Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori 2014  (Posjeta: 48962 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grabar

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #45 : 09-03-2014, 15:12:43 »
 :great: :great: :great: :great: :great:

Offline donna

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #46 : 09-03-2014, 16:19:37 »
Sanjinko !!! Možda je Donna samokritičan, jer uvijek želi više i bole ?
BTW, Donna je Onna !  :happy2:

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #47 : 09-03-2014, 18:29:59 »
Sanjinko !!! Možda je Donna samokritičan, jer uvijek želi više i bole ?
BTW, Donna je Onna !  :happy2:
Ne Donna sa dva N,mislio sam na Dona(njega)sa jednim N.u jednoj temi se izsamokritizirao glede bavljenja bonsaima u odnosu na sebu i ove druge da ne nabrajam.

Offline Bruno

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #48 : 09-03-2014, 20:06:46 »
Samo ti kopaj kad te tako dobro ide! Nečeš sad gubit vrijeme na "štapiće" iz rasadnika kad si na dobrom terenu i znaš pronač pravu stvar. Koji se neče primit,kojeg češ ubit neznanjem ili glupošču ,al kad krene vrhunski komad i sreća je višestruka

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #49 : 09-03-2014, 20:13:46 »
Nisam komentirao tvoja drvca,nego je to komentar na Draženkino pisanje.Ona će razumjeti što sam želio reći.Sanjinko,radi paralelno na ovim drvcima koje si sada izvadio i iskopaj dva mlada bjelograba stara deset godina.Nakon pet,deset godina razumjet češ puno više toga a i ono što sam napisao. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #50 : 09-03-2014, 21:18:56 »
Sve pet!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #51 : 10-03-2014, 13:04:29 »
Sanjinko,radi paralelno na ovim drvcima koje si sada izvadio i iskopaj dva mlada bjelograba stara deset godina.Nakon pet,deset godina razumjet češ puno više toga a i ono što sam napisao. :chinaman:

Stvarno mi nije jasno zašto za postizanje "razumjevanja" treba vadit mladice?!
Meni je izvanaserijski ovo što Sanjinko vadi, posebno s obzirom da je početnik.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #52 : 10-03-2014, 13:12:32 »
Nisam komentirao tvoja drvca,nego je to komentar na Draženkino pisanje.Ona će razumjeti što sam želio reći.Sanjinko,radi paralelno na ovim drvcima koje si sada izvadio i iskopaj dva mlada bjelograba stara deset godina.Nakon pet,deset godina razumjet češ puno više toga a i ono što sam napisao. :chinaman:

malo sam otišao predaleko glede ovoga,ali još samo ovo i neču više o tome.ja sam se gospodin Radovan prepoznao u vašim riječima(možda vam nije bila to namjera)upučeni Lilli,a mislim da je i bruno to tako shvatio.jer i ja sam možda malo iskusniji početnik kao Lilla i ako ste njoj tako sugerirali "ispravni" put do bonsai zvijezda,onda je ovaj moj(ja sam to tako shvatio)po vašem mišljenju krivi.ispričavam se ako vam to nije bila namjera.vjerujem da su sve vaše sugestije bile u dobroj namjeri,jer vaše iskustvo je neprocijenjivo,ali ja ču ipak s mojim putem pa dje puklo da puklo.

Offline DonQuijote

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #53 : 10-03-2014, 15:18:22 »
Svi putevi vode u Rim :hippy:

... ali kad bih opet mogao birati početak, radije bih odabrao Sanjinkov put.
Možda ćeš na taj način zeznuti pola drva, iako nije nužno, ali ako ih nakon par godina ostane samo četvrtina ovako dobrih, imati ćeš toliki broj ozbiljnijih bonsaia.
Ako pak prvih nekoliko godina izgubiš samo na osnovama, da bi stekao neko iskustvo, onda ti nakon tih nekoliko godina tek predstoji početi vaditi ozbiljna drva a tu se opet možeš zeznuti
E pa sad ako stavimo na vagu s jedne strane znanje i iskustvo i a s druge znanje iskustvo i još par dobrih drva, izbor je jednostavan.

