Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA  (Posjeta: 23349 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #30 : 25-03-2015, 09:47:40 »
Zanima me kako je prošao test na tvojim drvcima,nisi ništa pisao o tome nakon tretiranja 2013.godine.
bit ću brutalno iskren...
zadnje dve godine se bavim sa brrdo drugih stvari osim bonsaija i nisam skoro ništa presadio...
ali na više stabala pri čupanju korova sam vidio spore mikoriza, paučinaste nakupine, što znači da su tu...
drveće je zdravo i zeleno, makar su u nekim teglama "rootbound" uvjeti tj. preispunjene su korjenjem i trebaju presađivanje.
Uz navedeno, važno je napomenuti, tj. javno ću se popljuvati da sam lani svoje drveće u cijeloj sezoni prihranio možda 4 puta plus u proljeće čikenšitom...KATASTROFA SAM ZNAM...ali i uz to, drveće mi je zdravo, zeleno i raste...
što se tiče hranjiva treba biti svjestan činjenice da biljke, što se hranjiva okvirno tiče, samo 1/3 dobivaju prihranom preko tla a 2/3 fotosintezom...ali ovo kako sam ja malo prihranjivao je SRAMOTA...priznam...
da li su zdrave i zbog mikorize, ja mislim da jesu...
inače mikorizu donesemo i u supstratima iz prirode, no mnogo njih odumre...
eto...tolko za sada. znam da nije potkrepljeno čvrstim slikovnim dokazima...
ove godine svu kolekciju sadim u zemlju na godinu dana... nažalost...ali bolje tako nego da ih mučim u teglama....neće nikud pobjeći...

kisi pusi

Offline Luc de Fuc

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #31 : 09-06-2017, 10:39:31 »
malo sam mikorizirao listopadna drfca, danas bum crnogoricu...