Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Presadjivanje crnogorice  (Posjeta: 4502 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DanielGrgurinovic

Presadjivanje crnogorice
« : 18-03-2017, 21:38:59 »
Dali ko zna kad je najbolje vrjeme za presadjivanje crnogoric i uzimanje iz prirode iste. S obzirom da im ne opada lisce nemogu znati kad vegetira a kad miruje i dali uopce miruje  :dunno:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #1 : 18-03-2017, 23:02:21 »
Pogledaj što radi Adrian pa češ naći i odgovore na svoje pitanje.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #2 : 18-03-2017, 23:37:30 »
Vegetaciju najbolje možeš raspoznati kad nešto krene rasti. Za sada još kratko možeš vaditi crnogoricu. Miruje tjekom zime kao i ostale biljke. S vegetacijom kreću ovisno o godini u trećem -četvrtom mjesecu. Nikako vaditi dok ima mlade mekane izboje. Kad izboji odrvene i očvrsnu može (ali rasadnićki materijal 2-10 god. moje iskustvo). Često nakon ljetnjih vrućina stanu s vegetacijom pa se može vaditi od druge polovice 8 mj. otprilike. Opet i tad je najvažnije da nije kerenulo u vegetaciju, jer druga bitnija vegetacija je kod nekih vrsta upravo jesen uglavnom krajem 9.-tog mjeseca. 
Ja bih preporučila sad prije nego krene u vegetaciju.

Offline zen

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #3 : 19-03-2017, 09:15:50 »
Crnogorica ti je širok pojam! Napiši koju vrstu bi presađivao ili vadio pa ćeš dobiti i konkretniji odgovor!

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #4 : 19-03-2017, 10:40:38 »
Moj problem je sto i bas neznam razlikovati biljke eli evo zanima me cempres.I ima jedna biljka koja je slicnog lista samo je nekako sivkasto plave boje i raste vise ko grm ali izgleda ko i cempres samo mu je deblo ko panj od loze reko bi pa ako mi mozete ikako pomoci ili pojasniti.imam takav primjerak koji je u dvoristu prekrio oko 10 kvadrata povrsine ba bi ga trebao pokratiti za dvije trecinepa sam pomislio da bi mogo i jedan dio sibnuti u teglu  :nails:

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #5 : 19-03-2017, 10:49:34 »
Evo slike tog grma

Offline LONICERA

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #6 : 19-03-2017, 12:10:19 »
Kad kažeš čempres pretpostavljam da se radi o thuji ili chamaecyparisu. Ovo na slici je vrsta juniperusa. I jedno i drugo možeš vaditi sad, ali što prije dok vegetacija nije krenula. Juniperus polegne granu pa pazi gdje mu je korijen. Vadi s balom matične zemlje.

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #7 : 19-03-2017, 12:27:57 »
Znaci da ne skidam balu sa korjena nego da ga tako presadim

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #8 : 19-03-2017, 12:54:51 »
Jeli ima nade za ovo drvce

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #9 : 19-03-2017, 12:56:15 »
Ovo nije crnogorica hahah d ase razumijemo ali eto pokazujem sto imam ovo mi se najvise svidja a i najvise truda sam u lozio utaj komad materijala da uspije.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Presadjivanje crnogorice
« Odgovori #10 : 19-03-2017, 19:54:16 »
Ovako na sliku bi mogli reći da ima nade,a što je ispod i iznad to ne vidimo.Moraš postaviti bolju sliku i postaviti konkretno pitanje.Ovako mi samo nagađamo što ti želiš i misliš.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!