Meni recimo strašno nedostaju prve dvije godine kada sam silnu energiju trošio na hodanja po šumi, i iskopavanja loših drva. Doslovno sam živio za to i svo slobodno vrijeme bauljao po lošim terenima tražeći ono što se ne može pronaći i vadeći loša drva. Uglavnom su živa ali su i dalje loša.
Ona koje sam vadio kasnije su isto živa ali su dobra. Sada više jednostavno nemam energije ni vremena ni novaca i strašno mi fali onaj trud i energija koji sam potrošio na početku. Star sam fučkaj ga  :question:
Sanjinko je uštedio tih prvih par besmislenih godina i odmah krenuo vaditi prave stvari, to će mu se itekako isplatiti.
No to je ipak samo hobi i svatko bira svoj put.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #54 : 10-03-2014, 16:44:14 »
Sanjinko...
Drva su ti bomba. Početni materijal je više nego dobar. S vremenom iskustva ćeš imati sve više i ukus će ti se mijenjati...ali mislim da s ovim s čim si počeo ne možeš pogriješiti.
Super. Jako jako dobro :)
Samo daj dalje

P.S. možda ti jednom prilikom kada se vidimo, sjeti me, pokažem drva s kojima sam ja počinjao...pa ćeš vidjeti što je smijeh  :histerical:  :histerical:  :histerical:
 :takoTreba:

Offline brko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #55 : 10-03-2014, 17:55:19 »
  -iskreno ovako nešto nemogu izvaditi ni u noćnoj mori, moram se zadovoljiti s nećim što je loooše ,jer drugo nema .
drvo ovakih gabarita u šumi je 6-7 m visoko i ima korijen do kine ,ono što ima na kanalima i na rubu šume je nešto poželjnije ,ali isto slabo.
  -zato sanjinko slušaj iskusne i vadi samo take i bolje i sigurno ćeš napredovati ,pogotovu kad odeš na par radionica.drvca su ti super i želim ti da ti se primi makar 99%

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #56 : 10-03-2014, 21:20:02 »
Sanjinko...
Drva su ti bomba. Početni materijal je više nego dobar. S vremenom iskustva ćeš imati sve više i ukus će ti se mijenjati...ali mislim da s ovim s čim si počeo ne možeš pogriješiti.
Super. Jako jako dobro :)
Samo daj dalje


P.S. možda ti jednom prilikom kada se vidimo, sjeti me, pokažem drva s kojima sam ja počinjao...pa ćeš vidjeti što je smijeh  :histerical:  :histerical:  :histerical:
 :takoTreba:
hvala seba,done i brko na komplimentima,gode.seba znaš da ću te udavit glede ovih drva,normalno ukoliko se ništa nepredvidivo dogodi.točno znam done o čemu pričaš glede fizičke kondicije za vadjenje ovih drva.oprema za vadjenje mi je preko dvadeset kila teška samo,teren katastrofa za hodati bez tereta,a kamo još s ovim grdosijama i to par kilometara od auta i sve sam.ja sam ajmo reći u najboljim godinama i u nekoj solidnoj kondiciji,al opet sam navečer bio satran da nisam mogao zaspat od umora i za jednu grdosiju sa ovih slika mi je trebalo 7 sati efektivne borbe da ga isčupam,jer sam morao micati 4 ogromna kamena da bi mu do korijena došao,gadan psiho trening.evo stavit ću još 4 iskopana i neću vas više zamarati,pa udarite kritikama,virtualima,bilo čime.

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #57 : 10-03-2014, 21:22:05 »
orientalis 2

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #58 : 10-03-2014, 21:25:11 »
orientalis 2

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #59 : 10-03-2014, 21:28:14 »
orientalis 3