prva poštena drva počneš vaditi tek treće godine, prije jednostavno ne možeš ako si sam i netko ti prstom ne pokaže- ovo vadi, a onda ti treba još barem nekoliko godina da od njih napraviš nešto pošteno. Tek si prvu godinu zainteresirana, polako ali sigurno napreduješ.

Offline jurica

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #18 : 03-06-2013, 19:21:52 »
Meni je sve ovo krasno, al me ubija u pojam, pa se pitam: što ja radim u cijeloj ovoj priči ? Pa onda odem pogledati moje jadovane, pa si mislim dal da opstanem il da odustanem ?
Jesu ti se primila drva? Jesu.
Održi ih do iduće godine i time si već napravila više od 80% onih koji dodju na ovaj forum raspitivati se o bonsaiu. 
To nije utrka na 50metara to je ultramaraton koji traje godinama. Negdje je Gal napisao kako se postaje bonsaista faza po faza,  i svi smo se složili, prva poštena drva počneš vaditi tek treće godine, prije jednostavno ne možeš ako si sam i netko ti prstom ne pokaže- ovo vadi, a onda ti treba još barem nekoliko godina da od njih napraviš nešto pošteno. Tek si prvu godinu zainteresirana, polako ali sigurno napreduješ.
:amen:  :master:
Da bih riječ dodao !!!

Offline alexhor

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #19 : 03-06-2013, 20:25:03 »
Ja bih dodao da ovaj topic ima svrhu motivirati one koji su u prvoj bonsai fazi, jer ovdje vidiš kako bi to moglo izgledati kroz 3,4,5 godina.
No zanimljivo je da neke to demotivira, ako vide da je netko napravio nešto bolje od njih.
E, ali zato imamo još jedan topic koji opet može motivirati ovu drugu stranu, jer i ovi ljudi s lijepim drvcima su nekad bili početnici.
A zove se Krvavi počeci
Pa eto, ovi ljudi koji sad pokazuju kako su drva izrasla, tamo neke davne 2008. su pokazivali ono što su pokazivali. :tlab:
Cool!
Zato donna, budimo strpljivi i ti i ja (nek se pridruži tko još hoće), nemoj očajavati, samo vjeruj da ovo što imaš može izgledati ovako ili približno kao što se vidi na gornjim fotkama. A to ne ovisi o drvu nego o nama.
Ajde, majstori dajte nam još materijala. Ja bih rado vidio nekakve prije i poslije usporedbe, npr. kako je izgledao panj, a kako nakon 5-6 godin izgleda drvce. I ta preobrazba bi mogla biti motivirajuća. Progresija s prvim i zadnjim korakom, bez međufaza.

Offline donna

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #20 : 03-06-2013, 20:59:45 »
Ma neću ja odustati, to me samo ponekad ulovi jad, u stvari najkrivlje mi je što nemam što za reckati, a ja jako volim reckati !

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #21 : 04-06-2013, 10:41:42 »
Ajde, majstori dajte nam još materijala. Ja bih rado vidio nekakve prije i poslije usporedbe, npr. kako je izgledao panj, a kako nakon 5-6 godin izgleda drvce. I ta preobrazba bi mogla biti motivirajuća. Progresija s prvim i zadnjim korakom, bez međufaza.

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #22 : 04-06-2013, 10:42:50 »
...

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #23 : 04-06-2013, 10:43:47 »
...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #24 : 04-06-2013, 10:44:27 »
gal ja se klanjam :chinaman:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #25 : 04-06-2013, 10:45:16 »
...

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #26 : 04-06-2013, 10:46:37 »
...

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #27 : 04-06-2013, 10:51:23 »
...

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #28 : 04-06-2013, 10:52:22 »
...

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #29 : 04-06-2013, 10:53:52 »
...